Люконавт по ночах орудував на жмеринських вулицях

Здавалось, остаточно закінчились лихі дев'яності, коли "металеві" злодії крали все, що на очі потрапить: розукомплектовували техніку, заводське устаткування, системи управління залізниць, зрізали електричні дроти зі стовпів та кабелі телефонного зв'язку - перелік може бути нескінченним.

  Звісна річ, крадії не могли обминути те, що в прямому значенні слова валялось під ногами, тобто металеві люки різноманітних комунікацій та трубопроводів. Досі каналізаційні колодязі, з яких покрали сталеві "кришки" двадцять років тому, подекуди стоять відкритими.

  Проте, як показує практика судочинства, дотепер ще існують "романтики з великої вулиці", які спеціалізуються саме на люках. Не вірите? Можемо розповісти про реальну справу, вирок у якій оголошено тиждень тому. "Героєм" її був жмеринчанин Стефан Підгрібайленко (анкетні дані змінено).

  Прогулюючись удень 7 квітня цього року по вулицях Одеській і Костьольній свого рідного міста, Стефан запримітив два металеві люки, що закривали колодязі телефонного зв'язку. Запам'ятавши місце, вдруге туди чоловік прийшов о першій годині ночі. Підваживши один з люків, він завдав його собі на плечі й відніс до свого гаража, де заховав. Відтак вернувся на місце злочину ще раз, щоб забрати і другий люк. Як згодом визначила експертна оцінка, обидва люки разом потягнули аж на 1701 гривню - саме таких збитків "Укртелекому" завдав тієї ночі Підгрібайленко.
Наступного дня Стефан пригледів два люки на проспекті Бориса Олійника. Цього разу вони лежали на колодязях з електричними кабелями. Дочекавшись темряви, наш люконавт за два заходи переніс обидва люки до гаража. Ця його нічна здобич, що належала підприємству "Енергоресурс", потягнула на 1919 гривень.

  Читач, певно, здогадується, що подальші "подвиги" Підгрібайленка один в один повторюють вже описані: вдень вибирав майбутній об'єкт для крадіжки, вночі за ним приходив. Мінялись тільки назви підприємств, які зазнавали збитків: "Жмеринкаводоканал" - 1215 гривень, "Жмеринське будівельно-монтажне експлуатаційне управління" - 1710 гривень...
Один-єдиний раз Стефан зрадив себе, коли поночі припер до свого гаража металеві двері вагою 37 кілограмів, які зняв з під'їзду і викрав у товариства співвласників багатоквартирного будинку. Вони коштували 1310 гривень.

  Врешті поліція перервала нічні кримінальні походеньки Підгрібайленка, вилучивши в нього накрадене майно, які він не встиг здати в металобрухт.
І довелось люконавтові постати перед очима Феміди. Жмеринський міськрайонний суд врахував, що Стефан раніше не був судимий і що на утриманні в нього двоє малолітніх дітей, а також щире зізнання, тому засудив його до двох років позбавлення волі і звільнив від покарання на підставі Закону України "Про амністію".

  Утім, йому таки доведеться розстебнути гаманець, бо суд постановив стягнути з нього за експертизи понад тисячу гривень. А от на цю частину вироку амністія вже не поширюється, так що доведеться заплатити.
 


Леонтій КраснопільськийКоментарі відвідувачів

НАЙБІЛЬШЕ ЧИТАЮТЬ

962

Дорожньо-транспортна пригода за участі велосипедиста та автомобіля « Fiat Scudo» сталась 5 листопада у Бершаді. У результаті аварії ...

424

Увечері п’ятого листопада камери ситуаційного центру відеоспостереження Ситуаційного центру зафіксували ДТП із потерпілими на ...

347

Вагому суму в 454,8 мільйонів гривень перерахували платники податків області на модернізацію та реформування української армії впродовж ...

335

Вінницький відділ поліції ГУНП у Вінницькій області встановлює особу невідомого чоловіка, тіло якого знайшли на платформі ...

334

Кандидат технічних наук, доцент кафедри електроніки та наносистем Вінницького національного технічного університету Олена Жагловська...