У Вінниці радник Авакова презентував стратегію розвитку МВС і "відзначив" вінницьких водіїв

У Вінниці радник Авакова презентував стратегію розвитку МВС і

Радник міністра внутрішніх справ і голова Громадської ради при МВС Володимир Мартиненко приїздив до Вінниці минулої середи, 14 вересня.

  Тут у нього було дві зустрічі: перша - з особовим складом, друга - із журналістами і вінницькою робочою групу при Громадській раді МВС. Тема - спільна, презентація проекту Стратегії розвитку системи МВС України до 2020 року.

  За словами Володимира Мартиненка, розроблений проект стратегії не є чимось новим. Це - продовження тих змін, які розпочались у МВС у 2014 році. Він нагадав, що після змін функцій МВС перестало бути "міністерством міліції" і стало цивільним органом. Замість міліції створено Національну поліцію, вона має свого керівника. Міністр внутрішніх справ більше не є "міністром міліції", він - керівник міністерства (в структуру якого, крім Нацполіції, входять також Нацгвардія, Держприкордонна служба, ДСНС, Міграційна служба) і лобіст інтересів цих служб та процесів перетворення.

  - Основні цілі стратегії - це створення безпеки, захисту, сервісу. Це усе те, що потрібно для українських громадян. Відповідно, міністерством разом із громадянами, міжнародними організаціями, консультативними місіями ми напрацювали проект цього документа, - сказав Володимир Мартиненко. - Дуже важливо, аби вся громадськість долучилась до процесу обговорення. Кожен може подати свої пропозиції. Потім проект стратегії виноситься на розгляд Кабінету Міністрів.

  У стратегії розвитку системи МВС до 2020 року визначено сім пріоритетів: 1)безпечне середовище, 2)протидія злочинності, 3)дотримання прав і свобод людини, 4)ефективне інтегроване управління кордонами і збалансована міграційна політика, 5)якість і доступність послуг, 6)ефективне врядування, прозорість і підзвітність, 7)розвиток кадрового потенціалу і підтримка мотивованих співробітників.
Поняття "кримінальний проступок", про необхідність введення якого у законодавче поле йдеться уже давно як правниками, так і правоохоронцями, знайшло своє місце у розділі "Протидія злочинності". За словами Володимира Мартиненка, упровадження інституту кримінального проступку дасть можливість зменшити навантаження на слідчих і передати частину справ дільничним.

  - Зараз навантаження на одного слідчого по країні від 200 до 600 справ. Про ефективність роботи можна розповідати багато і розумного, але ми усвідомлюємо, що при такому навантаженні нелегко працювати, - пояснює Володимир Мартиненко. - Проект закону про кримінальний проступок лежить у парламенті уже давно. Намагаємось тиснути на Верховну Раду, щоб цю ситуацію зрушити з мертвої точки.
Детально із запропонованим проектом стратегії можна ознайомитись на сайті МВС, а також у Фейсбук на сторінці "Громадська рада при МВС України". Свої пропозиції до цього документа слід надіслати до 22 вересня
на електронну скриньку reforma.live@mvs.gov.ua.

  До речі, у Вінниці радник міністра внутрішніх справ, "відзначив" вінницьких водіїв.

  - Кажу прямо: їжджу багато по Україні, вчора окремо виділив вінницьких водіїв. Мабуть, вони особливо ставляться до правил дорожнього руху. Маю на увазі не місто, тут більш-менш, а Вінницька область. Різні моменти: з обгонами, з маневрами, з переїздами перехресть, з переїздами на червоне світло світлофорів, - розповів свої враження Володимир Мартиненко. - Тут, мабуть, мова не про те, щоб на одного водія був один "контролер", а про самоорганізацію і внутрішнє ставлення.

  Превентивними заходами радник міністра місцевим "шумахерам" не погрожував, але, здається, Вінниччина отримала усі шанси, аби поповнити перелік місць, де на дорогах встановлена відеофіксація швидкості і порушень ПДД. Поки таких камер в Україні п'ять: три у Києві, дві - в Одесі. Упровадження фіксації порушень правил дорожнього руху в автоматичному режимі загалом передбачено у проекті стратегії. Але якщо наші водії "особливі", то загальну "чергу" можуть трішки і посунути.
 


Ірина ЖУККоментарі відвідувачів

НАЙБІЛЬШЕ ЧИТАЮТЬ

68

Уже не перший рік мешканці будинку по вул.Ширшова, 3 у Вінниці скаржаться на одну із сусідок. Наразі двокімнатна квартира на другому ...

63

В амбулаторії Калинівського міського центру первинної медико-санітарної допомоги 5 листопада помер 67-річний пацієнт. Подробиці ...

63

У Вінниці 7 листопада близько 10.45 у по вулиці Князів Коріатовичів в під'їзді будинку невідомий чоловік учинив розпусні дії відносно ...

60

Спеціальні датчики температури, тиску, затоплення та руху встановили у Вінниці у підвалах багатоквартирних будинків по вул.Ващука,14, ...

60

Проєкт "Реконструкція спортивного поля на площі "Шкільній" (Старе Місто) з будівництва спортмайданчика для занять StreetWorkOut став одним з ...