Хто допоможе злодієві?

або Сержант Петренко - персонаж невмирущий!

  Багато років у Кримінальному кодексі України була стаття, яка передбачала відповідальність за отримання хабара. Однак якщо тепер ви розгорнете згаданий кодекс, то терміну "хабар" не знайдете. Це зовсім не означає, що Україна відмовилась від боротьби з хабарництвом і що її дедалі глибше засмоктує в корупційне болото. Кримінальна відповідальність за ті самі дії залишилась, от тільки вони тепер називаються трошки по-іншому. Зокрема, стаття 368 передбачає досить-таки суворе покарання за одержання службовою особою "неправомірної вигоди за вчинення такою службовою особою дій з використанням наданої їй влади та службового становища", а особливо ще й тоді, коли воно поєднане з вимаганням.

  Все це, найвірогідніше, знав Трохим Даїшников (ім'я та прізвище змінено), ідучи служити на посаду інспектора в один із підрозділів патрульної поліції м.Вінниці. Проте знання - знаннями, а спокуси - спокусами, і нерідко перед останніми дехто просто нездатний встояти. Наприклад, уже згаданий інспектор Даїшников.

  Як розповідають матеріали судової справи, 26 травня цього року Трохим разом з колегами, патрулюючи місто, зупинив автівку ВАЗ-2109. За всіма зовнішніми ознаками водій явно перебував у стані наркотичного сп'яніння, тому його відвезли до обласного наркологічного диспансеру "Соціотерапія" для того, щоб він здав необхідні аналізи.

  Коли аналізи були відправлені для подальших лабораторних досліджень, до розгубленого водія підійшов колега Трохима, з яким вони разом виїхали на патрулювання. Пропозиція "вартового правопорядку" виявилась витриманою в кращих традиціях колишньої міліцейської Державтоінспекції: так, мовляв, і так, якщо ти, друже, відстібнеш нам 500 доларів, то протокол про адмінправопорушення складати не будемо.
Чоловікові нічого іншого не залишалось, як погодитись на пропозицію, інакше він ризикував узагалі позбутись водійського посвідчення.

  На другий день колега розповів Даїшникову про домовленість і сказав, що гроші мають дістатися їм обом, а тому Трохим теж має напружитись і дещо зробити. Наприклад, організувати, власне, саме отримання хабара.

  Майбутній хабарник, знаючи, що оперативники як з відділу внутрішньої безпеки поліції, так і з відділу "К" СБУ явно не дрімають і тільки й пантрують, коли їм попадуться до рук ось такі "даїшникови", вирішив на всяк випадок підстрахуватись. Він попросив піти на зустріч із хабародавцем, у якого потрібно взяти валюту, одного зі своїх знайомців. І навіть не здогадувався, що обоє вже перебували під оперативним "ковпаком".
Зустріч відбулась 27 травня приблизно о пів на першу дня. Спільник Даїшникова (як прийнято писати в юридичних документах, "реалізуючи спільний злочинний умисел") під'їхав власною іномаркою на автостоянку біля торговельно-розважального центру "Мегамолл" на вулиці 600-річчя. В салоні автівки і відбулась передача мічених купюр.

  Та щойно гроші перейшли з рук у руки, як немов з-під землі виросли оперативники, які тільки й чекали, аби пов'язати учасників корупційної оборудки.

  Розуміючи, що доказову базу в ході слідства зібрано достатню, аби надовго відправити його на нари, Трохим Даїшников підписав угоду з прокурором, в якій "у повному обсязі сформульованого обвинувачення беззастережно визнав свою винуватість у вчиненні даного злочину" (цитата з документів справи). Сторони також узгодили покарання у вигляді позбавлення волі строком на п'ять років з позбавленням права обіймати посади в правоохоронних органах на два роки з можливістю звільнення Даїшникова від відбування покарання з випробуванням строком на два роки.
За таких обставин судді Вінницького міського суду залишилось тільки затвердити вказану угоду, що він і зробив 8 серпня цього року.

  Що стосується спільників новоспеченого "сержанта Петренка" із "реформованої" поліції, то процесуальні рішення щодо них приймались за межами цього судового розгляду.
 


Леонтій КраснопільськийКоментарі відвідувачів

НАЙБІЛЬШЕ ЧИТАЮТЬ

515

    Батьківщина «Щедрика» - Тульчин – цієї суботи чекає у гості всю Україну. 16 листопада пройде перший фестиваль мистецтв «Від Щедрика ...

454

Уже не перший рік мешканці будинку по вул.Ширшова, 3 у Вінниці скаржаться на одну із сусідок. Наразі двокімнатна квартира на другому ...

410

Вінницьку школу №10 утеплять, тут також замінять вікна і двері на енергозберігаючі. Про це повідомив на своїй сторінці у Фейсбук міський ...

388

12 листопада на вулиці Костянтина Василенка патрульні поліцейські затримали хлопця, в якого виявили наркотичні речовини. Правопорушник ...

378

Вінницька обласна дитяча клінічна лікарня Вінницької облради, громадська організація «Асоціація бібліотек Вінниччини» та Український...