Миротворці ООН можуть з'явитись на Донбасі за півроку

Миротворці ООН можуть з'явитись на Донбасі за півроку

Заступник міністра з питань тимчасово окупованих територій і внутрішньо переміщених осіб України Юрій Гримчак припускає, що у 2018 році вся Донецька область повернеться під контроль України.

  Про це повідомляє "Радіо "Свобода".
- Думаю, Донецька область наступного року в тому чи іншому вигляді повернеться в Україну. І, найімовірніше, за участю миротворців. Буде тимчасова адміністрація, буде роззброєння бойовиків, вийдуть російські війська і вийдуть найманці, - заявив він.

  Експерт-міжнародник Інституту суспільно-економічних досліджень Юлія Курнішова пояснює, що зазвичай рішення щодо направлення миротворчих місій ухвалює Рада безпеки ООН. Однак є механізм, який дозволить Президентові України Петрові Порошенку обійти це правило. За її словами, якщо ухвалення рішень у Радбезі блокується через позицію одного з постійних членів, резолюцію може ухвалити кваліфікована більшість Генеральної Асамблеї, каже вона.

  - Рішення може бути ухвалене ще під час цієї сесії Генеральної асамблеї, яка буде тривати кілька місяців. Воно може бути перенесене на екстрену зустріч, що також прописано, - припускає Курнішова.
Для того, щоб миротворці були розміщені на українсько-російському кордоні, необхідно, аби міжнародна спільнота визнала, що події на Донбасі - це не громадянська війна, а конфлікт між Україною та Росією, додає Курнішова.

  -Якщо ця резолюція буде проголосована з позитивним результатом, то, за оцінками, розгортання такої місії можливе десь через шість-вісім місяців, - прогнозує експертка, але зазначає, що "блакитні каски" направляються в регіон лише після завершення військових дій. Тобто для того, аби завадити їхній появі, бойовикам достатньо буде вчергове порушити режим припинення вогню.
- Із Росією не дуже велике поле для компромісу, - констатує Курнішова. - Хіба що вони можуть погодитись на те, щоб місія була на кордоні між Росією та Україною, але до неї входили росіяни, що неприйнятно для України.

  Крім того, багато країн у Генасамблеї не поспішатимуть відкрито виступити проти Росії, побоюється вона.

 Водночас міжнародний оглядач і блогер Ігор Айзенберг запевняє, що Україна має офіційну підтримку Сполучених Штатів:
- Це було добре видно, коли Росія внесла свою пропозицію розміщення миротворців лише на лінії зіткнення. Кілька офіційних представників Сполучених Штатів заявили, що ця пропозиція неприйнятна, і фактично повторили українську позицію, - нагадав він в ефірі "Ранкової Свободи".
Раніше постійний представник Росії в ООН Василь Небензя заявляв, що Україна і США не висловили готовності працювати над російським проектом резолюції про миротворців на Донбасі. При цьому Небензя запевнив, що Росія буде "далі його просувати, коли для цього виникнуть умови".

"Місто" запитало у вінничан: "Чи врегулює ситуацію на Донбасі введення миротворців?"

Олег, фінансист:

- Я думаю, змінить. Можливо, це стане стримуючим фактором для агресора, а може - навпаки спровокує більш рішучі дії з боку агресора в нашу сторону.

Едуард Пашкевич, журналіст:

- Введення миротворців - це стримуючий фактор, але якщо в когось із них не витримають нерви, наслідки прогнозувати важко.

Юрій, пенсіонер:

- Я не бачу іншого виходу. Мінськ - результати практично ніякі, обстріли тривають. Вважаю, що та думка про введення миротворців, яку сказав Порошенко, вона, амбіційна.

Інна, студентка:

- Важко сказати, чи врегулює. При наявності миротворців з різних країн, можливо, бойові дії припиняться.

Андрій, юрист:

- Якщо чесно сказати, то хотілося б врегулювання. Не певен, що вирішиться ближчим часом.

Коментарі

Президент Петро Порошенко:

  - "Блакитні шоломи" не є панацеєю. Це один з інструментів принесення миру в мою Україну, інструмент, який є елементом безпекового пакета... Якщо зупиниться цей потік озброєння і військових зі сторони Російської Федерації, то дуже скоро цей конфлікт припиниться.

Заступник голови спеціальної моніторингової місії ОБСЄ Александр Хуг:

- Ми в нашій місії вітаємо будь-які ініціативи, спрямовані на стабілізацію і врегулювання ситуації в Україні, а також досягнення міцного миру. Питанням, коли, де і за яких умов буде розгорнуто таку миротворчу місію, має займатися Радбез ООН. Будь-яка ініціатива, утім, не повинна відволікати увагу від відповідальності сторін за припинення цього конфлікту. Усі зобов'язання, підписані в Мінську, повинні бути виконані. І для досягнення повної реалізації Мінських домовленостей необхідна політична воля.

Політолог Тарас Березовець:

- Основна мета Петра Порошенка - і вона була задекларована - це винесення на Генасамблею питання щодо мандата ООН на появу на Донбасі "блакитних касок". Миротворча місія під егідою ООН сьогодні є пріоритетним завданням української дипломатії. Шансів провести це рішення через Раду Безпеки ООН практично немає: Росія, вірогідно, заветує будь-яку резолюцію, неузгоджену з її позицією по Донбасу.

 


Максим ЗОТОВКоментарі відвідувачів

НАЙБІЛЬШЕ ЧИТАЮТЬ

310

Протягом трьох годин 16 липня оперативники карного розшуку Головного управління Нацполіції Вінниччини та працівники Вінницького ...

241

У Жданівській об’єднаній територіальні громаді, що у Хмільницькому районі відкрили нову сучасну амбулаторію загальної практики ...

219

У Вінницькій області на виборчому окрузі №17 (центр – місто Ладижин) заявили про напад кандидат у народні депутати України та волонтер ...

211

Спеціально обладнаний автомобіль для перевезення осіб з інвалідністю, які мають порушення опорно-рухового апарату, урочисто передано ...

208

У зв'язку з реконструкцією трамвайної колії по вул.Соборній та враховуючи проведення робіт на Замостянській, до 29 липня буде повністю ...