Миротворці ООН можуть з'явитись на Донбасі за півроку

Миротворці ООН можуть з'явитись на Донбасі за півроку

Заступник міністра з питань тимчасово окупованих територій і внутрішньо переміщених осіб України Юрій Гримчак припускає, що у 2018 році вся Донецька область повернеться під контроль України.

  Про це повідомляє "Радіо "Свобода".
- Думаю, Донецька область наступного року в тому чи іншому вигляді повернеться в Україну. І, найімовірніше, за участю миротворців. Буде тимчасова адміністрація, буде роззброєння бойовиків, вийдуть російські війська і вийдуть найманці, - заявив він.

  Експерт-міжнародник Інституту суспільно-економічних досліджень Юлія Курнішова пояснює, що зазвичай рішення щодо направлення миротворчих місій ухвалює Рада безпеки ООН. Однак є механізм, який дозволить Президентові України Петрові Порошенку обійти це правило. За її словами, якщо ухвалення рішень у Радбезі блокується через позицію одного з постійних членів, резолюцію може ухвалити кваліфікована більшість Генеральної Асамблеї, каже вона.

  - Рішення може бути ухвалене ще під час цієї сесії Генеральної асамблеї, яка буде тривати кілька місяців. Воно може бути перенесене на екстрену зустріч, що також прописано, - припускає Курнішова.
Для того, щоб миротворці були розміщені на українсько-російському кордоні, необхідно, аби міжнародна спільнота визнала, що події на Донбасі - це не громадянська війна, а конфлікт між Україною та Росією, додає Курнішова.

  -Якщо ця резолюція буде проголосована з позитивним результатом, то, за оцінками, розгортання такої місії можливе десь через шість-вісім місяців, - прогнозує експертка, але зазначає, що "блакитні каски" направляються в регіон лише після завершення військових дій. Тобто для того, аби завадити їхній появі, бойовикам достатньо буде вчергове порушити режим припинення вогню.
- Із Росією не дуже велике поле для компромісу, - констатує Курнішова. - Хіба що вони можуть погодитись на те, щоб місія була на кордоні між Росією та Україною, але до неї входили росіяни, що неприйнятно для України.

  Крім того, багато країн у Генасамблеї не поспішатимуть відкрито виступити проти Росії, побоюється вона.

 Водночас міжнародний оглядач і блогер Ігор Айзенберг запевняє, що Україна має офіційну підтримку Сполучених Штатів:
- Це було добре видно, коли Росія внесла свою пропозицію розміщення миротворців лише на лінії зіткнення. Кілька офіційних представників Сполучених Штатів заявили, що ця пропозиція неприйнятна, і фактично повторили українську позицію, - нагадав він в ефірі "Ранкової Свободи".
Раніше постійний представник Росії в ООН Василь Небензя заявляв, що Україна і США не висловили готовності працювати над російським проектом резолюції про миротворців на Донбасі. При цьому Небензя запевнив, що Росія буде "далі його просувати, коли для цього виникнуть умови".

"Місто" запитало у вінничан: "Чи врегулює ситуацію на Донбасі введення миротворців?"

Олег, фінансист:

- Я думаю, змінить. Можливо, це стане стримуючим фактором для агресора, а може - навпаки спровокує більш рішучі дії з боку агресора в нашу сторону.

Едуард Пашкевич, журналіст:

- Введення миротворців - це стримуючий фактор, але якщо в когось із них не витримають нерви, наслідки прогнозувати важко.

Юрій, пенсіонер:

- Я не бачу іншого виходу. Мінськ - результати практично ніякі, обстріли тривають. Вважаю, що та думка про введення миротворців, яку сказав Порошенко, вона, амбіційна.

Інна, студентка:

- Важко сказати, чи врегулює. При наявності миротворців з різних країн, можливо, бойові дії припиняться.

Андрій, юрист:

- Якщо чесно сказати, то хотілося б врегулювання. Не певен, що вирішиться ближчим часом.

Коментарі

Президент Петро Порошенко:

  - "Блакитні шоломи" не є панацеєю. Це один з інструментів принесення миру в мою Україну, інструмент, який є елементом безпекового пакета... Якщо зупиниться цей потік озброєння і військових зі сторони Російської Федерації, то дуже скоро цей конфлікт припиниться.

Заступник голови спеціальної моніторингової місії ОБСЄ Александр Хуг:

- Ми в нашій місії вітаємо будь-які ініціативи, спрямовані на стабілізацію і врегулювання ситуації в Україні, а також досягнення міцного миру. Питанням, коли, де і за яких умов буде розгорнуто таку миротворчу місію, має займатися Радбез ООН. Будь-яка ініціатива, утім, не повинна відволікати увагу від відповідальності сторін за припинення цього конфлікту. Усі зобов'язання, підписані в Мінську, повинні бути виконані. І для досягнення повної реалізації Мінських домовленостей необхідна політична воля.

Політолог Тарас Березовець:

- Основна мета Петра Порошенка - і вона була задекларована - це винесення на Генасамблею питання щодо мандата ООН на появу на Донбасі "блакитних касок". Миротворча місія під егідою ООН сьогодні є пріоритетним завданням української дипломатії. Шансів провести це рішення через Раду Безпеки ООН практично немає: Росія, вірогідно, заветує будь-яку резолюцію, неузгоджену з її позицією по Донбасу.

 


Максим ЗОТОВКоментарі відвідувачів

НАЙБІЛЬШЕ ЧИТАЮТЬ

215

Пожежу на речовому складі військової частити А1619 слідство кваліфікувало як недбале ставлення до військової служби. Саме за ч.3 ст.425 ...

180

Калинівська місцевою прокуратурою Вінницької області завершено досудове розслідування у кримінальному провадженні за фактом ...

148

ДТП на перехресті Келецька-Шевченка, сьогодні, 21 листопада, зафіксували камери відеоспостереження. О 8.30 автомобіль «Нісан» збив ...

134

Екіпаж сектору реагування патрульної поліції Жмеринського відділу поліції серед ночі знайшов та повернув матері сина, який потайки від...

110

21 листопада, коли у 2013-му українці вийшли на Майдан, в Україні встановлено як День свободи і гідності. Спонтанний мирний протест переріс ...