Калинівка отримає від Вінниці п'ять мільйонів

Гроші підуть на ліквідацію наслідків вибухів у зоні ураження боєприпасами

  На сесії Вінницької міськради 29 вересня депутати одноголосно підтримали рішення про виділення 5 млн грн. Калинівській громаді. Кошти спрямують на проведення аварійно-відновлювальних робіт у Калинівці, яка потрапила в зону ураження боєприпасами. За попередніми підрахунками, у самій Калинівці та навколишніх селах унаслідок вибухів на військових складах 16 будинків повністю зруйновано, потребують заміни сотні дахів та понад п'ять тисяч вікон.

  С.Моргунов подякував усім, хто підтримав і допомагав евакуйованим мешканцям.

  - Це якраз той випадок, коли біда об'єднує. Я завжди кажу, що у нас є сильна територіальна громада, що наші вінничани одразу зайняли позицію допомоги усім, хто її на той момент потребував. Хочу подякувати освітянам, у навчальних закладах яких оперативно розгорнулися пункти прийому постраждалих, нашим медикам, працівникам транспортної компанії, які за 25-30 хвилин мобілізували тридцять автобусів, які виїхали до Калинівки. Активно долучилися до справи допомоги й приватні перевізники - маршрутники. Саме в таких випадках найяскравіше проявляється і свідомість, і патріотизм.

  Присутній на сесії голова облдержадміністрації Валерій Коровій додав, що Уряд вже ухвалив рішення про виділення постраждалим 100 млн грн.

- Але є певна специфіка у використанні бюджетних коштів, тому рішення міськради про виділення 5 млн грн дуже важливе, - сказав він.

Депутати коментують

  Серед присутніх на сесії Вінницької міськради 29 вересня, крім голови облдержадміністрації, були й депутати Верховної Ради від Вінниччини: Геннадій Ткачук, Григорій Заболотний, Юрій Македон, Петро Юрчишин. Їх підтримка і допомога постраждалим у калинівській трагедії теж помітна.

  - Ми можемо довго шукати винних у тому, що сталося, - каже народний депутат Геннадій Ткачук. - Але мені зараз більше хочеться говорити про чіткі та злагоджені дії міської влади, обласної влади та швидкість реагування уряду на чолі з прем'єр-міністром, який оперативно взяв під керівництво штаб. Були створені всі умови для ліквідації пожежі, і людей забезпчили всім необхідним... Безумовно, буде розслідування. Є декілька версій, але говорити про них рано - чи то підпал, чи то диверсія. Потрібно чітко усвідомлювати: іде гібридна війна, яку розв'язала з нами Росія, і вона може бути не тільки на сході, а й в будь-якому місці, де знаходиться стратегічний об'єкт. До цього треба бути готовим.

  - Тієї ночі мені багато людей телефонували і питали, що робити, куди їхати, - пригадує народний депутат Юрій Македон. - Я одразу прибув у обладміністрацію, і був приємно здивований, що і Прем'єр-міністр, і мер Вінниці, і керівники області - всі вже були в центрі подій. Були зроблені прості і правильні кроки, які багато кого заспокоїли, додали впевненості. А коли поїхали колони з автобусами, було відчуття того, що найгірше позаду, а люди у Вінниці можуть почувати себе спокійно.

  - Вже знаю, що в одного з працівників мого сина хата повністю зруйнована вибухом, тож ми взялись відбудувати йому житло, - каже народний депутат Григорій Заболотний. - Більше того, всі депутатські кошти, які отримаю до кінця року і мав розподіляти по іншим районам, тепер спрямую у Павлівку, Медведівку. Це десь 90 тис. грн., які я всі до копійки віддам на відновлення цих сіл, щоб допомогти людям. Адже це найстрашніше, коли людина вертається на рідне подвір'я, а там - пустка.

  - Перший вибух ми почули близько десятої години вечора, тієї ж години сформували штаб і почали приймати біженців з Калинівського району, - говорить народний депутат Петро Юрчишин, обраний на 13-ому виборчому округу, до якого входить і Калинівський район. - Тільки центр "Радон" у Хімільнику прийняв близько трьохсот осіб. В основному діток, яким надали житло, вони отримали медичне обстеження... Тому вважаю, що усі ми разом зробили добру спільну справу. Головне, що не дали модливості розгорітися паніці та чуткам. Наш штаб у Хмільнику чітко і злагоджено співпрацюівав із штабом облдержадміністрації. Тож хочу подякувати всім, хто долучився до цієї справи.

Допомога Медвідці

  У вихідні у Медвідці, яка також постраждала від вибухів на складах боєприпасів, працювали робочі бригади ряду комунальних підприємств Вінниці. Вони ремонтували дахи, склили вікна та виконували інші будівельні роботи. Щоб пришвидшити роботи і допомогти громаді села, усі матеріали Вінницька мерія наразі бере на договірних умовах з підприємствами у борг.

  - Всі витрати будемо фіксувати і виходячи з процедури, яка передбачена на рівні обласного штабу, потім ці кошти будуть відшкодовуватись, - розповів головаСергій Моргунов, який минулої суботи також був у Медвідці.

- Одним із перших об'єктів, який необхідно відновити, - це приміщення початкової школи села.

А поки 19 учнів сільської школи вчитимуться у вінницькій школі №5. Дітей з Медвідки забезпечено безплатними сніданками та обідами, а на навчання та додому їх возить шкільний автобус зі Стрижавки.


Максим ЗОТОВКоментарі відвідувачів

НАЙБІЛЬШЕ ЧИТАЮТЬ

166

Водоканал шукають постачальника рідкого хлору, бо єдиний завод-виробник в Україні уже місяць не працює. Про пониження тиску води у ...

163

           Доньку Марія Петрівна з чоловіком виглядали ще з ранку, хвилювались, адже після того, як переїхала Галя до Європи, до батьків ...

151

В апеляційному суді Вінницької області 16 липня відбулося судове засідання у справі голови ОСББ "Вінниця. Короленка,33", який із 23 червня ...

149

Послугами мобільних кейсів уже скористалися дев'ять вінничан У вінницьких центрах надання адміністративних послуг, що на Космонавтів, ...

142

"Генпрокурор Юрій Луценко: Чистимо ДФС-3. Спільно з "К" СБУ затримали керівника підрозділу ГУ ДФС у Вінницькій області та його пособника, ...