«Школа знань та вмінь про права людини і права людей з інвалідністю»


 11 жовтня о 12.00 у Вінницькому прес-клубі відбудеться презентація «Школи знань та вмінь про права людини і права людей з інвалідністю», яку розпочинає всеукраїнська громадська організація інвалідів «ЮЗЕР». 

  Знаково те, що проект стартує в рамках Всесвітнього дня психічного здоров’я.

  «Школа» діятиме на базі Вінницької обласної психоневлологічної  лікарні імені Ющенка і в рамках проекту прийматиме слухачів з Чернівецької та Закарпатської областей. Під час діяльності проекту громадськими активістами буде проведено моніторинг виконання Конвенції про права людей з інвалідністю за методикою  «WHO QualityRights Tool Kit».

  - В Україні досі для надання допомоги  людям з психічними чи інтелектуальними порушеннями використовуються установи закритого типу. Перебуваючи в таких установах люди не отримують потрібної інформації про своє лікування і живуть в поганих умовах. Зафіксовані випадки, коли їм надається неякісна або шкідлива для здоров’я медична допомога, - повідомляє президент  ВГО«ЮЗЕР» Руслан Імереллі.
 Під час прес-конференції журналісти дізнаються про стан справ у вінницьких установах «закритого типу». Також отримують інформацію про висновки та рекомендації правозахисників щодо роботи із людьми із психічними чи інтелектуальними порушеннями.

Довідка «Міста»
Всесвітній день психічного здоров'я - 10 жовтня.
Багато хто вважає, що психічне здоров‘я – це відсутність психічних захворювань. Насправді, це загальне благополуччя, на тлі якого людина здатна реалізовувати свій потенціал та справлятися з щоденним стресом.
Всесвітній день психічного здоров'я відзначається з 1992 року. Він створений, щоб привернути увагу до цієї проблеми та скоротити поширення депресивних розладів, шизофренії, хвороби Альцгеймера, наркотичної залежності, епілепсії та розумової відсталості.

  За даними ВООЗ, на психічні захворювання в наші дні страждають більше 450 мільйонів людей, а в західних країнах кожна сьома людина страждає параноєю, шизофренією або схильна до депресій та алкоголізму.
Згідно зі статистикою в Україні 1,2 млн. жителів (це більше 3 % всього населення) страждає психічними розладами і цей показник з кожним роком зростає. Вже котрий рік поспіль Україна займає перше місце за кількістю психічних розладів, в Європі – майже 2 мільйони українців щороку стають пацієнтами психіатричних лікарень. За оцінками фахівців, від різноманітних нервових розладів страждає кожен третій українець.
Коментарі відвідувачів

НАЙБІЛЬШЕ ЧИТАЮТЬ

419

Купівля квартири - це відповідальний крок для людини будь-якого віку.   Ринок квартир Вінниці рясніє яскравими і привабливими ...

247

Із омбудсменом у Вінницькій обласній поліції Заріною Маєвською зустрічаємося напередодні 10 грудня.   Якраз у світі відзначають День ...

126

Роботодавці кажуть, що нечуючі працівники дуже відповідальні - у них найменші недостачі, вони дуже уважні, не відволікаються на сторонні...

113

На відкритті міської ялинки співатиме "С.К.А.Й", а на Ліверпулі працюватиме "Новорічна пошта" Новорічні заходи у Вінниці стартують 19 ...

112

Нове кладовище у Сабарові уже введено в експлуатацію і там хоронять людей.   Але протести, нехай і нечисленні, проти розташування ...