Антирейдерська комісія, скарги від померлих і підприємства-тезки:

Антирейдерська комісія, скарги від померлих і підприємства-тезки:

Як сільськогосподарське підприємство позбавили через Мін'юст права оренди паїв і хто уже реєструє ці "вільні" земельні ділянки

  Село Гармаки Барського району. Потенційна гаряча точка на карті Вінницької області, зважаючи на те, як нині розгортаються земельні конфлікти загалом у державі. Якщо ж проаналізувати останні земельні конфлікти на Вінниччині, то гармаківську схему, схоже, уже обкатали, не так давно, у Мізяківських Хуторах.

  "Лист щастя" з Мін'юсту

  У Гармаках землю у селян орендують два підприємства: ТОВ "Краєвид Поділля" і СТОВ "Надія". У "Надії" - укладено близько 450 договорів з людьми, в оренді - до 1000 гектарів. За словами директора підприємства, за оренду паю селянам офіційно платять 4 тис. грн.

  17 липня СТОВ "Надія" отримує від Мін'юсту і Комісії з питань розгляду скарг у сфері державної реєстрації, яку ще називають "антирейдерською комісією", справжній "лист щастя" - простий лист у звичайному конверті, в який вкладено п'ять колективних скарг зі 144-ма підписами про скасування оренди паїв, які обробляє СТОВ "Надія". Коли на підприємстві отримали цей лист, з'ясувалось, що засідання комісії відбулося ще 14 липня, скаргу задовольнили, і записи про реєстрацію договорів оренди землі вже анулюються.

  СТОВ "Надія" звертається до Вінницького окружного адміністративного суду, аби скасувати це рішення "антирейдерської комісії". Поки ж триватиме суд, просить також заборонити будь-які дії по реєстрації чи скасуванню права оренди земельних ділянок, які вони орендують.

  - Ми про цю історію дізнались у понеділок, коли уже у п'ятницю було засідання. Є ще один фермер у Погребищі, проти якого здійснюються такі самі дії. Йому повідомив реєстратор, якому повідомлення прийшло вчасно, і він встиг приїхати на це засідання, хоч висвітлив свою позицію, - пояснював на засіданні суду Володимир Тодорчук, директор СТОВ "Надія". - Ми почали обдзвонювати людей. Усі, кого обдзвонили, сказали, що ніяких скарг не підписували. Там є одна скарга, підписана 98 людьми. Одні живуть у Гармаках, другі - у Києві, треті - у Вінниці. Один - у тюрмі, четверо - на кладовищі. Скарга подана від 4 померлих! Це вже про щось говорить. Я боюсь, що завтра зажену комбайни на поле, а там стануть тітушки… Урожай ми сіяли, а завтра хтось прийде і скаже, що це їхній.
За словами і директора СТОВ "Надія", і адвоката підприємства, підписи під скаргою підроблені.

  - Люди три роки отримували орендну плату - тільки це ставить під сумнів усі їхні скарги, - каже Назар Мартинюк, адвокат СТОВ "Надія". - Я переконаний, ми доведемо, що ці скарги були підроблені, і люди їх не писали. Право оренди захищається на рівні з правом власності. І на сьогодні нас цього права уже позбавили. Ми на сьогодні уже не є законними користувачами тих 48 ділянок, які виключені з реєстру.

  Суд позов забезпечив. Тож на час розгляду справи, як і просили позивачі, рішенням суду встановлена перешкода - будь-які дії з реєстрації чи скасування права оренди земельних ділянок, що орендує СТОВ "Надія" у Гармаках, заборонені.

Підприємства-тезки. І ті самі люди?

Ще під час судового засідання 25 липня директор СТОВ "Надія" казав про "передісторію" сьогоднішнього конфлікту. Кілька років тому підприємство змушено було відстоювати своє право оренди землі у Гармаках у судах. Тоді люди теж начебто хотіли розірвати угоди зі СТОВ "Надія", посилаючись на те, що підприємство начебто погіршує стан грунтів. У суді ж люди заперечували, що підписували будь-які скарги. Дійшло навіть до Касаційного суду у Києві, угоди залишились за СТОВ "Надія".

  У тій "передісторії" Володимир Тодорчук закидає нечесну конкуренцію своєму сусіду - "Краєвиду Поділля".
- Ходили люди, представлялися від ТОВ "Краєвид Поділля", платили гроші за укладення договорів з ними, - розповідає Володимир Тодорчук. - Наша помилка у тому, що тоді ми не довели справу до кінця, не звернулися до правоохоронних органів.

