Калинівка отримає від Вінниці п'ять мільйонів

Гроші підуть на ліквідацію наслідків вибухів у зоні ураження боєприпасами

  На сесії Вінницької міськради 29 вересня депутати одноголосно підтримали рішення про виділення 5 млн грн. Калинівській громаді. Кошти спрямують на проведення аварійно-відновлювальних робіт у Калинівці, яка потрапила в зону ураження боєприпасами. За попередніми підрахунками, у самій Калинівці та навколишніх селах унаслідок вибухів на військових складах 16 будинків повністю зруйновано, потребують заміни сотні дахів та понад п'ять тисяч вікон.

  С.Моргунов подякував усім, хто підтримав і допомагав евакуйованим мешканцям.

  - Це якраз той випадок, коли біда об'єднує. Я завжди кажу, що у нас є сильна територіальна громада, що наші вінничани одразу зайняли позицію допомоги усім, хто її на той момент потребував. Хочу подякувати освітянам, у навчальних закладах яких оперативно розгорнулися пункти прийому постраждалих, нашим медикам, працівникам транспортної компанії, які за 25-30 хвилин мобілізували тридцять автобусів, які виїхали до Калинівки. Активно долучилися до справи допомоги й приватні перевізники - маршрутники. Саме в таких випадках найяскравіше проявляється і свідомість, і патріотизм.

  Присутній на сесії голова облдержадміністрації Валерій Коровій додав, що Уряд вже ухвалив рішення про виділення постраждалим 100 млн грн.

- Але є певна специфіка у використанні бюджетних коштів, тому рішення міськради про виділення 5 млн грн дуже важливе, - сказав він.

Депутати коментують

  Серед присутніх на сесії Вінницької міськради 29 вересня, крім голови облдержадміністрації, були й депутати Верховної Ради від Вінниччини: Геннадій Ткачук, Григорій Заболотний, Юрій Македон, Петро Юрчишин. Їх підтримка і допомога постраждалим у калинівській трагедії теж помітна.

  - Ми можемо довго шукати винних у тому, що сталося, - каже народний депутат Геннадій Ткачук. - Але мені зараз більше хочеться говорити про чіткі та злагоджені дії міської влади, обласної влади та швидкість реагування уряду на чолі з прем'єр-міністром, який оперативно взяв під керівництво штаб. Були створені всі умови для ліквідації пожежі, і людей забезпчили всім необхідним... Безумовно, буде розслідування. Є декілька версій, але говорити про них рано - чи то підпал, чи то диверсія. Потрібно чітко усвідомлювати: іде гібридна війна, яку розв'язала з нами Росія, і вона може бути не тільки на сході, а й в будь-якому місці, де знаходиться стратегічний об'єкт. До цього треба бути готовим.

  - Тієї ночі мені багато людей телефонували і питали, що робити, куди їхати, - пригадує народний депутат Юрій Македон. - Я одразу прибув у обладміністрацію, і був приємно здивований, що і Прем'єр-міністр, і мер Вінниці, і керівники області - всі вже були в центрі подій. Були зроблені прості і правильні кроки, які багато кого заспокоїли, додали впевненості. А коли поїхали колони з автобусами, було відчуття того, що найгірше позаду, а люди у Вінниці можуть почувати себе спокійно.

  - Вже знаю, що в одного з працівників мого сина хата повністю зруйнована вибухом, тож ми взялись відбудувати йому житло, - каже народний депутат Григорій Заболотний. - Більше того, всі депутатські кошти, які отримаю до кінця року і мав розподіляти по іншим районам, тепер спрямую у Павлівку, Медведівку. Це десь 90 тис. грн., які я всі до копійки віддам на відновлення цих сіл, щоб допомогти людям. Адже це найстрашніше, коли людина вертається на рідне подвір'я, а там - пустка.

  - Перший вибух ми почули близько десятої години вечора, тієї ж години сформували штаб і почали приймати біженців з Калинівського району, - говорить народний депутат Петро Юрчишин, обраний на 13-ому виборчому округу, до якого входить і Калинівський район. - Тільки центр "Радон" у Хімільнику прийняв близько трьохсот осіб. В основному діток, яким надали житло, вони отримали медичне обстеження... Тому вважаю, що усі ми разом зробили добру спільну справу. Головне, що не дали модливості розгорітися паніці та чуткам. Наш штаб у Хмільнику чітко і злагоджено співпрацюівав із штабом облдержадміністрації. Тож хочу подякувати всім, хто долучився до цієї справи.

Допомога Медвідці

  У вихідні у Медвідці, яка також постраждала від вибухів на складах боєприпасів, працювали робочі бригади ряду комунальних підприємств Вінниці. Вони ремонтували дахи, склили вікна та виконували інші будівельні роботи. Щоб пришвидшити роботи і допомогти громаді села, усі матеріали Вінницька мерія наразі бере на договірних умовах з підприємствами у борг.

  - Всі витрати будемо фіксувати і виходячи з процедури, яка передбачена на рівні обласного штабу, потім ці кошти будуть відшкодовуватись, - розповів головаСергій Моргунов, який минулої суботи також був у Медвідці.

- Одним із перших об'єктів, який необхідно відновити, - це приміщення початкової школи села.

А поки 19 учнів сільської школи вчитимуться у вінницькій школі №5. Дітей з Медвідки забезпечено безплатними сніданками та обідами, а на навчання та додому їх возить шкільний автобус зі Стрижавки.


Максим ЗОТОВКоментарі відвідувачів

НАЙБІЛЬШЕ ЧИТАЮТЬ

1980

Начальник Головного управління ДСНС Вінниччини про досвід Лозової, який знадобився під час гасіння пожежі на Калинівському арсеналі, ...

1222

14 жовтня Вінниця на день знову стане столицею УНР: які заходи заплановані у місті до Дня захисника України   14 жовтня в Україні ...

1134

Цими вихідними на Європейській площі Вінниці вирувало емоціями “Місто Професій”, де маленькі містяни пробували себе в ролі різних ...

268

Маленькій вінничанці Даші Мартинюк потрібна допомога - сім'я збирає гроші на лікування 8-річної дівчинки.   У Даші лікарі виявили ...

254

6-7 жовтня на Вінниччині перебував Святійший патріарх Київський і всієї Руси-України Філарет.   Візит Владики об’єднав дві знакові ...