Ворожа міна була "свіжою", спрацювала миттєво

Ворожа міна була

У Літині попрощались із загиблим в АТО айдарівцем Ярославом Бондарем

  26 жовтня на Вінниччині у смт. Літин попрощалися із загиблим в АТО Ярославом Бондарем. Про втрати 24-го окремого штурмового батальйону "Айдар" повідомили волонтери у "Фейсбук" вранці 24 жовтня. Того злощасного дня бійці "Айдару" заступили на чергування, пішли оглядати територію. Ворожа міна була "свіжою", спрацювала миттєво. Командир роти Антон Сінягуб із позивним "Дейл" та гранатометник Ярослав Бондар із позивним "Яков" загинули на місці. Ще один боєць "Айдару" отримав поранення, за його життя борються лікарі.

  Із загиблими захисниками 25 жовтня попрощалися у військовій частині. Потім закриті труни доставили до рідних домівок чоловіків - "Дейл" поїхав на Київщину, а "Яков" - у Літин.
Односельчани зустрічали Ярослава схилившись. Селищний голова Анатолій Бичок каже, що це вже сьомий земляк із Літинщини, який загинув за Україну. Загалом Вінниччина за три роки неоголошеної війни втратила понад 250 захисників.

  - Добре пам'ятаю той день, коли Ярослав прийшов до сільради з повісткою на фронт. Ми допомогли матеріально, благословили, - каже Анатолій Бичок. - Не знаю, які слова підібрати для висловлення співчуття рідним. Скажу одне: ваш син - герой, а герої не вмирають! Вони вічно житимуть у наших серцях.

  Ярослав Бондар народився 29 грудня 1986 року. До 4 класу навчався в Літинській школі №2. Потім разом із старшим братом Євгеном відвідував школу у селі Селище. Закінчив технікум, здобув фах радіомеханіка. Працював електромонтером на ПАТ "Укртелеком" у Літині. З початком військових дій на Донбасі був мобілізований на військову службу, а з 21 вересня 2017 року підписав контракт із ЗСУ.

  - Ярослав свого часу служив в армії, тому коли почалася мобілізація, був одним із перших, хто визвався воювати в АТО, бо вже мав військовий досвід. Коли демобілізували, шукав роботу. Думав піти на службу в поліцію, але, певно, не склалося. Тому вирішив повернутися на військову службу, - розповідає друг загиблого Ярослав Бондаренко. - Матері не казав, щоб не хвилювалася. Галина Іванівна сама виховувала синів. Ярослав, як наймолодший, любив її неймовірно, оберігав і захищав. Важко повірити, що його вже немає з нами. Ми виросли на одній вулиці - нерозлийвода. Ярик дуже добрий, надійний та вірний друг. Він був справедливим і чесним. Мріяв одружитися, дітей народити і виховати, щоб були справжніми патріотами, такими, як він.

  Місцеві жителі розповідають, що коли Ярослав повернувся із АТО, то усі розмови у нього тільки й були про службу. Він не міг знайти собі місця на мирній землі, постійно слідкував за новинами, часто дзвонив до побратимів. Мати усіляко відмовляла його від військової служби. Але він поїхав, сказавши матері, що буде далеко від "тих позицій, де стріляють". - Згадується мені чорнявий хлопчик, завжди охайний, комірчики вигладжені, штанці зі "стрілочками" - мати дуже ним опікувалася, доглядала і пестила, - розповідає заступниця директора школи села Селище Антоніна Заєць. - Ярослав закінчив нашу школу в 2002 році. Запам'ятався добрим, трудолюбивим учнем, активним у громадському житті. Щоразу під час зустрічі розпитував про своїх однокласників - хто, де, чим займається. Переживав за усіх, тільки не за себе.
Поховали Ярослава Бондаря на центральному кладовищі Літина. У зв'язку із загибеллю земляка у Літинському районі оголосили триденну жалобу.
 


Олеся ШУТКЕВИЧКоментарі відвідувачів

НАЙБІЛЬШЕ ЧИТАЮТЬ

4311

Родина з Луганська каже, що кращого за Вінницю міста ще не бачили Життя для Світлани Петрищевої і її сім'ї розділилося на "до" і "після" ...

242

У Вінниці запустили систему пошуку дітей за допомогою СМС Із 14 вересня поліція Вінниччини долучилась до соціального проекту "Пошук ...

234

Жителька приміського села Іллінецького району, яка звикла ходити з райцентру додому пішки і якій протягом тривалого часу ніщо не ...

223

17 вересня перестало битися серце неймовірно сильної і талановитої жінки Раїси Панасюк.  45-річна громадська діячка за своє непросте ...

196

У Вінниці 13 вересня у залі засідань міської ради почесні грамоти та грошові премії отримали четверо поліцейських, які менш ніж за два ...