"Укроборонпром" робить ставку на Вінниччину

"Сучасні виклики обороноздатності держави та перспективи імпортозаміщення на підприємствах машинобудівної галузі".

  Таку назву мала нарада, яка 25 жовтня зібрала у Вінницькій облдержадміністрації керівників тридцяти найбільших промислових підприємств машинобудівної галузі краю, представників місцевої влади і керівників департаментів Державного концерну "Укроборонпром", включно з його керівником Романом Романовим.

  - У лютому 2016 року ми разом із Романом Анатолійовичем підписали Меморандум про співпрацю між Державним концерном "Укроборонпром" і Вінницькою облдержадміністрацією, який є прикладом ефективної тісної співпраці. Він включає весь комплекс питань відносно активізації та більш інтенсивної завантаженості потужностей машинобудівних підприємств. І на сьогодні ми бачимо потужний поступ уперед, - зауважив голова Вінницької облдержадміністраії Валерій Коровій.

 У свою чергу, генеральний директор Державного концерну "Укроборонпром" Роман Романов наголосив, що розраховує на розширення співпраці і навіть зачитав чималий список із назвами вінницьких підприємств, з якими "Укроборонпром" готовий цю співпрацю налагоджувати. Серед них - фірма "Нормаль", КМП "Бліц", ТОВ "Електроснаб", ТОВ "Простор лтд" і т.д.
Особливу цікавість у присутніх викликала історія створення на базі "45-го експериментального механічного заводу" українсько-американського підприємства з виробництва автокомплектуючих та перспективи його розвитку.

  - У червні ми підписали договір, на той момент ще нічого не існувало, - каже Роман Романов. - А зіраз ми вже говоримо про те, що у грудні відбудеться запуск цього підприємства. І з тестового режиму переведемо його на повноцінний режим роботи.

  Представники "Укроборонпрому" приємно вражені такими темпами, а у вінницькій владі зауважують, що це обумовлене взамовигідністю такої співпраці.
- Ще три місяці тому важко було повірити, що в жовтні на цих потужностях вже працюватимуть 300 людей, а до кінця року тут буде 600 робітників, - каже Валерій Коровій. - Для нас створення такого підприємства є напрацюванням інструментів і механізмів для вирішення цілого ряду проблем, які на сьогоднішній день у нас є. Підприємства, які будувались за радянських часів і мають великі площі, часто є неадаптованими до сучасних систем організації праці. Ми відпрацьовуємо нові технології, вчимося, як не керуватися на виробництві старими принципами.

  Загалом у минулому році концерн "Укроборонпром" виготовив на вінницьких підприємствах продукції на 60 млн. грн. У 2017 році збільшення об'ємів виробництва сягнуло 168 млн. грн.
- У наступному році плануємо випустити тут товарної продукції приблизно на 380 млн. грн, - обіцяє Роман Романов.
 


Максим ЗОТОВКоментарі відвідувачів

НАЙБІЛЬШЕ ЧИТАЮТЬ

195

У Вінниці підбили підсумки ІІ Міжнародного мистецького пленеру «Кращий художник / The best artist 2018».  Дев’ять днів художники із семи країн ...

195

Триденний літературний фестиваль «Острів Європа», присвячений «камерним» літературам, малим мовам та локальним текстам, зібрав у ...

166

Маніпуляцією назвали чиновники заяви деяких перевізників про відміну із 1 липня пільгового проїзду Рішення монетизувати пільги на ...

151

Депутати відклали голосування по призначенню на наступну сесію у липні Під час сесії Вінницької облради, яка відбулася 15 червня, ...

148

Купили земснаряд у Херсоні, він може піднімати мул із глибини семи метрів Із 7 червня триває очистка дна Південного Бугу від мулу і ...