Вінничанка виграла Всесвітні ігри!

Вінничанка виграла Всесвітні ігри!

Світлана Тросюк перемогла навіть борчиню із батьківщини сумо

  У Вроцлаві (Польща) відбувалися змагання із сумо у рамках X Всесвітніх ігор - найпрестижніших змагань чотириріччя із неолімпійських видів спорту. У них взяли участь представники понад 100 країн. Вінницька борчиня-сумоїстка Світлана Тросюк стала чемпіонкою у ваговій категорії до 65 кг. Вона є "граючим" тренером Вінницької МДЮСШ № 5, яку очолює рекордсмен світу Сергій Дідик.

Нагороди знайшли героїв

  У Вінницькій облдержадміністрації відбулося нагородження Світлани Тросюк і її тренера Важі Даіаурі. Від обласної влади чемпіонка отримала сертифікат на 100 тисяч гривень, а наставник - на 20 тисяч. Нагороджував заступник голови облдержадміністрації Олександр Крученюк. На заході також були присутні начальник облспортуправління срібний олімпійський призер Сергій Чернявський і його заступник Олександр Олійник.

  - Це найкраще досягнення вінницьких спортсменів за всю історію Всесвітніх ігор. Крім того, Світлана Тросюк успішно займається тренерською діяльністю. Раджу чемпіонці ніколи не зупинятися на досягнутому, щоб кращі вихованці навіть перевершили її, - сказав Олександр Крученюк.
- Всесвітні ігри - це майже, як Олімпійські ігри, на яких я був. Перемогти на таких змаганнях із неолімпійських видів також дуже важко, - прокоментував Сергій Чернявський.

Чула підказки тренера

  Світлана Тросюк розповіла про свої досягнення і відповіла на запитання.
- Я із дитинства мріяла підкорити світову вершину. Це вже не перші мої Всесвітні ігри, на таких дебютних змаганнях я стала четвертою. Але тоді була набагато молодшою. Зараз мала значно більше досвіду. Важко було зараз у першу чергу морально, я сильно переживала. Найбільш складно було після двох перемог чекати сутички за вихід до фіналу, але мені сильно допоміг тренер. Дуже важливо, щоб наставник допомагав на таких серйозних змаганнях.

- Світлано, кого Ви перемогли на шляху до "золота"?
- У всіх вагових категоріях було по 16 спортсменок. Я перемогла суперниць із Бразилії, Норвегії, Росії і Японії (за вихід до фіналу). Найскладнішим був поєдинок із росіянкою, а також бій із японкою. Бо сумо у Японії, як відомо, національний вид спорту. Перед цією сутичкою тренер радив: "Тільки йди вперед! Не стій!". У фіналі я постійно чула голос Важі Даіаурі, і це мені дуже допомагало.

Не жіночий спорт?

- Багато хто вважає, що сумо - не жіночий вид спорту…

- Я займаюся сумо зі шкільних років. Поїхати на перший чемпіонат Європи мені фінансово допомагала вся школа, і раділи медалі також разом. Наш вид спорту - досить цікавий, він подобається багатьом дівчатам. І займаються ним не лише важковики-чоловіки, але й тендітні представниці слабкої статі.

- Розкажіть про свою тренерську роботу.

- Треную дітей вже із 18 років. Приймаємо учнів із шести років, а інколи й навіть із чотирьох. Загалом у нас займається понад 100 юних сумоїстів. Є багато сильних борців, які є призерами України і навіть вигравали чемпіонат Європи.

 Але перед Всесвітніми іграми Важа Даіаурі три місяці заміняв мене на тренуваннях. Це для того, щоб я могла двічі на день готуватися до головних стартів 4-річчя. Дирекція школи № 5, де я працюю, із розумінням до цього поставилася.
Коментарі відвідувачів

НАЙБІЛЬШЕ ЧИТАЮТЬ

166

Водоканал шукають постачальника рідкого хлору, бо єдиний завод-виробник в Україні уже місяць не працює. Про пониження тиску води у ...

163

           Доньку Марія Петрівна з чоловіком виглядали ще з ранку, хвилювались, адже після того, як переїхала Галя до Європи, до батьків ...

151

В апеляційному суді Вінницької області 16 липня відбулося судове засідання у справі голови ОСББ "Вінниця. Короленка,33", який із 23 червня ...

149

Послугами мобільних кейсів уже скористалися дев'ять вінничан У вінницьких центрах надання адміністративних послуг, що на Космонавтів, ...

142

"Генпрокурор Юрій Луценко: Чистимо ДФС-3. Спільно з "К" СБУ затримали керівника підрозділу ГУ ДФС у Вінницькій області та його пособника, ...