Кава для хулігана

буває дорожчою від кави для мільярдера

  Скажіть, а ви погодились би купити собі кави, чашечка якої коштувала б 50 тисяч гривень? Причому не в фешенебельному районі Лондона чи елітному ресторані Нью-Йорка, а біля скромного нічного кіоска поряд з автостанцією в Могилеві-Подільському? Ризикнемо припустити зі стовідсотковою гарантією, що ви від такої дорогої кави відмовилися б. Навіть якби довелось купувати за названу ціну не одну чашечку, а цілих три - заодно ще й для своїх супутників.

  А от мешканцю міста на Дністрі Власу Мільйонеренку (анкетні дані змінено) таки доведеться розкошелитись. До того ж сума, якщо скрупульозно підрахувати, виявиться навіть більшою за 50 тисяч.
Однак про все по порядку.

  25 травня 2015 року о пів на другу ночі Влас Мільйонеренко на своєму мікроавтобусі "Мерседес Спринтер" підкотив до автостанції. З ним було ще двоє приятелів. Побачивши трьох молодиків, що сиділи на лавочці обіч кіоска, мирно бесідували й попивали каву, Мільйонеренко опустив скло і крізь дверцята владним тоном зажадав, щоб йому теж купили цього благородного напою.
Нахабство приїжджого явно зашкалювало, тому трійця на лавочці на вимогу ніяк не відреагувала: йому нічого не відповіли.

  Утім, уже самого їхнього мовчання виявилось досить, щоб Власа роздратувати. Мільйонеренко нецензурно лайнувся, вийшов з машини, і коли до нього підійшов один з трійці запитати, чого йому треба, він без зайвих слів ударив того кулаком. Удар був сильний - потерпілий упав (згодом він відмовився писати заяву в правоохоронні органи, тому на суді виступав тільки свідком).
Відтак Мільйонеренко накинувся на ще одного молодика: кулаком збив з ніг, потім ударив ногою в голову. Потерпілий знепритомнів, залишився лежати на асфальті. Його навіть полили водою, щоб привести до тями, посадовили на лавочку. Та знавіснілого нападника це не спинило, він його знов ударив - на цей раз у живіт.

  Зрозумівши, що так просто Влас не вгамується, трійця вирішила сісти в автомобіль, що належав другому потерпілому і стояв припаркований поряд, та поїхати з небезпечного місця. Проте Мільйонеренко розійшовся не на жарт. Як зазначено в матеріалах судової справи, він "заважав їм від'їхати. Коли вони сідали в автомобіль, він намагався вирвати ключі з автомобіля, вони заблокували двері. Після чого він почав наносити удари ногою по автомобілю: в передні праві та ліві двері, передній бампер, багажник". Після цього вони від'їхали від автовокзалу й поїхали в міліцію.

  За іронією долі, нічне буйство Власа дорого обійшлось йому самому, бо він з такою силою гамселив по автівці ногою, що… зламав її! І це підтвердили експерти-медики, які у своїх висновках зазвичай уникають категоричності. Вони діагностували "перелом плюснової кістки стопи". У суді експерт підтвердив: "Дана травма могла утворитись від сильного удару п'яткою ноги, або дану травму він міг отримати від удару ногою по автомобілю" (цитата з вироку).

  Тільки через два з лишком роки, у вересні 2017-го, Могилів-Подільський міськрайонний суд оголосив вирок, визнавши Власа Мільйонеренка винним у злочині, передбаченому статтею 296 Кримінального кодексу України "Хуліганство", тобто тобто грубе порушення громадського порядку з мотивів явної неповаги до суспільства, що супроводжується особливою зухвалістю. Його засуджено до трьох років обмеження волі з іспитовим терміном два роки.

  Та, гадаємо, ще суворішим покаранням для нього стане цивільний позов, який задовольнив суд. Лишень пошкодження, завдані автомобілю потерпілого, експерти оцінили в 37 457 гривень. Крім того, Мільйонеренко мусить сплатити йому 5 тисяч гривень в компенсацію моральної шкоди та 6 тисяч гривень за витрати на правову допомогу. А якщо приплюсувати ще сумарну вартість експертиз у розмірі 2 673 гривні, то неважко підрахувати, в скільки обійшлася хулігану поїздка на нічну чашечку кави.
 


Леонтій КраснопільськийКоментарі відвідувачів

НАЙБІЛЬШЕ ЧИТАЮТЬ

166

Водоканал шукають постачальника рідкого хлору, бо єдиний завод-виробник в Україні уже місяць не працює. Про пониження тиску води у ...

163

           Доньку Марія Петрівна з чоловіком виглядали ще з ранку, хвилювались, адже після того, як переїхала Галя до Європи, до батьків ...

151

В апеляційному суді Вінницької області 16 липня відбулося судове засідання у справі голови ОСББ "Вінниця. Короленка,33", який із 23 червня ...

149

Послугами мобільних кейсів уже скористалися дев'ять вінничан У вінницьких центрах надання адміністративних послуг, що на Космонавтів, ...

142

"Генпрокурор Юрій Луценко: Чистимо ДФС-3. Спільно з "К" СБУ затримали керівника підрозділу ГУ ДФС у Вінницькій області та його пособника, ...