«Школа знань та вмінь про права людини і права людей з інвалідністю»


 11 жовтня о 12.00 у Вінницькому прес-клубі відбудеться презентація «Школи знань та вмінь про права людини і права людей з інвалідністю», яку розпочинає всеукраїнська громадська організація інвалідів «ЮЗЕР». 

  Знаково те, що проект стартує в рамках Всесвітнього дня психічного здоров’я.

  «Школа» діятиме на базі Вінницької обласної психоневлологічної  лікарні імені Ющенка і в рамках проекту прийматиме слухачів з Чернівецької та Закарпатської областей. Під час діяльності проекту громадськими активістами буде проведено моніторинг виконання Конвенції про права людей з інвалідністю за методикою  «WHO QualityRights Tool Kit».

  - В Україні досі для надання допомоги  людям з психічними чи інтелектуальними порушеннями використовуються установи закритого типу. Перебуваючи в таких установах люди не отримують потрібної інформації про своє лікування і живуть в поганих умовах. Зафіксовані випадки, коли їм надається неякісна або шкідлива для здоров’я медична допомога, - повідомляє президент  ВГО«ЮЗЕР» Руслан Імереллі.
 Під час прес-конференції журналісти дізнаються про стан справ у вінницьких установах «закритого типу». Також отримують інформацію про висновки та рекомендації правозахисників щодо роботи із людьми із психічними чи інтелектуальними порушеннями.

Довідка «Міста»
Всесвітній день психічного здоров'я - 10 жовтня.
Багато хто вважає, що психічне здоров‘я – це відсутність психічних захворювань. Насправді, це загальне благополуччя, на тлі якого людина здатна реалізовувати свій потенціал та справлятися з щоденним стресом.
Всесвітній день психічного здоров'я відзначається з 1992 року. Він створений, щоб привернути увагу до цієї проблеми та скоротити поширення депресивних розладів, шизофренії, хвороби Альцгеймера, наркотичної залежності, епілепсії та розумової відсталості.

  За даними ВООЗ, на психічні захворювання в наші дні страждають більше 450 мільйонів людей, а в західних країнах кожна сьома людина страждає параноєю, шизофренією або схильна до депресій та алкоголізму.
Згідно зі статистикою в Україні 1,2 млн. жителів (це більше 3 % всього населення) страждає психічними розладами і цей показник з кожним роком зростає. Вже котрий рік поспіль Україна займає перше місце за кількістю психічних розладів, в Європі – майже 2 мільйони українців щороку стають пацієнтами психіатричних лікарень. За оцінками фахівців, від різноманітних нервових розладів страждає кожен третій українець.
Коментарі відвідувачів

НАЙБІЛЬШЕ ЧИТАЮТЬ

1980

Начальник Головного управління ДСНС Вінниччини про досвід Лозової, який знадобився під час гасіння пожежі на Калинівському арсеналі, ...

1222

14 жовтня Вінниця на день знову стане столицею УНР: які заходи заплановані у місті до Дня захисника України   14 жовтня в Україні ...

1134

Цими вихідними на Європейській площі Вінниці вирувало емоціями “Місто Професій”, де маленькі містяни пробували себе в ролі різних ...

268

Маленькій вінничанці Даші Мартинюк потрібна допомога - сім'я збирає гроші на лікування 8-річної дівчинки.   У Даші лікарі виявили ...

254

6-7 жовтня на Вінниччині перебував Святійший патріарх Київський і всієї Руси-України Філарет.   Візит Владики об’єднав дві знакові ...