Що треба знати про 48-ий калинівський арсенал і про його фінансування

Що треба знати про 48-ий калинівський арсенал і про його фінансування

Калинівський арсенал - у числі найбільших і найдавніших в Україні.

  Площа - понад 60 гектарів, тож є складність контролю території. Що збереглося на цьому арсеналі, нагадав військовий журналіст Юрій Ігнат.
- 10 тисяч умовних вагонів боєприпасів, або 188 тис тонн. Найнебезпечніші снаряди до РСЗВ "Град", "Смерч", "Ураган". До війни на Сході, за часів Януковича і не тільки, проводилась утилізація надлишкових боєприпасів із "швидкістю" 20 000 тонн на рік. Це на всі склади та арсенали ЗСУ (дані за 2009 рік). Утилізація - надзвичайно дорога річ, тому грошей на неї завжди бракувало. Усього в Україні зберігалось понад 2,5 млн тонн боєприпасів (до війни на Сході), - написав Юрій Ігнат. - Величезна кількість радянського озброєння та боєприпасів опинилось на військових складах в Україні внаслідок виведення радянських військ із Східної та Центральної Європи. Окислювач ракетного палива "меланж", який зберігався на базі поблизу арсенал, вивезли ще у 2010 році. Тому загрози отруєння повітря немає.

  Хімічної зброї на калинівському арсеналі не було. Боєприпаси зберігались у закритих підземних бункерах, а також на кількох відкритих наземних майданчиках.

  Демілітаризація ракетних комплексів 9К72 "SCUD", а простіше кажучи, балістичних ракет, які зберігалися на калинівському арсеналі, зокрема тривала у вересні 2010 року. Ці ракети здатні поцілити на відстань до 300 кілометрів. Тоді за п'ять місяців мали "порізати" на металобрухт близько 200 таких ракет. Роботи проводила українська корпорація "Співдружність", фінансування - американські гроші.

  Тодішній заступник міністра оборони Володимир Омелянчук повідомляв, що у 2010 році з калинівського арсеналу було вивезено понад 10 тисяч тонн боєприпасів. До кінця року мали вивезти ще 6 тисяч тонн. Повна ліквідація арсеналу планувалась за чотири роки, тобто у 2014-му.

  Упродовж 2011-2012 років фінансування військової частини поблизу Калинівки фактично не здійснювалось, а у 2012 році арсенал мав бути розформований. Таке рішення ухвалило колишнє керівництво ЗСУ, яке планувало частину боєприпасів, які тут зберігались, продати, решту утилізувати, а залишки перемістити на інші місця зберігання. Про це 29 вересня під час брифінгу розповів начальник Озброєння Збройних Сил України генерал-майор Микола Шевцов.

  - Ця військова частина у 2012 році мала бути розформована. Але у 2015 році начальник Генерального штабу Збройних Сил України прийняв рішення відмінити розформування цієї частини і почати її обладнання як арсеналу для зберігання боєприпасів. У 2014 році було виділено близько 625 тис. грн на підтримання першочергових заходів, які забезпечують безпеку арсеналу. У 2015 році - 760 тис. грн на обслуговування цього арсеналу. У 2016 році сюди було вже виділено 2 млн 275 тис. грн і у 2017-му - 25 млн грн, які було сплановано використати для забезпечення в першу чергу засобів раннього виявлення, - зазначив генерал-майор Микола Шевцов.

  За його словами, вже найближчими днями розпочнеться монтаж вишки, на яку буде встановлено систему раннього виявлення, засоби боротьби з безпілотниками.
- Це перший арсенал, на якому ми впроваджуємо таку новітню систему і до кінця року всі арсенали будуть обладнані засобами раннього виявлення, - зазначив Микола Шевцов.

 
Коментарі відвідувачів

НАЙБІЛЬШЕ ЧИТАЮТЬ

420

Купівля квартири - це відповідальний крок для людини будь-якого віку.   Ринок квартир Вінниці рясніє яскравими і привабливими ...

248

Із омбудсменом у Вінницькій обласній поліції Заріною Маєвською зустрічаємося напередодні 10 грудня.   Якраз у світі відзначають День ...

126

Роботодавці кажуть, що нечуючі працівники дуже відповідальні - у них найменші недостачі, вони дуже уважні, не відволікаються на сторонні...

113

На відкритті міської ялинки співатиме "С.К.А.Й", а на Ліверпулі працюватиме "Новорічна пошта" Новорічні заходи у Вінниці стартують 19 ...

112

Нове кладовище у Сабарові уже введено в експлуатацію і там хоронять людей.   Але протести, нехай і нечисленні, проти розташування ...