"Подільський Давос" зібрав учасників із 23 країн світу

Обговорювався інвестиційний потенціал Вінницької області, встановлювались партнерські контакти

  П'ятий Міжнародний інвестиційний форум "Вінниччина - бізнес у центрі України" самі організатори напівофіційно охрестили "Подільським Давосом", зважаючи на ту кількість учасників із різних країн, яку зібрав цей захід. Майже триста представників владних структур, дипломатів, науковців, бізнесменів і громадськості 8 вересня у Вінниці мали змогу обговорити інвестиційний потенціал Вінницької області, встановити партнерські та дружні контакти.

  - Ми живемо в історичний час, час великих змін, час великих перетворень і час великих можливостей, які відкриваються перед Україною, перед регіоном, перед конкретним містечком і селищем, - звернувся до учасників форуму голова Вінницької облдержадміністрації Валерій Коровій. - Після дуже непростої макроекономічної ситуації, яку ми з вами всі пам'ятаємо, починаючи з другої половини 2016 року, завдяки ефективним діям Українського уряду, Президента України, нам вдалось стабілізувати ситуацію. Починаючи з другої половини 2016 року, ми почали відчувати покращення споживчих настроїв на внутрішньому ринку. За цим показником Вінниччина - один із лідерів України.

  Про успішний розвиток вінницьких регіональних проектів говорив голова Вінницької облради Анатолій Олійник.

  - Хочеться подякувати представникам європейської спільноти за ті міжнародні проекти, які працюють нині на Вінниччині, - сказав він. - Адже вони домамагають активізувати громади для вирішення їхніх проблем.
Вінницький міський голова Сергій Моргунов наголосив на позитивних тенденціях, які несе такий форум.

  - Такі заходи завжди мають позитивний результат, - каже він. - І ми вже маємо потужні підприємства, які нарощують своє виробництво... Вважаю, що основа будь-якого міста - це економіка. Адже це і робочі місця, і податки, і розвиток інфраструктури, і багато інших аспектів, які пов'язані з тією чи іншою територіальною громадою. Зі свого боку Вінницька міська рада робить достатньо важливі кроки, щоб малий і середній бізнес потужно розвивався та комфортно здійснювали свою діяльність у Вінниці.

  Про можливості, які відкриває співпраця українських та закордоннних бізнес-структур говорив Надзвичайний і Повноважний Посол Королівства Норвегія в Україні Уле Т.Хорпестад, Надзвичайний і Повноважний Посол Республіки Корея в Україні Лі Янг Гу, Віце-президент Міжнародного трейд-клубу, Перший секретар Посольства Республіки Польща в Україні Малгожата Гавін, президент Фонду "Східна Європа" Віктор Лях, народні депутати України Олексій Порошенко та Олександр Домбровський, а також директор офісу із залучення та підтримки інвестицій Данило Білак.

  Пан Білак зокрема нагадав, що будь-яка економіка росте з експорту, публічних інвестицій та грошових вкладень споживачів усередині країни.

  - Зрозуміло, що останнє - трохи не на часі, публічні інвестиції - теж лише набирають обертів, а реального росту економіки вже зараз ми можемо очікувати лише від експорту, - каже він. - І це свідчить про справжні зміни в нашій економіці. Але якщо хочете результатів вже зараз, то тут треба ще працювати. Ми поки лише на початку цього шляху. От ми й працюємо над тим, щоб заохотити інвесторів вкладати кошти у розвиток нашої аграрної галузі.

  І, за його словами, форум якраз і сприятиме спілкуванню з інвесторами, їх залученню до співпраці з українськими виробниками.
Пленарне засідання форуму дало змогу провідним підприємцям Вінниччини поділитися аспектами реалізації успішних інвестиційних проектів. Свій досвід презентували директор ВП "Птахофабрика "Вінницький бройлер" ТОВ "Вінницька птахофабрика" (ТМ "Наша Ряба") Ігор Лещенко, виконавчий директор ПАТ "ПлазмаТек" Юрій Омельчук, заступник генерального директора ТОВ "Барлінек Інвест" Володимир Шевчук та директор державного підприємства "Електричні системи" Олександр Тіщенко.

  У рамках форуму відбулося підписання меморандуму про співпрацю між Вінницьким бізнес-клубом та Міжнародним трейд-клубом.
Під час панельних дискусій учасники обговорили такі теми як "зелена енергетика", брендінг регіонів, формування туристичного іміджу, перспективи надходження інвестицій та нові можливості ІТ-сектору.
 


Максим ЗОТОВКоментарі відвідувачів

НАЙБІЛЬШЕ ЧИТАЮТЬ

247

У Вінниці підбили підсумки ІІ Міжнародного мистецького пленеру «Кращий художник / The best artist 2018».  Дев’ять днів художники із семи країн ...

215

Триденний літературний фестиваль «Острів Європа», присвячений «камерним» літературам, малим мовам та локальним текстам, зібрав у ...

177

Маніпуляцією назвали чиновники заяви деяких перевізників про відміну із 1 липня пільгового проїзду Рішення монетизувати пільги на ...

165

Депутати відклали голосування по призначенню на наступну сесію у липні Під час сесії Вінницької облради, яка відбулася 15 червня, ...

161

Купили земснаряд у Херсоні, він може піднімати мул із глибини семи метрів Із 7 червня триває очистка дна Південного Бугу від мулу і ...