Як уряд збирається посилити контроль на дорогах

Як уряд збирається посилити контроль на дорогах

В Україні стається удвічі більше ДТП зі смертельними наслідками, ніж європейських країнах.

  Для порівняння, на 100 тис. населення в нашій країні в аваріях гине 10 осіб; в Естонії цей показник - 5,2, а в Швеції - дві особи.
Трагічна аварія в Харкові, що забрала життя шести осіб, змусила Уряд ще раз задуматися про безпеку на дорогах. Кабмін і Верховна Рада готуються підвищити штрафи за порушення правил дорожнього руху і обмежити швидкість до 50 км/год.

  Світовий банк підрахував - в Україні більшість аварій з тяжкими наслідками виникають через перевищення швидкості - це 39% випадків. Друга причина - необладнані пішохідні переходи, відсутність розмітки та освітлення на дорогах - 38% аварій. Третя - порушення правил проїзду перехресть - 30%. Крім людських утрат, ДТП завдають удар по економіці. Україна щороку втрачає через ДТП 4,5 млрд грн, або 3, 4% ВВП. До цього числа входять матеріальні і людські втрати, зниження продуктивності праці. До того ж, ДТП в Україні є першою за поширеністю причиною смерті серед молоді віком від 15 до 24 років і другою - серед дітей віком від 5 до 14 років. Більше 43% загиблих є пішоходами і велосипедистами.

  До 2020 року Уряд хоче зменшити смертність на дорогах удвічі, а кількість ДТП - на 30%. Для цього Кабмін у червні ухвалив Стратегію підвищення безпеки дорожнього руху до 2020 року. Перші зміни у правилах дорожнього руху можуть початися із 1 січня, анонсував міністр інфраструктури Володимир Омелян.

  "У нас чергове обговорення спільно з Міністерством внутрішніх справ, Міністерством охорони здоров'я, Міносвіти, народними депутатами заходів щодо зниження до нуля смертності на українських дорогах. Протягом тижня вони будуть узгоджені і почнуться з 1 січня 2018 року", - написав у Facebook чиновник.

  Збільшення штрафів і обмеження швидкості руху в населених пунктах - головні зміни, які можуть торкнутися водіїв. Ще у липні "Укравтодор" запропонував в рамках Стратегії знизити граничну швидкість у містах і селах із нинішніх 60 км/год до 50 км/год. Така швидкість руху прийнята у всіх країнах ЄС і рекомендована Всесвітньою організацією охорони здоров'я. Саме під час руху 50 км/год. водій устигає зреагувати на пішохода на дорозі і вчасно загальмувати.

  - У місті швидкість повинна бути обмежена до 50 км/год, а на окремих дорогах місцева влада повинна отримати право знижувати швидкість до 30 км/год. І рівень безкарного перевищення не може становити 20 км/год, він повинен визначатися у відсотках - наприклад, 10% дозволеної швидкості, - погоджується експерт LEAD office Тарас Гук.
 

"Місто" запитало у вінничан: "Які зміни у законах можуть зупинити ріст смертельних ДТП на українських
дорогах?"

Ігор, юрист:

- Зупинити алкоголізм, перш за все. Спробуйте так, як у Німеччині зробити: там поліцейський за всім дивиться. І ще - повністю хабарі знищити.

Микола, пенсіонер:

- Необхідна відповідальність, перш за все. Якщо не перевищувати швидкість, не говорити по телефону за кермом, аварійність зменшиться.

Лідія, пенсіонерка:

- Потрібне жорстке законодавство, аж до того, щоб садити в тюрму.

Микола, працівник тепломережі:

- Чомусь Франція і Німеччина виконують закони. У нас теж є закони, але вони не виконуються, які б зміни не вносити. Прості громадяни не вирішують цих питань.

Володимир, тимчасово безробітний:

- Дисципліна повинна бути і прецедент, щоб люди бачили: порушив - отримав покарання.

Коментарі

Міністр внутрішніх справ України Арсен Аваков:

- Невідворотність покарання повинна бути забезпечена законами, чітко прописаними, і судовим рішенням... Законодавча норма, яку ми запропонуємо, вона буде стосуватися 5-6 пунктів, у тому числі деякі з цих норм уже у парламенті, що стосуються фото і відеофіксації.

Координатор кампанії "За безпечні дороги" Олеся Холопік:

- Практика упровадження систем відеофіксації за кордоном свідчить, що після запровадження цієї системи на 20-30% знижується кількість ДТП із постраждалими та загиблими.

Міністр інфраструктури України Володимир Омелян:

- Усього близько 2 млрд гривень буде направлено на безпеку доріг у 2018 році. Спільно з МВС, Національною поліцією, іншими відомствами ми відпрацювали самі місця концентрації ДТП по Україні.


Максим ЗОТОВКоментарі відвідувачів

НАЙБІЛЬШЕ ЧИТАЮТЬ

350

Уже не перший рік мешканці будинку по вул.Ширшова, 3 у Вінниці скаржаться на одну із сусідок. Наразі двокімнатна квартира на другому ...

330

    Батьківщина «Щедрика» - Тульчин – цієї суботи чекає у гості всю Україну. 16 листопада пройде перший фестиваль мистецтв «Від Щедрика ...

288

Вінницька обласна дитяча клінічна лікарня Вінницької облради, громадська організація «Асоціація бібліотек Вінниччини» та Український...

280

Спеціальні датчики температури, тиску, затоплення та руху встановили у Вінниці у підвалах багатоквартирних будинків по вул.Ващука,14, ...

277

12 листопада на вулиці Костянтина Василенка патрульні поліцейські затримали хлопця, в якого виявили наркотичні речовини. Правопорушник ...