Бронзове "Дерево Свободи" буде на майдані Небесної Сотні

Бронзове

Міськрада пішла назустріч пропозиції активістів і батьків Героїв щодо вшанування у Вінниці пам'яті загиблих патріотів

  Пам'ятник українським патріотам, які загинули у Києві під час Революції Гідності, встановлять у Вінниці на майдані Небесної Сотні. Проект майже шестиметрової бронзової композиції, з назвою "Дерево Свободи", днями представили громаді, журналістам. А 27 жовтня на сесії Вінницької міськради депутати підтримали звернення щодо встановлення такого пам'ятника у Вінниці. Зважаючи, що перед винесенням цього питання на розгляд сесії, ініціативу громадськості підтримали у відповідному зверненні голови всіх фракцій міськради, голосували майже одноголосно: 48 голосів "за". Утрималися при голосуванні лише два депутати від "Самопомочі" - Олександр Зєрщіков і Олександр Колісник, або "наші герої", як пізніше іронічно назвав їх мер.

  Вочевидь, що на рішення депутатів підтримати встановлення пам'ятника вплинув і лист-клопотання від благодійного фонду "Пам'яті Небесної Сотні" та більше двадцяти неурядових громадських організацій. А ще більшим чином - виступ матері одного з героїв. До депутатів звернулася Зоя Кузьменко - мама Максима Шимка, який загинув на Майдані у Києві від кулі снайпера 20 лютого 2014 року.

  - Ми, родини Героїв Небесної Сотні, звертаємося до депутатів і громади з проханням про встановлення пам'ятника і просимо почути думку родин, - сказала вона. - Просимо сприяти встановленню пам'ятника Героям Небесної Сотні у Вінниці та не поєднувати його з будь-якими іншими. А питання щодо місця встановлення пам'ятника та його вигляд має вирішувати міська рада і громада Вінниці. Така наша позиція.
Відповідно до рішення міськради пам'ятник, створення якого профінансують благодійні фонди "Пам'яті Небесної Сотні" та "Подільська громада", приймуть у комунальну власність територіальної громади Вінниці. Погоджено й місце його розташування - майдан Небесної Сотні. Місто профінансує роботи з комплексного благоустрою цієї території.

  Міський голова Сергій Моргунов перед голосуванням зауважив, що патріоти, які віддали своє життя під час Революції Гідності, мають бути вшановані.
- Однозначно у місті має бути пам'ятник Героям Небесної Сотні - це є нашим обов'язком, тому що перемога у Революції Гідності стала можливою завдяки їм, - сказав Сергій Моргунов. - Ті 107 Героїв, які полягли за Україну і за нашу незалежність, заслуговують, щоб ми про них завжди пам'ятали.

Зважаючи, що під час Революції Гідності на майдані Небесної Сотні з'явилось погруддя Кобзаря на дерев'яному постаменті, серед активістів почалися суперечки, чи "помиряться" тепер два пам'ятники на одній площі.
Утім, мабуть, найавторитетніше про це може судити той, хто і профінансував свого часу встановлення цього погруддя Тараса Шевченка - депутат міськради Володимир Базелюк від фракції "Свобода".
У коментарі журналісту Роману Ковальському він підтвердив цей факт.

  - Чесно кажучи, це важке рішення, особливо для мене, тому що той пам'ятник Шевченку ставився за мої кошти, - сказав Володимир Базелюк. - Під час блокади Вінницької облдержадміністрації до мене звернувся чоловік, який готовий був це зробити, але у нього не було коштів. Я проплатив, а потім за допомогою народних депутатів ми поставили його там, де він зараз стоїть. Але ми живемо в новій Україні, у нас, на жаль, з'явились нові Герої, яким ми не перестанемо дякувати і вклонятись, тому ми підтримали встановлення "Дерева Свободи" на майдані Небесної Сотні.
Депутат також повідомив, що має намір зберегти погруддя Шевченка.
- Втрачати його не хотілося б, хоч він і зроблений, як кажуть, з підсобних матеріалів - гіпсу. Хочу забрати його собі, а потім подарую, можливо, своїй школі, або поставимо на подвір'ї якогось навчального закладу, - сказав депутат.
 


Максим ЗОТОВКоментарі відвідувачів

НАЙБІЛЬШЕ ЧИТАЮТЬ

196

У Вінниці підбили підсумки ІІ Міжнародного мистецького пленеру «Кращий художник / The best artist 2018».  Дев’ять днів художники із семи країн ...

195

Триденний літературний фестиваль «Острів Європа», присвячений «камерним» літературам, малим мовам та локальним текстам, зібрав у ...

166

Маніпуляцією назвали чиновники заяви деяких перевізників про відміну із 1 липня пільгового проїзду Рішення монетизувати пільги на ...

151

Депутати відклали голосування по призначенню на наступну сесію у липні Під час сесії Вінницької облради, яка відбулася 15 червня, ...

148

Купили земснаряд у Херсоні, він може піднімати мул із глибини семи метрів Із 7 червня триває очистка дна Південного Бугу від мулу і ...