За півкроку до вбивства

На щастя, найгіршого не сталося

  Як показує мій багаторічний досвід знайомства з судовою практикою, чимало правопорушень, найвірогідніше, не сталося б, якби майбутні правопорушник і потерпілий не жили разом. Адже не рідкість, коли люди, які за логікою речей повинні бути близькими, насправді ворогують. Брати та сестри, батьки та діти, дружини та чоловіки, тещі та зяті - перелік можна продовжувати й продовжувати. Спільна житлова площа, яку вони вимушені ділити, бо не мають коштів, аби роз'їхатись, неухильно провокує конфлікти. А коли до цього додаються ще й важкі характери індивідів та "її величність" горілка, то трапляються і трагедії. Подібна історія розігралась на початку цього року в одному з сіл Погребищенського району, де тільки вчасна медична допомога врятувала учасника драми від загибелі.

  Після розлучення з колишнім судженим Палажка Ножова (анкетні дані змінено) і далі жила з ним на одному обійсті. Звісно, коли вважати оте існування життям. Не знижувало напругу конфліктів навіть те, що після розлучення вона з дітьми мешкала в хаті, а горе-батько - у літній кухні.

  Річ у тім, що поведінка екс-благовірного періодично перетворювала їхнє співмешкання на пекло, бо чоловіка не спиняло навіть те, що всі сімейні сварки розігрувались на очах у трьох дітей. Варто було йому залити очі оковитою, як починались "концерти". Він або з найменших приводів чи й узагалі безпричинно накидався на жінку й гамселив кулаками, або намагався демонстративно накласти на себе руки: пробував вішатись, різати на руках вени. Як згодом розповідала Палажка, вона не раз рятувала його від самогубства.

  На Новий рік за старим стилем (та й, власне, на інші свята теж) від чоловіка слід було чекати щохвилини якогось агресивного випаду. Коли двоє молодших дітлахів пішли по селу посипати, а старший у кімнаті літньої кухні займався своїми справами, батько вже зранку прийшов додому нетверезий. Як заведено, першим ділом рушив до хати і взявся бити жінку. Вона втекла від нього й заховалась у веранді літньої кухні. Там, щоб даремно не гаяти часу, взяла ніж і взялась чистити картоплю, аби зварити дітям обід.

  Екс-благовірний знайшов Палажку й тут. Із властивою п'яному злістю він "наполягав, щоб вона вийшла і забрала із собою газову плиту та наніс їй удар, від якого вона вдарилась головою об кухонну витяжку, яка була прикріплена до стіни. Після чого він вхопив обвинувачену руками за верхній одяг з метою викинути її надвір та потягнув її різко на себе" (цитата з матеріалів справи).

  Жінка пробувала захиститись: руками, в одній із яких був кухонний ніж, яким оббирала картоплю, вона відштовхнула чоловіка, внаслідок чого - поранила. Рана виявилась серйозною. Як пізніше констатує експертиза, "з ушкодженням селезінки та тонкого кишковика, яке за ступенем тяжкості є тяжким тілесним ушкодженням за ознакою небезпеки для життя в момент заподіяння" (цитата з матеріалів справи).
Відтак Палажка вибігла з літньої кухні й сховалась у хаті. Поранений тим часом пішов у кімнату, де саме перебував син, і попросив зателефонувати дядькові. Затим брат потерпілого власною автівкою завіз його в лікарню, де сімейному дебоширу врятували життя.

  Відзначимо, що слідство і суд за описаних обставин досить лояльно поставились до обвинуваченої. Їй інкримінували злочин, передбачений статтею 128 Кримінального кодексу України "Необережне тяжке або середньої тяжкості тілесне ушкодження". Погребищенський районний суд засудив Палажку Ножову до двохсот годин громадських робіт, але від відбування покарання звільнив, застосувавши Закон "Про амністію". Їй доведеться тільки оплатити вартість експертиз у сумі 703 гривні.

  Хтозна, може, перебування за півкроку до смерті таки примусить чоловіка схаменутись і взятись за розум?
 


Леонтій КраснопільськийКоментарі відвідувачів

НАЙБІЛЬШЕ ЧИТАЮТЬ

240

12 жовтня у Києві в МВЦ «Український дім» відбувся Форум інклюзивної політики «Нові можливості», який присвячено пам’яті Раїси Панасюк. ...

146

Під час навчань "Чисте небо" розбився літак.  "Близько 17.00 16 жовтня в районі села Уланів, між населеними пунктами Бердичів та Хмільник, ...

138

Спорткомплекс уже огороджують парканом, роботи почнуть з ремонту даху Минулого тижня почались підготовчі роботи до великої ...

110

За день на благодійному фестивалі для Івасика Бедрія вінничани зібрали 194 тис. грн. Вінниця - місто чуйних людей, небайдужих до чужої ...

109

У Вінниці автомобілісти влаштували акції проти високих цін на пальне 11 жовтня з 9.00 до 10.00 представники вінницького осередку ГО «Авто ...