За "Угодою мерів" у Жмеринці термомодернізують чотири навчальних заклади: два садочки і дві школи

У Жмеринці термомодернізують два дитячих садочки і дві школи.

  Крім повного утеплення будівель, у навчальних закладах змінюють системи опалення і вентиляції. Усе - за стандартами ЄС. Щоб їх дотриматися, довелось навіть замінювати уже встановлені пластикові вікна.

  - У нас вікна мали 41% енергозбереження. За європейськими стандартами має бути 71%, а нам поставили вікна 85%, - зокрема розповіла директорка дитсадка №4 Аліна Твердохліб.
Масштабна термомодернізація у Жмеринці відбувається у рамках програми "Угода мерів - Демонстраційні проекти".

  - Загальна вартість проекту "EnergyGo: Реалізація Плану дій зі сталого енергетичного розвитку міста Жмеринка", - 913 674 євро, з яких 727 561 Європейський Союз надає у вигляді безповоротного гранту для міст-підписантів "Угоди мерів", - інформував експерт програми "Угода мерів - Демонстраційні проекти" Олександр Шумельда.
Керівник команди підтримки програми "Угода мерів - Демонстраційні проекти" Ян Ваандерс розповів, чому ЄС обрав саме Жмеринку.

  - Великі міста, як Київ чи Харків, можуть отримати кредити в будь-яких фінансових установах. А такі міста як Долина, Славутич, Жмеринка не мають свого великого міського бюджету і їм не так легко отримати фінансування. Тому ЄС прийняв рішення допомогти профінансувати проект у таких невеликих містах, - пояснив Ян Ваандерс. - Багато міст подавали конкурсні пропозиції, а Жмеринка подала одну з найкращих, тому був обраний їх проект для фінансування. Загалом по Україні на такі проекти передбачено 11 млн. євро.
За словами мера Жмеринки Анатолія Кушніра, майже всі навчальні заклади міста потрібно термомодернізувати, щоб менше "викидали" тепла на вулицю.

  - Дитсадок №3 спорудженний із керамзитобетонних панелей. Що стосується 4-го дитсадочка, в ньому зроблені стіни у дві цеглини, - говорить Анатолій Кушнір. - Загалом під термомодернізацію підлягають фактично всі освітянські заклади. Окрім школи №1, яка має більш як 100-річну історію. Тоді вимоги до стандартів були інші. Ті, які збудовані в радянські часи, не відповідають умовам температури, тому що коефіцієнт теплопровідності надзвичайно високий і тепло виходить на зовні.
Крім тепла у термомодернізованих садочках та школах, місто відчує фінансову економію - до 2,3 млн. грн. щороку. А ще буде менше споживання електроенергії і знизяться викиди СО2.
 


Микола ГАНДЗЮККоментарі відвідувачів

НАЙБІЛЬШЕ ЧИТАЮТЬ

650

26-27 липня у Вінниці відбудеться турнір з футболу «Кубок Героїв спецназу». Захід проходитимуть на стадіоні КП «Центральний міський ...

460

Протягом трьох годин 16 липня оперативники карного розшуку Головного управління Нацполіції Вінниччини та працівники Вінницького ...

352

У Жданівській об’єднаній територіальні громаді, що у Хмільницькому районі відкрили нову сучасну амбулаторію загальної практики ...

344

У Вінницькій області на виборчому окрузі №17 (центр – місто Ладижин) заявили про напад кандидат у народні депутати України та волонтер ...

343

Спеціально обладнаний автомобіль для перевезення осіб з інвалідністю, які мають порушення опорно-рухового апарату, урочисто передано ...