Земельні конфлікти на Вінниччині:

Земельні конфлікти на Вінниччині:

які справи уже скеровані до суду, а які ще розслідуються

  11 учасників земельного конфлікту у селі Метанівка Теплицього району пішли на співпрацю зі слідством і підписали угоди про визнання винуватості. Про це повідомив прокурор області В'ячеслав Соколовий на брифінгу, де йшлося про розслідування кримінальних проваджень стосовно порушень прав землевласників та землекористувачів.

  - Угоди про визнання винуватості відносно 11 осіб уже скеровані до суду. Слідство перебуває на завершальній стадії, і в цьому місяці ми плануємо обвинувальний акт щодо інших учасників того конфлікту спрямувати до суду.

  Нагадаємо, у Метанівці 31 травня цього року 45 осіб увірвались на територію зернотоку. Внаслідок конфлікту поранення отримали шестеро місцевих. Цього ж дня поліцейські затримали усіх 45 "охоронців", яких найняв орендар.

  До суду скеровано і обвинувальний акт у кримінальному провадженні, у яке вилився земельний конфлікт у селі Осична Оратівського району навесні цього року.
- За ст.206 ч.2 - протидія законній діяльності, ст.296 ч.1 - хуліганство і ст.343 - перешкоджання працівникам правоохоронного органу, - каже прокурор області. - У час проведення посівної кампанії група осіб перешкоджала здійсненню сільськогосподарських робіт, щоб на територію зайшло обробляти підприємство, яке на той час не мало ні правових підстав, ні згоди пайовиків. Сьогодні обвинувальний акт скерований до суду, двом особам оголошено підозру, чекаємо рішення. На той час конфлікт щодо блокування роботи був вичерпаний.

  Поновилося протистояння у серпні. Уже за участю інших людей і із застосуванням зброї. Тоді у селі почали "ділити" сільгосптехніку, а збір урожаю опинився під загрозою. Тож по Осичній правоохоронці почали нове кримінальне провадження - за ч.4.ст.296 (хуліганство). Одному з учасників конфлікту оголошено про підозру. Він під домашнім арештом.

  Щодо передісторії "земельного питання" в Осичній, яка фактично уможливила цей конфлікт, то прокурор області пояснює, що питання для нього не нове. За словами одного з активістів, які виборюють право обробляти землю місцевому підприємству, ще у 2014 році слідчий під час розслідування справи вилучив статут підприємства, і цей статут якимось дивним чином двічі був перереєстрований.

  - Прокуратура розслідувала кримінальне провадження відносно слідчого, скерувала до суду. Судом першої інстанції він був засуджений до реальної міри покарання. Апеляційний суд вирок суду першої інстанції скасував, - розповідає В'ячеслав Соколовий. - Але водночас відбувались процеси у господарському і адміністративному судах. А в ході розгляду справи там поставлена чітка крапка і визначено, що реєстрація відбувалась законно. Як ви розумієте, рішення суду, яке вступило у законну силу, обов'язкове до виконання. Щодо слідчого, то провадження досі перебуває на розгляді.

  Ще одна резонансна справа - земельний конфлікт у Мізяківських Хуторах, який нещодавно пішов на новий виток. Уночі 4 серпня були побиті та отримали ножові поранення сторожі підприємства "Правнича компанія "Справа", яке орендує і обробляє там землю.

  - Зареєстровано кримінальне провадження за ч.1 ст.125 Кримінального кодексу, - повідомив прокурор області. - Є з чим працювати, оскільки потерпілі зафіксували номерні знаки автомобіля. Зараз здійснюється пошук автотранспортного засобу, власника та осіб, які вчинили вказане кримінальне правопорушення.

  Також за словами В'ячеслава Соколова, щодо права на оренду паїв у Мізяківських Хуторах, то ще на весні було розпочато інше кримінальне провадження. Наразі на паї накладений арешт, а в рамках розслідування перевірять дії реєстраторів.

  - Досліджуються як договори оренди, так і сам процес реєстрації тих земельних ділянок, які перебувають у користуванні за договорами оренди у "Правничій компанії "Справа", але одночасно і зареєстровані за іншою юридичною особою, - розповів В'ячеслав Соколовий. - Через клопотання до суду ми наклали арешт з метою уникнення незаконної чи подвійної реєстрації абсолютно на усі земельні ділянки і земельні паї, оскільки вони перебувають у законному користуванні орендаря, як ми можемо констатувати станом на тепер. Якщо ми побачимо у діях реєстраторів ознаки кримінальних правопорушень, то цьому буде надана відповідна правова оцінка. Проведений великий об'єм роботи, допитані понад 200 свідків, проведено ряд експертиз, в тому числі і почеркознавчі.

  За словами прокурора області, слідство щодо земельного конфлікту у Мізяківських Хуторах вони планують завершити протягом двох місяців.
 


Ірина ЖУККоментарі відвідувачів

НАЙБІЛЬШЕ ЧИТАЮТЬ

1088

 Title Первый поход? Выбирайте правильную палатку, по сезону и количеству мест.  Description Туристические палатки для любых походов – летние,...

580

Набутий досвід так вразив медика, що він змінив спеціалізацію   Добровольцем у зону АТО поїхав лікар-дерматолог лікарні ім.Пирогова ...

283

Сільська рада Шершнів Тиврівського району вирішила взяти на баланс "будинок Леонтовича". Будівля в аварійному стані, у частині ...

270

  Перехід на точну агронавігацію сьогодні – це не просто тренд, наразі це – необхідність, що створює ряд переваг для підвищення ...

248

До нарахувань за лютий додали нарахування за січень   Не всі вінничани минулого місяця здійснили оплату за спожитий газ. Причина - пусті...