"ПІН-код або смерть!"

Похвалився... на свою голову

  Є такі люди, які спочатку щось роблять, а тільки потім думають, що вони наробили і чи взагалі варто було те робити. На жаль, останнє буває вже занадто пізно, відтак доводиться спокутувати, як мовиться, по повній програмі.

 Єфрем Душогубенко (анкетні дані дійових осіб змінено), судячи зі всього, належав саме до такої категорії громадян. Уже одне те, що чоловік на час описаної нами події за плечима мав шість судимостей за корисливі злочини, говорить само за себе. Недалеко втік від нього Пилип Грабіжнюк, який мав дві судимості і не так давно повернувся з місць позбавлення волі. Третій учасник драми, Сидір Безсовісний, досі в кримінальних діяннях не обвинувачувався, але ж недарма у народі кажуть: з ким поведешся, від того й наберешся.

  У листопаді 2015 року сиділа наша далеко не свята трійця й обдумувала, де б узяти грошенят - та ще й так, щоб зайве не натрудитись. Ідею подав Безсовісний. Він розповів, що на Вишеньці живе його знайомий, який у поті чола трудиться й відкладає копійку до копійки - наскладав уже на банківському рахунку 25 тисяч гривень, про що сам же й похвалився. От би це його грабанути! Але ж гроші не в готівці, до них так легко не доберешся…

  Поступово ідея грабунку розвивалась, і трійця склала план дій, який і почала реалізовувати. За задумом злочинців, напад мали здійснювати двоє з них, які не були знайомі з потерпілим, а навідник, детально розповівши про схему житла і звички знайомого, мав чекати надворі.
Підійшовши в годину ночі до дверей помешкання, Душогубенко і Грабіжнюк подзвонили, представились співробітниками відділу по боротьбі з незаконним обігом наркотиків і зажадали відчинити. Потерпілий замість того, щоб зателефонувати в поліцію (хіба ж не надто підозрілим має здатися візит серед ночі?), відімкнув замок. "Поліцейські" відразу ж скрутили йому руки, одягли кайданки й поставили вимогу: віддати банківську картку й назвати ПІН-код.

 Господар не піддавався. Тоді нападники, порившись у речах, самі знайшли картку. Відтак стали бити власника, домагаючись коду, і врешті той, не витримавши болю, такий назвав комбінацію цифр. Думав, на цьому все закінчиться.

  Та злочинці не були простаками. Душогубенко залишився чергувати біля потерпілого, а Грабіжнюк вийшов надвір і разом з Безсовісним поїхав на таксі до найближчого банкомата. ПІН-код, названий потерпілим, виявився неправильним, і про це спільники повідомили Душогубенка. Єфрем став жорстоко бити господаря, і врешті той "розколовся".

  За допомогою правильного ПІН-кода грабіжники зняли з банкоматів 9 700 гривень і поїхали назад на квартиру. По телефону вони повідомили Душогубенку, що наразі гроші зняли. Тоді Єфрем, як записано в матеріалах справи, "вирішив вчинити дії, не обумовлені попередньою змовою, а саме умисно протиправно заподіяти потерпілому смерть з метою приховати вже вчинений щодо нього злочин".
Він взяв курточку, що належала потерпілому, скрутив її, зробивши імпровізовану мотузку. Потім накинув її на шию потерпілому і щосили затягнув.
Коли приїхали спільники, все вже було закінчено. Душогубенко вийшов до них у двір, вони поділили гроші, і Грабіжнюк одразу подався додому. А от Безсовісний, дізнавшись про вбивство, допоміг убивці винести тіло з житла і покласти до автомобіля потерпілого, що стояв надворі, фактично скоївши дії щодо приховування важкого злочину - вбивства. Затим Єфрем уже сам завіз труп в лісосмугу біля села Агрономічного, де прикидав листям.

  На другий день пізно ввечері він на пару з Грабіжнюком поїхав у те саме місце. Тіло перенесли на поле і закопали.
Слід сказати, що під підозру правоохоронців злочинці потрапили практично відразу. Річ у тім, що і потерпілий, і Душогубенко, і Безсовісний працювали в одному місці - на автомийці, до них періодично заходив Грабіжнюк. І якщо двох із них потерпілий не знав, то інші працівники бачили компанію не один раз. Та й після закопування трупа Душогубенко з Грабіжнюком приїхали на автомийку, де відмивали взуття від грязюки і нібито від крові. Це помітив один з працівників. Після таких "підказок" для досвідчених оперативників встановити винуватців та зібрати доказову базу було ділом техніки.

  Залишається повідомити про вирок, оголошений Вінницьким міським судом: Сидір Безсовісний має провести за колючим дротом дев'ять років, Пилип Грабіжнюк - дванадцять років. Єфрема Душогубенка засуджено до довічного ув'язнення.
 


Леонтій КраснопільськийКоментарі відвідувачів

НАЙБІЛЬШЕ ЧИТАЮТЬ

166

Водоканал шукають постачальника рідкого хлору, бо єдиний завод-виробник в Україні уже місяць не працює. Про пониження тиску води у ...

163

           Доньку Марія Петрівна з чоловіком виглядали ще з ранку, хвилювались, адже після того, як переїхала Галя до Європи, до батьків ...

151

В апеляційному суді Вінницької області 16 липня відбулося судове засідання у справі голови ОСББ "Вінниця. Короленка,33", який із 23 червня ...

149

Послугами мобільних кейсів уже скористалися дев'ять вінничан У вінницьких центрах надання адміністративних послуг, що на Космонавтів, ...

142

"Генпрокурор Юрій Луценко: Чистимо ДФС-3. Спільно з "К" СБУ затримали керівника підрозділу ГУ ДФС у Вінницькій області та його пособника, ...