Про зарплати, банки, торгівлю землею та дострокові вибори й корупцію говорив з керівниками Вінниччини Патріарх Філарет

Про зарплати, банки, торгівлю землею та дострокові вибори й корупцію говорив з керівниками Вінниччини Патріарх Філарет

6-7 жовтня на Вінниччині перебував Святійший патріарх Київський і всієї Руси-України Філарет.

  Візит Владики об’єднав дві знакові події: закладення наріжного каменя на місці будівництва храму на честь святого Архистратига Михаїла на території Штабу Повітряних Сил ЗСУ та освячення нової церкви у селі Леляки Жмеринського району.

  До військових, за словами Патріарха, він прибув, аби «підтримати їхній дух молитвами, благословенням і надихнути на перемогу, яка неодмінно невдовзі буде».
А на офіційній зустрічі з керівниками міста та області в облдержадміністрації Предстоятель УПЦ КП обговорив питання як церковного життя, так і світського – тільки про економіку говорили понад півгодини.

- Проблем в краї багато, але Україна, однозначно, змінюється: будуються і розвиваються міста, регіони, сторцюються робочі місця. Вінниччина – потужний сільськогосподарський регіон, а аграрний бізнес нині - локомотив економічного зростання, - розповів патріарху голова облдержадміністрації Валерій Коровій.

  Святійший Філарет поділився і своїм баченням перспектив розвитку країни:
- Україна переважно торгує сировиною. Мені здається, якщо ми будемо торгувати сировиною, то ми будемо завжди бідні. Думаю, нам потрібно торгувати не сировиною, а продукцією. Не зерно продавати, наприклад, а продукти із зерна. Тоді грошей буде більше. А для того, щоб була продукція, потрібно підприємства відкривати. А це – збільшення кількості робочих місць.

  Цікавився Патріарх у керівництва області, чи багато грошей дає Вінниччина до державного бюджету і чи достатньо залишається на місцях.
- За 9 місяців до держбюджету Вінниччина заплатила 9 млрд гривень, це – вдвічі більше, ніж торік, - розповів Валерій Коровій
- А вам скільки залишилось?
- Є різні види податків, є – до державного, а є ті, що залишаються у місцевих бюджетах, наприклад, податок на доходи фізосіб – 85% залишається на місцях. Цього року він зріс проти торішнього на 40%.

  Запитував Святійший Патріарх посадовців і про те, чи багато заробляють вінничани.
- У межах 6,5 тис грн – середня зарплата на Вінниччині. Приємно, що зростає тепер заробітна плата і на селі, - відповів голова облдержадміністрації.  
- Для того, щоб люди жили – як в Європі, треба, щоб зарплата була відповідною. 6,5 тисяч – це менше 300 доларів, а в Європі тільки допомога емігрантам – 500 євро. І він при цьому не працює. Тому, мені здається, нам потрібно підвищувати зарплату, а для того, щоб її підвищувати, десь брати ці гроші. Потрібно наповнювати казну, - висловив своє бачення Філарет.

  А ще Патріарх хоче, що українські гроші працювали на Україну:
- Потрібно реформувати банківську систему, щоб вона була стабільною, щоб наші мільярдери і мільйонери не тримали свої гроші в іноземних банках. Бо зараз українські гроші працюють за кордоном і працюють на ті країни, а не на Україну, де вони зароблені. А чому вони там? Тому що наша банківська система – нестабільна. А там багато грошей. Треба, щоб вони повернулись в Україну і нам тоді не потрібно буде просити кредити.

  Торкнувся предстоятель УПЦ КП наболілого питання ринку землі. Валерій Коровій зауважив, що це питання давно слід вирішити в цивілізованій правовій площині, щоб капіталізувати ресурс, який мають українці.
- У Вінницькій області є 2 млн га землі, зараз приблизна вартість 1 га – близько 50 тисяч гривень. Якби була нормальна економіка, ми могли б гіпотетично мати активів на 100 млрд грн. Землю потрібно не продавати, її потрібно капіталізувати, вона повинна бути оцінена. Це дало б потужний поштовх для розвитку економіки, - вважає Валерій Коровій. - Це – капіталізація активів, які є в Україні. Мало хто це розуміє, це все підміняється політичним поняттями. Треба виробити нормальні закони, які б унеможливили спекуляції із землею. Це – світова практика.
- Я думав над цим питанням, - зауважив Патріарх Філарет. - Гадаю, якщо дозволити продавати українську землю іноземцям, то інші країни скуплять її і ми будемо працювати на своїй чужій землі… Я згідний з тим, що земля повинна бути товаром, але продаватися тільки для своїх громадян, а для іноземців вона може передаватися тільки в оренду.

  Стосовно ж справ церковних, то Святійший Патріарх налаштований як ніколи оптимістично. Каже, стовідсотково переконаний, що в Україні буде єдина православна церква.
- Держава зараз побачила, що та церква – це «п’ята колона» і поки буде «п’ята колона» в державі, держава буде в небезпеці. Для того, щоб не було «п’ятої колони», потрібно, щоб церква була єдиною і незалежною від іноземних держав. Якби у нас з самого початку утворення української держави була єдина незалежна православна церква, цієї війни не було б. А якби не було Київського патріархату, Путні вже був би тут, - каже Владика. – Так, ми підтримуємо державу, бо як не буде держави, то й не буде незалежної церкви. Головне – не втратити державу. Коли там піднімають, наприклад, питання дострокових виборів – це гра в чужі ворота. Кому це корисно? Це корисно Росії. Ви спочатку захистіть державу, а потім будете ділити місця в парламенті. Бо як не буде держави, то в якому парламенті ви будете сидіти?

  За словами патріарха Філарета, йому імпонує увага мерії Вінниці до історії, до відновлення історичної справедливості, вшанування борців за українську державу часів УНР. Так Патріарх відреагував на повідомлення міського голови Сергія Моргунова про встановлення у Вінниці пам’ятника Симону Петлюрі.

А на завершення зустрічі порадив місцевим посадовцям звернути увагу на боротьбу з корупцією. Адже, каже, перемога над зовнішнім ворогом – очевидна, а внутрішнього – ще долати й долати.
 

 


Сергій МАЛАМУРАКоментарі відвідувачів

НАЙБІЛЬШЕ ЧИТАЮТЬ

4115

Родина з Луганська каже, що кращого за Вінницю міста ще не бачили Життя для Світлани Петрищевої і її сім'ї розділилося на "до" і "після" ...

137

Жителька приміського села Іллінецького району, яка звикла ходити з райцентру додому пішки і якій протягом тривалого часу ніщо не ...

124

У Вінниці запустили систему пошуку дітей за допомогою СМС Із 14 вересня поліція Вінниччини долучилась до соціального проекту "Пошук ...

118

17 вересня перестало битися серце неймовірно сильної і талановитої жінки Раїси Панасюк.  45-річна громадська діячка за своє непросте ...

112

У Вінниці 13 вересня у залі засідань міської ради почесні грамоти та грошові премії отримали четверо поліцейських, які менш ніж за два ...