Військову драму "Тримай біля серця" покажуть 12 жовтня

Військову драму

Прем'єра фільму режисера Валерія Шалиги символічно відбудеться у кінотеатрі "Мир"

  Прем'єра військової драми режисера Валерія Шалиги "Тримай біля серця" відбудеться у Вінниці 12 жовтня у кінотеатрі "Мир". Зйомки фільму проходили у Вінниці та на території військової частини 3008. Головний герой фільму - вінничанин, колишній офіцер, який не може знайти себе у цивільному житті і з початком АТО йде воювати добровольцем.
Фільм знімався за сценарієм херсонської авторки Лілії Лігостаєвої. У головних ролях - актор Театру на Подолі Ігор Волков та актриса Нового драматичного театру на Печерську Лілія Нагорна. Виконали ролі і актори вінницького театру Анатолій Вольський і Таїсія Славінська.

  Загалом, на знімальних майданчиках були задіяні близько 100 акторів з усієї України.
- Чому саме ця тема? Звичайно, це болюча тема, актуальна на сьогодні, - каже режисер Валерій Шалига. - Ми із колегами по фільму ставили собі питання: хтось зі зброєю воює, хтось займається волонтерством, а що можуть митці зробити у цей час? Кожен на своєму фронті щось має робити. Наш фронт - мистецький, кінематографічний. Ось таким засобом, через мистецтво, вирішили показати події. Цей фільм потрібен не тільки для тих людей, які в тилу, але і тих - які на передовій, вони під час зйомок телефонували, просили, щоб ми привезли до них на показ.
Аби фільм був правдивим, автори співпрацювали з консультантами. Валерій Шалига називає Андрія Гишпаля і Романа Смішного. Їх вінничанам особливо представляти не потрібно. Андрій Гишпаль - воював в АТО, захищав Луганський аеропорт, сьогодні він збирає і регулярно відправляє гуманітарні вантажі на Схід. Роман Смішний - учасник АТО, захисник Донецького аеропорту, заступник командира роти окремого десантно-штурмового батальйону.

  - Андрій Гишпаль спершу не хотів нічого розповідати, я випитував у нього. А потім його наче прорвало, він почав розказувати такі історії, яких у нас навіть у сценарії не було, - розповів Валерій Шалига. - Ми багато чого почали переписувати саме зі слів Андрія, а потім постало питання "А може, ти сам і зіграєш?" Він був настільки органічний і правдивий у тому, що робить, що обріс роллю, і всі речі, які розказував, сам утілив на екрані. Повноцінно створив цілий образ, це мені приємно говорити. Під час зйомок казав: "Господи, таке враження, наче я знову туди попав".
Режисер Валерій Шалига підкреслює, що у Вінниці міська влада усіляко сприяла зйомкам фільму, і дякує особисто міському голові Сергію Моргунову - за підтримку.
За словами продюсера стрічки Василя Медяного, було величезне бажання створювати українське кіно і виховувати українських акторів.

  - Ми зараз дивимось героїв американських, російських, а де українські? З цією ідеєю, з підтримкою Вінницької міської ради, почали створювати цей фільм, - розповів Василь Медяний. - Знімали влітку минулого року протягом 32 днів. Наступний, монтажний, період тривав буквально до літа 2017 року, займались монтажем з ефектами, звуком. На сьогодні фільм готовий до перегляду, він триває 2,5 години. Сподіваємось, що він сподобається глядачам.

  Переконана у тому, що новий український фільм сподобається глядачам заступниця мера Вінниці Галина Якубович.

- Сюжетна лінія фільму і цікава, і болюча. Фільм новий, показує уже нашу історію, ті події, які відбуваються на Сході нашої країни. Відверто показано, як це стосується і окремої сім`ї, і України загалом, - каже Галина Якубович. - Закликаю усіх подивитись фільм, він бере за душу і за серце. Це наша історія, тому ми маємо її пам'ятати.
Після прем'єрного показу "Тримай біля серця" у кінотеатрі "Мир" кінострічку покажуть у кінотеатрі "Родина". Тривають домовленості про показ фільму із кіноатром ім.Коцюбинського.
 


Микола ГАНДЗЮККоментарі відвідувачів

НАЙБІЛЬШЕ ЧИТАЮТЬ

146

Апеляційний адміністративний суд міста Києва днями мав розглянути апеляційну скаргу вінничанина, народного депутата України, ...

133

В Україні завершується етап реформування первинної ланки закладів охорони здоров'я. - У Вінницькій області вже створено 47 закладів ...

123

Україні не вистачає бази системних порушників серед водіїв, кажуть перевізники Попри резонансні ДТП, які щотижня показують у новинах, у...

122

У Вінниці триває реконструкція вулиці Замостянської. У зв'язку з цим із 15 серпня по 5 вересня буде повністю перекрито рух автотранспорту ...

121

У Вінниці вилучатимуть документи, які стосуються народження сурогатною матір'ю дитини для італійського подружжя Про розкриття гучної ...