Полювання на сусіда

У ньому постраждала ще й рушниця

  Важко уявити, як би розвивалась ця історія, коли б мешканець села Війтівки Бершадського району Сильвестр Злюкін (ім'я та прізвище змінено) був близьким сусідом потерпілого, живучи з ним межа в межу. Можна лише здогадуватись, що ескалація напруження між двома чоловіками набула б куди більшого градусу і могла б призвести до набагато гірших наслідків. На щастя, обоє чоловіків, які між собою давно вже не мирились, жили віддалік один від одного, тобто хоч і були сусідами, але не близькими. І, ясна річ, намагались триматись один від одного на відстані.

  Проте доля обернулась так, що 4 вересня 2015 року їм довелося зустрітись. Того дня майбутньому потерпілому зателефонував державний виконавець і попросив підвезти його своєю автівкою до господарства Злюкіна: на стадії виконання перебувало судове рішення, згідно з яким частина агротехніки, що належала Сильвестру (зокрема комбайн "Джон Дір"), мала бути описана і передана іншій людині. У той же час майбутній потерпілий зателефонував знайомій, яку попередив, що можуть забрати комбайн, за якого Сильвестр з нею не розрахувався, так що вона теж разом з чоловіком та кількома працівниками приїхала до садиби Злюкіна.

  Утім, не будем занадто вдаватись у господарські взаємини між учасниками конфлікту, бо для юридичної кваліфікації того, що станеться далі, вони особливого значення не мають. Констатуємо лише, що ситуація була гостроконфліктна і розгорталась на очах багатьох свідків.

  Попереджений телефонним дзвінком, Злюкін приїхав трохи пізніше. Його очам відкрилась неприємна картина: на його приватній території перебували судовий виконавець, чужий працівник, який заливав у бак "Джона Діра" пальне, та згадана вище жінка, з якою Сильвестр не розрахувався. Як зазначено в матеріалах справи, він "був дуже розлючений і одразу почав кричати та висловлюватися нецензурною лайкою".
Майбутній потерпілий на територію не заходив, стояв за поза межею, але це не заважало йому дати кілька порад. Зокрема, він підказав державному виконавцеві, що треба в акті вказати серійні номери техніки, аби її потім не підмінили, і навіть вказав рукою, де саме ті номери вибиті.

  Це ще більше розлютило Злюкіна, штовхнувши до агресивних дій щодо "порадника". Він кинувся до хати і "через декілька хвилин повернувся звідти з рушницею у руках, яку зарядивши націлив йому в груди та викрикнув, що вб'є його" (цитата з матеріалів справи). Потерпілий зблід, але залишився стояти на місці. Становище врятувала жінка, яка стояла поряд. Вона взяла Злюкіна за руку зі зброєю і примусила її опустити. Якби не це, то невідомо, якою трагедією могло закінчитись. Напруження остаточно розрядилося після екстреного приїзду поліцейського наряду.

  Коли потерпілий повернувся до свого підприємства, то, як згодом розповідав на суді, "йому стало дуже зле, і до нього викликали швидку допомогу. В нього того дня стався серцевий напад і його госпіталізували до лікарні, де він тривалий час лікувався".
У діях Сильвестра Злюкіна був закінчений склад злочину, передбаченого статтею 129 Кримінального кодексу України, яка передбачає відповідальність за погрозу вбивством, якщо були реальні підстави побоюватись здійснення цієї погрози.

  Закінчилась наша історія у Бершадському районному суді, де Сильвестра Злюкіна засудили до одного року обмеження волі. Суд також стягнув з нього на користь потерпілого за завдану моральну шкоду 4 тисячі гривень, а також 15878 гривень витрат на правову допомогу та на судовий збір.

  Наостанку варто сказати, що гладкоствольну мисливську рушницю "Мц 2112" - як знаряддя вчинення злочину - суд постановив у Злюкіна конфіскувати й передати в поліцію. Бо вона все-таки призначена для полювання на звірину, а не на сусідів.
 


Леонтій КраснопільськийКоментарі відвідувачів

НАЙБІЛЬШЕ ЧИТАЮТЬ

212

Уже не перший рік мешканці будинку по вул.Ширшова, 3 у Вінниці скаржаться на одну із сусідок. Наразі двокімнатна квартира на другому ...

188

Спеціальні датчики температури, тиску, затоплення та руху встановили у Вінниці у підвалах багатоквартирних будинків по вул.Ващука,14, ...

181

Вінницька обласна дитяча клінічна лікарня Вінницької облради, громадська організація «Асоціація бібліотек Вінниччини» та Український...

178

В амбулаторії Калинівського міського центру первинної медико-санітарної допомоги 5 листопада помер 67-річний пацієнт. Подробиці ...

170

У Вінниці 7 листопада близько 10.45 у по вулиці Князів Коріатовичів в під'їзді будинку невідомий чоловік учинив розпусні дії відносно ...