Вінничани просять очистити Вишенське озеро

Вінничани просять очистити Вишенське озеро

Петиція, яка останнім часом зібрала чи не найбільше голосів вінничан на свою підтримку, стосується екології.

  Аж 367 голосів, що на 17 більше, ніж необхідно для розгляду, зібрала петиція вінничанина Дениса Бедіна з проханням провести комплексне очищення Вишенського озера.
Автор петиції пише:

"Парк "Дружби народів" улюблене місце вінничан, зокрема мешканців "Вишеньки" та району "Електромережі", для комфортного відпочинку, прогулянок та занять спортом як для дорослих, так і дітей. Дещо облаштовано, дещо ще потребує уваги, але з виду випускають один з основних елементів екосистеми парку - озеро. Воно є місцем для проведення різних водних святкувань, як Івана-Купала, та розваг на воді, той же вейкбординг. При цьому стан води та дна водойми далекий від хорошого. Прошу Вінницьку міську раду провести комплексне очищення Вишенського озера - видалення сміття та намулу з дна, належне облаштування берега та рельєфу дна у пляжній зоні тощо. Таким чином, озеро буде не тільки чистим, але й красивим на вигляд, і безпечним для відпочинку".

  Відповідь на петицію за підписом заступника Вінницького міського голови Миколи Форманюка надійшла з міськради 31 серпня.

 Виконавчим комітетом Вінницької міської ради розглянута Ваша петиція стосовно очищення Вишенського озера, про що повідомляємо наступне.
Процес очистки озера досить трудоємний та багатовартісний проект, що потребує комплексного підходу та залучення кваліфікованих фахівців, які будуть виконувати роботи по очистці озера від мулу, очерету і водоростей, днопоглиблення озера, облагороджування фауни озера, не ушкоджуючи саму структуру озера і його навколишній стан, що несе за собою значні фінансові витрати.
В поточному році не передбачено коштів на виконання робіт по очистці Вишенського озера, однак при формуванні бюджету наступних років буде розглядатися можливість очистки озера та пошук можливих інвесторів".
 

На крематорій коштів поки немає, а колумбарій буде

  Петиція щодо можливості побудови у Вінниці колумбарію та крематорію на сайті міськради зібрала 383 голоси на свою підтримку. Авторка петиції, вінничанка Олена Сологуб пише:
"Перш за все, крематорій - найбільш гігієнічний спосіб поховання, з точки зору охорони підземних вод та екології. По-друге, процес кремації в цілому менш травматичний для психіки родичів покойного. По-третє, урну з прахом можна коли завгодно поховати в ту ж саму могилу, в той час як звичайне поховання у родинну могилу можна робити лише через 20 років. По-четверте, такий спосіб поховань не потребує виділення величезних земельних площ під поховання".
Відповідь на петицію надійшла з міськради 21 серпня.
"На даний час, питання будівництва крематорію у Вінниці є досить актуальним та неодноразово виносилося на розгляд виконавчих органів міської ради. Однак, в зв'язку з високою вартістю даного проекту та відсутністю необхідних коштів, в найближчі роки, немає можливості розпочати будівництво крематорію у місті.
Окрім цього, будівництво крематорію не вирішить питання облаштування нового кладовища, оскільки відповідно до чинного законодавства України всі громадяни мають право на поховання їхнього тіла та волевиявлення про належне ставлення до тіла після смерті. Більшість мешканців нашого міста є православними християнами, і відповідно до релігійних переконань мешканців тіло померлого має бути поховано в землі.

  Станом на теперішній час, існуючі кладовища вичерпали свій ресурс, щодо вільних місць для поховання.
На замовлення департаменту комунального господарства та благоустрою Вінницьким муніципальним центром містобудування і архітектури було виготовлено проектно-кошторисну документацією на будівництво кладовища по вул. Сабарівське шосе, проведено конкурсні торги та укладений договір з підрядником (переможцем торгів) на проведення робіт з будівництва кладовища.

  Звинувачення щодо забруднення природного середовища є безпідставними, оскільки витримані всі норми чинного законодавства та передбачені необхідні заходи безпеки при будівництві кладовища. Також, на майбутньому кладовищі заплановано виділити зону під будівництво колумбаріїв та місць для родинних поховань (склепи).
Додатково повідомляю, що мешканці міста, які бажають провести кремацію тіла померлого можуть вільно скористатися послугами одного з трьох крематоріїв України в містах Києві, Харкові або Одесі".

Подай петицію!

Триває збір підписів на десять петицій до міської ради.

Найпопулярніші:
- "Організація цивілізованого руху по вулиці Привокзальній" - 88,3% голосів;
- "Тролейбус до аеропорту" - 31,1% голосів;
- "Годинник на Театральній" - 15,1% голосів;
- "Ремонт автодороги" - 9,1% голосів;
- "В зв'язку з відкриттям нового кладовища підсилити транспортний зв'язок району (в т.ч.на Вишеньку та Замостя)" - 6,6% голосів.


Відповідь надано на 213 петицій.
Із найновіших:
- "Очищення Вишенського озера" - відповідь від 31 cерпня;
- "Можливість побудови крематорію та колумбарію" - відповідь від 21 серпня;
- "Закільцювати тролейбус по окружній дорозі від Келецької до Аграрного університету" - відповідь від 8 серпня;
Уся інформація подана станом на 18 вересня 2017 року.

 


Максим ЗОТОВКоментарі відвідувачів

НАЙБІЛЬШЕ ЧИТАЮТЬ

683

У Гайсині 14 жовтня сталась дорожньо-транспортна пригода за участі автомобіля Skoda та вантажівки Scania. У результаті автопригоди загинув ...

503

Помер Почесний Гетьман Українського козацтва і один із засновників Руху Володимир Мулява. Про це повідомив на своїй сторінці у ...

293

Через те, що ТОВ «ЕНЕРА ВІННИЦЯ» надіслала побутовим споживачам Вінниці листи-попередження щодо заборгованності за спожиту ...

274

Приїзд до Вінниці міністра оборони Андрія Загороднюка у рамках "Діалогів з Україною" був більше схожий на соціальний зріз суспільних ...

266

Вінничани продовжують допомагати військовим, які беруть участь в ООС. Цього разу волонтери доставлять на схід країни продукти ...