Експропріація по-козятинськи

Півмільйона - за лічені хвилини

  Так уже повелось, що перехрестя торговельних шляхів притягували злочинців різної масті, бо там можна нажитись. Залізничні вузли - не виняток, тому в містах, де з'єднуються різні залізниці, криміногенна обстановка постійно, як мовиться, "підігріта". Не в останню чергу ще й через те, що звідти можна швидко щезнути, причому відразу далеко-далеко, і нехай місцева поліція шукає вітра в полі.
Козятин - не виняток. Як приклад можемо назвати одну з кримінальних справ, суворий вирок у якій оголосив Козятинський міськрайонний суд на минулому тижні.

  Документи розповідають, що мешканці Києва Макар Брошкін і Никанор Сережкін (анкетні дані змінено) приїхали до невеликого міста на Південно-Західній залізниці нібито для того, щоб влаштуватися на роботу в сусідніх Глухівцях (принаймні так вони розповідали). Проте якщо взяти до уваги, що Брошкін уже чотири рази був засуджений, а Сережкін також устиг відзначитись ділами увіч незаконними, то, найочевидніше, наміри в обох були вельми нечистими. Це підтвердив подальший перебіг подій.

  У січні 2015 року Макар і Никанор ошивались по Козятину. 4 січня заходили до ювелірного магазину та цікавились золотими печатками. Схоже, тоді в зальотних гастролерів почав визрівати план.
9 січня Никанор зайшов у першій половині дня до того ж магазину й поцікавився, коли він зачиняється на обід. Продавчиня відповіла, що працюють без обіду.
Через годину Никанор прийшов знов, але вже не сам, а з Макаром, який був в оранжевій шапочці і темних окулярах. Оскільки дівчина вже бачила Никанора і вважала його потенційним покупцем, то несподіванки не очікувала.

  І все-таки несподіванка на неї чигала. Сережкін раптом швидко зайшов за вітрину і приставив їй до шиї ножа, а Брошкін витягнув електрошокер. У переляканої продавчині відібрали ключі, замкнули магазин зсередини і взялись згрібати з вітрин ювелірні вироби: спершу золоті, потім срібні. Не будемо зупинятись на номенклатурі захопленого товару, скажемо лише, що один лише перелік награбованого займав вісім сторінок судової справи, коштувало воно теж немало - понад 699 тисяч. А якщо сюди додати ще й гроші з каси, то власниця магазину зазнала збитків загалом на 707 659 гривень.

  У дівчини відібрали мобільний телефон вартістю 1910 гривень, зв'язали її скотчем, після чого спокійнісінько серед білого дня покинули місце злочину. Відтак узяли таксі й поїхали до Бердичева.
Продавчиня доповзла до тривожної кнопки і натиснула її, потім самотужки звільнилася від скотчу і викликала по телефону поліцію.

  Коли через деякий час злочинців затримали, то коштовностей в них уже не було. Як зазначено в документах, вони "ювелірні вироби пізніше збували у ломбардах, а гроші ділили порівну".
Злочин кваліфікували як розбійний напад. Відповідним виявилось і покарання: обоє - і Брошкін, і Сережкін - отримали по вісім років і три місяці позбавлення волі. Відпиратися злочинцям не було смислу, бо відеозапис детально зафіксував усі їхні дії в магазині.

Суд постановив також стягнути з них вартість награбованого. Однак ми сильно сумніваємось, що потерпілим будь-коли це вдасться зробити…
 


Леонтій КраснопільськийКоментарі відвідувачів

НАЙБІЛЬШЕ ЧИТАЮТЬ

158

Спеціальні датчики температури, тиску, затоплення та руху встановили у Вінниці у підвалах багатоквартирних будинків по вул.Ващука,14, ...

153

Уже не перший рік мешканці будинку по вул.Ширшова, 3 у Вінниці скаржаться на одну із сусідок. Наразі двокімнатна квартира на другому ...

148

В амбулаторії Калинівського міського центру первинної медико-санітарної допомоги 5 листопада помер 67-річний пацієнт. Подробиці ...

145

Вінницька обласна дитяча клінічна лікарня Вінницької облради, громадська організація «Асоціація бібліотек Вінниччини» та Український...

143

У Вінниці 7 листопада близько 10.45 у по вулиці Князів Коріатовичів в під'їзді будинку невідомий чоловік учинив розпусні дії відносно ...