У Вінниці електронну чергу за паспортами обіцяють наприкінці вересня

У Вінниці електронну чергу за паспортами обіцяють наприкінці вересня

  Електронна черга у відділах міграційної служби вже апробована у Києві і у містах-мільйонниках.

 Наприкінці вересня таку обіцяють і у Вінниці. А щоб підприємливі громадяни не заробляли на нововведенні, у міграційній службі врахували столичний досвід.

  - Очікуємо у кінці вересня місяця встановлення у наших обласних територіальних підрозділах електронної черги, що дасть можливість робити замовлення як по Інтернету, так і через термінал, - каже Борис Наливайко, начальник обласного управління Державної міграційної служби. - З метою уникнення шахрайств, які були виявлені у Києві, замовнику потрібно буде вводити номер квитанції. Чому? Тому що деякі ділки це продумали і почали забивати чергу електронну, заводити людей. Таких людей виявили, зорієнтувались, як це вони зробили. І зараз буде електронна черга – де треба буде вводити серію і номер квитанції про оплату і дві останні цифри паспорта. Тобто вже шахрайства не буде.

  Сама електронна черга загалом складатиметься з трьох черг. Перша – це запис по Інтернету. Друга – через термінал, коли людина вводить свої дані і оплачує вартість бланка паспорта. Третя – традиційна жива черга.
- Якщо хтось не прийшов подати документи: той, що ставав у чергу через Інтернет або термінал, то уже в цьому випадку оператор приймає з живої черги, - пояснює Борис Наливайко. - Це дуже зручно для громадян, там буде до хвилини. Електронна черга буде введена поки що у Вінниці. Це не дешеве задоволення. Надалі, думаю, буде поширюватись і на райони.
Чи розвантажить електронна черга той наплив людей, які зараз йдуть за паспортами до відділів міграційної служби? Матимемо можливість оцінити. Начальник обласного Управління міграційної служби величезну кількість звернень за паспортами пояснює просто:
- Безвізовий в’їзд. Все. Минулого року у жовтні–грудні на робоче місце зверталися 18-20 громадян, і оформляли не біометричні паспорти, хоча можна було, а звичайні паспорти, - каже Борис Наливайко. - Ми за 6 місяців цього року ми прийняли 48 тис. 133 заяви на оформлення закордонних паспортів. Минулого року взагалі за весь рік ми оформили 57 тисяч закордонних паспортів. Скажу так. Звернень збільшилось в рази. Буде прохання до громадян: якщо немає нагальної потреби в оформленні закордонного паспорта, я просив би трішки зачекати. На вересень-жовтень прогнозую зменшення кількості звернень.
Через величезну кількість бажаючи отримати біометричний закордонний паспорт ДП «Поліграфічний комбінат «Україна» працює у три зміни та у суботу і неділю. Утім, затримки все ж є.
- Ми сьогодні (станом на 28 липня – Авт.) термінових отримали лише частину за - 10.07. Тобто є певне відставання на тиждень. У регламентному порядку – є певне відставання на 2-2,5 тижні. Це по усій Україні, - констатує Борис Наливайко.

  До речі, при отриманні чи то закордонного паспорту, чи то паспорту у вигляді ID-картки усі без винятку проходять ідентифікацію, це мають зробити у міграційній службі. Без цієї ідентифікації паспорт людині просто не видадуть. За словами Бориса Наливайка, це регламентується постановою Кабміну №302.

  - Із цією метою ми оформляємо запити в інші територіальні підрозділи для отримання заяви для видачі паспорта. Якщо у нас підтвердження заяви на видачу паспорта відсутнє, є підстава відмовити у видачі паспорта або можна ще вжити додаткових заходів, щоб ми могли ідентифікувати особу. Це може бути пенсійне посвідчення, ми можемо зробити запит на МРЕО, де особа оформляла водійське посвідчення, або можемо зробити запит по місцю роботи чи навчання, щоб нам надали відповідну інформацію, аби ми могли ідентифікувати особу, - пояснює він.
Якщо ж у міграційній службі ідентифікувати людину, яка звертається за паспортом, не можуть – їй порадять звернутися у суду. За словами Бориса Наливайка, таких випадків на місяць трапляється 1-2.


До речі

Паспортів України у вигляді книжечок уже не видають, тільки ID-картки.
- Минулого року ми здійснювали документування ID-картками тільки громадян, які досягли 16-річного віку. У зв’язку зі змінами у законодавстві, ми маємо можливість і документуємо громадян, які досягли 14-річного віку та усі інші категорії громадян. Тобто зараз паспорта у вигляді книжечки ми не видаємо. У нас їх просто немає. Все. Лише винятково паспорт у вигляді ID-картки, - каже Борис Наливайко.
ID-картка оформляється особам, які досягли 14-річного віку, – безкоштовно. Це перший паспорт. У разі обміну паспорта відповідна послуга складає: до 20 робочих днів – 279 гривень, 10 робочих днів – 366 гривень.
Якщо документи на оформлення закордонного паспорту можна подавати у будь-який територіальний підрозділ як області, так і України, то перша ID-картка оформляється винятково за місцем реєстрації. Далі її можна оформляти у будь-якому територіальному підрозділі України.

Для отриманні ID-картки у заявника обов’язково знімуть відбитки пальців. Але у деяких людей це зробити фізично не можливо: людина втратила руку чи пальці, або ж через професію у неї стерті пучки (наприклад, музиканти). Для таких людей це не перешкода в отриманні паспорту - у міграційній службі складають відповідний акт і це все «забивається» у картку. Складніше з тими, хто через свої релігійні переконання відмовляється здавати відбитки пальців. Що робити таким людям? У міграційній службі пояснити не можуть. Кажуть лише: паспортів у вигляді книжечки уже не видають.

    

 


Ірина ЖУККоментарі відвідувачів

НАЙБІЛЬШЕ ЧИТАЮТЬ

74

Водоканал шукають постачальника рідкого хлору, бо єдиний завод-виробник в Україні уже місяць не працює. Про пониження тиску води у ...

64

           Доньку Марія Петрівна з чоловіком виглядали ще з ранку, хвилювались, адже після того, як переїхала Галя до Європи, до батьків ...

57

"Генпрокурор Юрій Луценко: Чистимо ДФС-3. Спільно з "К" СБУ затримали керівника підрозділу ГУ ДФС у Вінницькій області та його пособника, ...

54

Про наміри підняти ціни на воду і водовідведення у 2019 році повідомили у  КП "Вінницяводоканал".  27 липня о 14.00 в актовій залі на ...

48

Конструктори LEGO, сучасні парти, персональні гаджети і зони для навчання і відпочинку - так виглядатиме новий освітній простір першачків....