Вінниця шукатиме своє скіфське коріння на Сабарові ...а Замкова гора може стати історичною родзинкою для туристів

Вінниця шукатиме своє скіфське коріння на Сабарові ...а Замкова гора може стати історичною родзинкою для туристів

Звіт наукової співробітниці Інституту археології Національної академії наук України Лариси Виногродської, яка відзвітувала 27 жовтня на сесії міськради про результати останніх археологічних розкопок у Вінниці, викликав цікавість і у депутатів, і у громадськості.

Адже йшлося про нові, ще не вивчені місця майбутніх досліджень, а також про можливості успішного використання вже існуючого історичного потенціалу міста, який приваблює туристів.
- Досі ніхто, крім нашої експедиції, на території Вінниці фундаментальні розкопки не проводив, - каже Лариса Виногродська.
Дослідження проводили на території Мурів, на Замковій горі, на території лікарні імені Ющенка.
- Серед інших розкопів - й поховання священика, з усіма атрибутами, які відповідали його званню, - каже науковиця. - Судячи з усього, воно відноситься до кінця 18 - початку 19 сторіччя. Час майже не торкнувся тонкого різьблення великого нагрудного кипарисового хреста з Нового Афону.
На думку істориків, сан такого священика був досить високим. А те, що його поховали саме на території Замкової гори, ймовірно, свідчить про те, що там свого часу була й церква.
На давньому кладовищі також знайдені численні монети, натільні хрести, скляні браслети та кераміка 13-16 століть.
- На території прилеглого городища ми розкопали житло 13 сторіччя, - каже Лариса Виногродська. - Можемо це стверджувати по знайденому там скляному браслету, давньоруському напоясному ключу та залишках кераміки.
А поряд експедиція розкопала давнє кострище трипільської культури.
- Воно величезне, досі такого навіть не бачили, - говорить Лариса Виногродська.
Загалом знахідки, які вивчили науковці, належати до трипільського, давньоруського, золотоординського, а також литовського періоду. Понад три тисячі знахідок передали до обласного краєзнавчого музею. Археологи вважають, що дослідження потрібно продовжувати.
- Зокрема на Сабарівському городищі, - каже Лариса Виногродська. - Адже там вже знайдені матеріали древньоруського періоду та скіфської культури. Це городище, яке дуже приваблює туристів – там надзвичайно гарні місця. Тому для розвитку туризму у Вінниці потрібно працювати й там.
Міський голова Сергій Моргунов обіцяв обміркувати пропозицію.
- Крім самих археологічних досліджень, потрібно шукати й письмові підтвердження того, що вік міського поселення на території сучасної Вінниці значно давніший нині прийнятого офіційного датування, - зауважив мер.
Разом із тим депутати підтримали рішення, яким передбачено можливість створення на території Замкової гори історико-туристичного комплексу з оглядовим майданчиком та музейними експозиціями виявлених археологічних знахідок.
 

 


Максим ЗОТОВКоментарі відвідувачів

НАЙБІЛЬШЕ ЧИТАЮТЬ

329

Опору електропередач, яка вранці 9 лютого впала біля Центрального автовокзалу, цього тижня мають повністю відновити.   Причиною ж ...

302

Нинішній попит в Україні на закордонні паспорти начальник управління Державної міграційної служби у Вінницькій області Борис ...

234

Поспішіть укласти угоду із сімейним лікарем – якщо хочете обслуговуватись безплатно   Кожен вінничанин і вінничанка має підписати ...

229

«У дитинстві я багато мріяла, але знала, що усі мрії здійсняться»   Ярослава Куряча - віце - міс Вінниця-2009, переможниця "Перлини Чорного ...

214

За підозрою у хабарництві на Вінниччині затримали ще одного адвоката.   - Службовими особами прокуратури області й УСБУ у рамках ...