  Із 144 земельних ділянок, оренду яких скасувала "антирейдерська комісія", у 25-ти уже з'явився новий орендар - ТОВ "Краєвид Поділья". Це не помилка. Різниця у назві з місцевим конкурентом лише в одній букві. Угоди оренди землі з ТОВ "Краєвид Поділья" реєструвала державна реєстраторка Могилів-Подільської РДА. За словами адвоката СТОВ "Надія" Назара Мартинюка, деякі з угод були зареєстровані уже після ухвали суду, якою заборонено будь-які дії з реєстрації чи зняття з реєстрації цих земельних ділянок.

  ТОВ "Краєвид Поділья" зареєстроване у Києві, на бульварі Лесі Українки. На гугл-мапі показує, що це житлова висотка. Статутний фонд підприємства - 1000 гривень. Згідно з реєстром фізичних та юридичних осіб, керівником підприємства значиться Олег Володимирович Минець, підписантом - Сергій Петрович Нечипорук.

  Отримати коментар у керівника "Краєвид Поділья" не вдалося. За номером мобільного телефону, вказаним у реєстрі, взяв слухавку чоловік, який зрештою назвався Сергієм Петровичем.
- Сергій Петрович Нечипорук. Ви - підписант. Скажіть, будь ласка, а як звернутись до Олега Володимировича? - запитую.
- Я його не знаю.
- Може, ви тоді прокоментуєте ситуацію по селу Гармаки Барського району.
- Ні.
- А в кого можна отримати коментар з цього приводу?
- Я дам ваш телефон начальнику служби безпеки. Він з вами зв'яжеться.
Начальник служби безпеки Олександр Вікторович Куценко так і не подзвонив.

  Цікаво, що у квітні 2017-го підприємства-тезки звучали під час земельного конфлікту у Мізяківських Хуторах. Із тамтешнім підприємством "Правнича компанія "Справа" за оренду паїв там конкурувало підприємство "Колорит Агро". Потім з'явилось "Колорит Агрос", а люди обурювалися, як вийшло, що їх договори опинились у цього підприємства. Дійшло до оборони поля і до суду. І підприємств-тезок більшає - з'являється "Колорит Агросс". Як розповідав тоді журналістам директор з виробництва "Правничої компанії "Справа" Анатолій Баранов, угоди з агросами реєструвались у Могилів-Подільському і у Ямполі. До речі, представник компанії "Колорит-агрос", який тоді коментував ситуацію журналістам, був Олександр Куценко. Той самий начальник служби безпеки, який так і не подзвонив? Керівником і підписантом "Колорит Агрос" у реєстрі значиться Сергій Нечипорук. Ті самі люди, що і у гармаківському "Краєвид Поділья"?

  І у "Колорит Агро", і у "Краєвиді Поділля", у яких у Мізяківських Хуторах і у Гармаках з'явились підприємства-тезки, одні і ті ж засновники - згідно з реєстром фізичних і юридичних осіб, це ТОВ "Центр Дар" і ТОВ "Біокрай". Керівником першого є Андрій Ходак, керівником другого - депутат обласної ради від "Батьківщини" позапартійний Іван Кухаренко.

"Тільки люди мають вирішувати долю своїх паїв"

  Сільський голова Гармаків Анатолій Придивус каже, що про ситуацію, яка склалась зараз у селі з орендою паїв, чув, але якісь висновки робити не хоче, бо жодних документів не бачив. Щодо орендарів, то зауважує, що з жодним проблем не було.

  - Я думаю, що СТОВ "Надія" має звернутись до своїх пайовиків і роз'яснити їм усю ситуацію. До мене від них ніяких звернень не було, тому ініціювати якийсь схід села я не можу, - каже сільський голова. - Знаю, що два роки тому була ситуація, але вона якось стишилась. Думаю, найгірше, що немає верховенства права. Так, конкуренція між підприємствами має бути, але тільки у законний спосіб. І тільки люди мають вирішувати долю своїх паїв - кому здавати в оренду і з ким укладати угоди.
Наступне засідання за позовом СТОВ "Надія" - 8 серпня. Керівник підприємства також подав заяви до поліції і прокуратури про підробку підписів та про дії реєстратора, який всупереч забороні суду зареєстрував 25 договорів оренди.
 


Ірина ЖУККоментарі відвідувачів

НАЙБІЛЬШЕ ЧИТАЮТЬ

471

Набутий досвід так вразив медика, що він змінив спеціалізацію   Добровольцем у зону АТО поїхав лікар-дерматолог лікарні ім.Пирогова ...

462

 Title Первый поход? Выбирайте правильную палатку, по сезону и количеству мест.  Description Туристические палатки для любых походов – летние,...

189

Сільська рада Шершнів Тиврівського району вирішила взяти на баланс "будинок Леонтовича". Будівля в аварійному стані, у частині ...

165

  Перехід на точну агронавігацію сьогодні – це не просто тренд, наразі це – необхідність, що створює ряд переваг для підвищення ...

163

Із 1 березня на Вінниччині стартував весняний призов до війська.   - Вінницька область отримала завдання на призов на військову службу 830...