Військову драму "Тримай біля серця" покажуть 12 жовтня

Військову драму

Прем'єра фільму режисера Валерія Шалиги символічно відбудеться у кінотеатрі "Мир"

  Прем'єра військової драми режисера Валерія Шалиги "Тримай біля серця" відбудеться у Вінниці 12 жовтня у кінотеатрі "Мир". Зйомки фільму проходили у Вінниці та на території військової частини 3008. Головний герой фільму - вінничанин, колишній офіцер, який не може знайти себе у цивільному житті і з початком АТО йде воювати добровольцем.
Фільм знімався за сценарієм херсонської авторки Лілії Лігостаєвої. У головних ролях - актор Театру на Подолі Ігор Волков та актриса Нового драматичного театру на Печерську Лілія Нагорна. Виконали ролі і актори вінницького театру Анатолій Вольський і Таїсія Славінська.

  Загалом, на знімальних майданчиках були задіяні близько 100 акторів з усієї України.
- Чому саме ця тема? Звичайно, це болюча тема, актуальна на сьогодні, - каже режисер Валерій Шалига. - Ми із колегами по фільму ставили собі питання: хтось зі зброєю воює, хтось займається волонтерством, а що можуть митці зробити у цей час? Кожен на своєму фронті щось має робити. Наш фронт - мистецький, кінематографічний. Ось таким засобом, через мистецтво, вирішили показати події. Цей фільм потрібен не тільки для тих людей, які в тилу, але і тих - які на передовій, вони під час зйомок телефонували, просили, щоб ми привезли до них на показ.
Аби фільм був правдивим, автори співпрацювали з консультантами. Валерій Шалига називає Андрія Гишпаля і Романа Смішного. Їх вінничанам особливо представляти не потрібно. Андрій Гишпаль - воював в АТО, захищав Луганський аеропорт, сьогодні він збирає і регулярно відправляє гуманітарні вантажі на Схід. Роман Смішний - учасник АТО, захисник Донецького аеропорту, заступник командира роти окремого десантно-штурмового батальйону.

  - Андрій Гишпаль спершу не хотів нічого розповідати, я випитував у нього. А потім його наче прорвало, він почав розказувати такі історії, яких у нас навіть у сценарії не було, - розповів Валерій Шалига. - Ми багато чого почали переписувати саме зі слів Андрія, а потім постало питання "А може, ти сам і зіграєш?" Він був настільки органічний і правдивий у тому, що робить, що обріс роллю, і всі речі, які розказував, сам утілив на екрані. Повноцінно створив цілий образ, це мені приємно говорити. Під час зйомок казав: "Господи, таке враження, наче я знову туди попав".
Режисер Валерій Шалига підкреслює, що у Вінниці міська влада усіляко сприяла зйомкам фільму, і дякує особисто міському голові Сергію Моргунову - за підтримку.
За словами продюсера стрічки Василя Медяного, було величезне бажання створювати українське кіно і виховувати українських акторів.

  - Ми зараз дивимось героїв американських, російських, а де українські? З цією ідеєю, з підтримкою Вінницької міської ради, почали створювати цей фільм, - розповів Василь Медяний. - Знімали влітку минулого року протягом 32 днів. Наступний, монтажний, період тривав буквально до літа 2017 року, займались монтажем з ефектами, звуком. На сьогодні фільм готовий до перегляду, він триває 2,5 години. Сподіваємось, що він сподобається глядачам.

  Переконана у тому, що новий український фільм сподобається глядачам заступниця мера Вінниці Галина Якубович.

- Сюжетна лінія фільму і цікава, і болюча. Фільм новий, показує уже нашу історію, ті події, які відбуваються на Сході нашої країни. Відверто показано, як це стосується і окремої сім`ї, і України загалом, - каже Галина Якубович. - Закликаю усіх подивитись фільм, він бере за душу і за серце. Це наша історія, тому ми маємо її пам'ятати.
Після прем'єрного показу "Тримай біля серця" у кінотеатрі "Мир" кінострічку покажуть у кінотеатрі "Родина". Тривають домовленості про показ фільму із кіноатром ім.Коцюбинського.
 


Микола ГАНДЗЮККоментарі відвідувачів

НАЙБІЛЬШЕ ЧИТАЮТЬ

229

У Вінниці підбили підсумки ІІ Міжнародного мистецького пленеру «Кращий художник / The best artist 2018».  Дев’ять днів художники із семи країн ...

206

Триденний літературний фестиваль «Острів Європа», присвячений «камерним» літературам, малим мовам та локальним текстам, зібрав у ...

173

Маніпуляцією назвали чиновники заяви деяких перевізників про відміну із 1 липня пільгового проїзду Рішення монетизувати пільги на ...

159

Депутати відклали голосування по призначенню на наступну сесію у липні Під час сесії Вінницької облради, яка відбулася 15 червня, ...

155

Купили земснаряд у Херсоні, він може піднімати мул із глибини семи метрів Із 7 червня триває очистка дна Південного Бугу від мулу і ...