Справа Манафорта й Україна: деталі звинувачення

Справа Манафорта й Україна: деталі звинувачення

Україна та її колишнє керівництво стали ключовим епізодом звинувачення ФБР у справі проти екс-керівника виборчої кампанії Дональда Трампа Пола Манафорта.

  Це частина великого розслідування щодо можливого впливу Росії на президентські вибори США 2016 року.
Звинувачення, які вже пред'явили Полу Манафорту та його бізнес-партнеру Річарду Гейтсу, стосуються роботи на колишнього президента Віктора Януковича та його Партію регіонів.
Напряму вони не стосуються роботи у штабі Трампа.

  ФБР стверджує, що зароблені десятки мільйони доларів Манафорт заводив у США, уникаючи сплати податків. Також він займався лобістською діяльністю у США на користь команди Віктора Януковича, не заявивши про це органам юстиції.

  Загалом звинувачення поділили на 12 епізодів, одне з яких звучить як "змова проти влади США".
Сам Пол Манафорт і Річард Гейтс заперечують порушення законодавства США. За пред'явленими звинуваченнями їм загрожує понад 10 років ув'язнення.
Пол Манафорт працював на Віктора Януковича та його партію із 2006 до 2014 року, заробивши в Україні "десятки мільйонів доларів".

  Після втечі Віктора Януковича українські правоохоронні органи отримали доступ до так званої "чорної бухгалтерії" Партії регіонів, де вказані багатомільйонні витрати на послуги Пола Манафорта.
На тлі політичного скандалу щодо зв'язків Пола Манафорта в Україні та Росії останній втратив посаду керівника виборчого штабу Дональда Трампа.
В українських матеріалах "чорної бухгалтерії" Партії регіонів прізвище Пола Манафорта згадується часто. Спочатку ЗМІ з посиланням на документи повідомляли, що так йому нібито виплатили понад 12, 5 мільйона доларів. За останніми даними слідства, він міг отримати від Партії регіонів навіть більше - майже 30 мільйонів доларів.

  Проте слідчі визнають, що у "чорній бухгалтерії" за начебто отримані Манафортом кошти розписувались інші люди.
В американському звинуваченні щодо Манафорта і Гейтса вказується, що із 2006 до 2015 року вони діяли як незареєстровані представники та лобісти у США уряду України, Партії регіонів, Віктора Януковича та "Опозиційного блоку".

  "Манафорт і Гейтс отримали від роботи в Україні десятки мільйонів доларів. Щоб приховати отримані в Україні кошти від влади США, від 2006 до 2016 року Манафорт і Гейтс відмивали гроші через американські та іноземні корпорації, партнерів та банківські рахунки", - йдеться у звинуваченні.

  За цими схемами вони нібито завели до США через офшорні компанії мільйони доларів. Хоча офіційно вони стверджували, що не мають іноземних рахунків.
Манафорта і Гейтса звинуватили у лобістській роботі у США в інтересах команди Віктора Януковича. І як стверджує обвинувачення, вони не тільки оминули закон і не заявили про свою лобістську роботу, так ще у 2016 році на прямі запити міністерства юстиції США дали неправдиві відповіді.
 

"Місто" запитало у вінничан: "Чи реально повернути в Україну мільйони, які розбазарило за кордоном оточення Януковича?"

Надія, пенсіонерка:

- Можливо. Якщо зібрати усі банки, які є, накласти на них арешт і повернути гроші. Головне - бажання це зробити і гарний підхід до роботи.

Ігор, підприємець:

- Ні, не можна. Там все продумано. Інакше за цих три роки вже б повернули.

Лілія, пенсіонерка:

- Він нічого не вивіз. Зараз намагаються пояснити людям, чому немає грошей в бюджеті. А їх немає, бо крадуть.

Лілія, студентка:

- Я політикою не цікавлюсь. Але вважаю, ні, не можна. Тому що складна процедура, і та держава, куди виїхало оточення колишнього президента, мільйонів не видасть.

Юрій, столяр:

- Все можливо. Цим повинні займатися експерти, аби все оформити грамотно і прорахувати всі кроки наперед.

Kоментарі

Екс-помічник міністра оборони США Евелін Фаркас:

- Манафорт не поїхав в Україну, щоб працювати в інтересах демократії, Західної Європи чи США. Він був там для того, щоб допомогти дедалі більш корумпованому і лояльному до Росії політику, який став маріонеткою Кремля під час роботи Манафорта на нього.

Дослідник провідної наукової установи США Brookings Institution Аліна Полякова:

- Віктор Янукович, який втік з України після подій Майдану, залишив українську казну майже порожньою. Зникло майже 40 мільярдів доларів. Я не сумніваюся що частина цих грошей була отримана Манафортом.

Керівник Департаменту спецрозслідувань Генеральної прокуратури України Сергій Горбатюк:

- Воно (американське розслідування. - Авт.) вкладається в рамки тих розслідувань, які ми здійснюємо. Перше стосується розтрати коштів Міністерства юстиції, які виділялися на американську юридичну фірму для підготовки звіту по справі "Тимошенко проти України" щодо її незаконного арешту. Друге - в частині матеріалів із "чорної бухгалтерії". Ці справи ми далі розслідуємо.


Максим ЗОТОВКоментарі відвідувачів

НАЙБІЛЬШЕ ЧИТАЮТЬ

160

Політична позиція Ще один майбутній кандидат у президенти, як з’ясувалося, має вінницьке коріння. Валентин Наливайченко – лідер Руху ...

148

17-18 листопада у Вінниці на території заводу «Кристал» вперше відбудеться фестиваль сучасного мистецтва «Air ГогольFest». ...

134

На засіданні ради Північного госпітального округу обговорили перпективи реформування У Вінниці 6 листопада відбулось чергове ...

126

У разі заборгованості "Вінницягаз" має протягом двох днів припинити постачання газу Попри оптимістичний початок опалювального сезону, ...

125

Наступного року місто планує закупити ще один земснаряд для очищення річки Мальки коропа, щуки, товстолоба, сома та білого амура ...