Як уряд збирається посилити контроль на дорогах

Як уряд збирається посилити контроль на дорогах

В Україні стається удвічі більше ДТП зі смертельними наслідками, ніж європейських країнах.

  Для порівняння, на 100 тис. населення в нашій країні в аваріях гине 10 осіб; в Естонії цей показник - 5,2, а в Швеції - дві особи.
Трагічна аварія в Харкові, що забрала життя шести осіб, змусила Уряд ще раз задуматися про безпеку на дорогах. Кабмін і Верховна Рада готуються підвищити штрафи за порушення правил дорожнього руху і обмежити швидкість до 50 км/год.

  Світовий банк підрахував - в Україні більшість аварій з тяжкими наслідками виникають через перевищення швидкості - це 39% випадків. Друга причина - необладнані пішохідні переходи, відсутність розмітки та освітлення на дорогах - 38% аварій. Третя - порушення правил проїзду перехресть - 30%. Крім людських утрат, ДТП завдають удар по економіці. Україна щороку втрачає через ДТП 4,5 млрд грн, або 3, 4% ВВП. До цього числа входять матеріальні і людські втрати, зниження продуктивності праці. До того ж, ДТП в Україні є першою за поширеністю причиною смерті серед молоді віком від 15 до 24 років і другою - серед дітей віком від 5 до 14 років. Більше 43% загиблих є пішоходами і велосипедистами.

  До 2020 року Уряд хоче зменшити смертність на дорогах удвічі, а кількість ДТП - на 30%. Для цього Кабмін у червні ухвалив Стратегію підвищення безпеки дорожнього руху до 2020 року. Перші зміни у правилах дорожнього руху можуть початися із 1 січня, анонсував міністр інфраструктури Володимир Омелян.

  "У нас чергове обговорення спільно з Міністерством внутрішніх справ, Міністерством охорони здоров'я, Міносвіти, народними депутатами заходів щодо зниження до нуля смертності на українських дорогах. Протягом тижня вони будуть узгоджені і почнуться з 1 січня 2018 року", - написав у Facebook чиновник.

  Збільшення штрафів і обмеження швидкості руху в населених пунктах - головні зміни, які можуть торкнутися водіїв. Ще у липні "Укравтодор" запропонував в рамках Стратегії знизити граничну швидкість у містах і селах із нинішніх 60 км/год до 50 км/год. Така швидкість руху прийнята у всіх країнах ЄС і рекомендована Всесвітньою організацією охорони здоров'я. Саме під час руху 50 км/год. водій устигає зреагувати на пішохода на дорозі і вчасно загальмувати.

  - У місті швидкість повинна бути обмежена до 50 км/год, а на окремих дорогах місцева влада повинна отримати право знижувати швидкість до 30 км/год. І рівень безкарного перевищення не може становити 20 км/год, він повинен визначатися у відсотках - наприклад, 10% дозволеної швидкості, - погоджується експерт LEAD office Тарас Гук.
 

"Місто" запитало у вінничан: "Які зміни у законах можуть зупинити ріст смертельних ДТП на українських
дорогах?"

Ігор, юрист:

- Зупинити алкоголізм, перш за все. Спробуйте так, як у Німеччині зробити: там поліцейський за всім дивиться. І ще - повністю хабарі знищити.

Микола, пенсіонер:

- Необхідна відповідальність, перш за все. Якщо не перевищувати швидкість, не говорити по телефону за кермом, аварійність зменшиться.

Лідія, пенсіонерка:

- Потрібне жорстке законодавство, аж до того, щоб садити в тюрму.

Микола, працівник тепломережі:

- Чомусь Франція і Німеччина виконують закони. У нас теж є закони, але вони не виконуються, які б зміни не вносити. Прості громадяни не вирішують цих питань.

Володимир, тимчасово безробітний:

- Дисципліна повинна бути і прецедент, щоб люди бачили: порушив - отримав покарання.

Коментарі

Міністр внутрішніх справ України Арсен Аваков:

- Невідворотність покарання повинна бути забезпечена законами, чітко прописаними, і судовим рішенням... Законодавча норма, яку ми запропонуємо, вона буде стосуватися 5-6 пунктів, у тому числі деякі з цих норм уже у парламенті, що стосуються фото і відеофіксації.

Координатор кампанії "За безпечні дороги" Олеся Холопік:

- Практика упровадження систем відеофіксації за кордоном свідчить, що після запровадження цієї системи на 20-30% знижується кількість ДТП із постраждалими та загиблими.

Міністр інфраструктури України Володимир Омелян:

- Усього близько 2 млрд гривень буде направлено на безпеку доріг у 2018 році. Спільно з МВС, Національною поліцією, іншими відомствами ми відпрацювали самі місця концентрації ДТП по Україні.


Максим ЗОТОВКоментарі відвідувачів

НАЙБІЛЬШЕ ЧИТАЮТЬ

4312

Родина з Луганська каже, що кращого за Вінницю міста ще не бачили Життя для Світлани Петрищевої і її сім'ї розділилося на "до" і "після" ...

242

У Вінниці запустили систему пошуку дітей за допомогою СМС Із 14 вересня поліція Вінниччини долучилась до соціального проекту "Пошук ...

234

Жителька приміського села Іллінецького району, яка звикла ходити з райцентру додому пішки і якій протягом тривалого часу ніщо не ...

223

17 вересня перестало битися серце неймовірно сильної і талановитої жінки Раїси Панасюк.  45-річна громадська діячка за своє непросте ...

196

У Вінниці 13 вересня у залі засідань міської ради почесні грамоти та грошові премії отримали четверо поліцейських, які менш ніж за два ...