ДонНУ лихоманить через розслідування звинувачень у хабарництві

ДонНУ лихоманить через розслідування звинувачень у хабарництві

 Колектив вишу просить не поспішати зі звинуваченнями

  Керівник однієї із філій і завідувач кафедри Донецького національного університету вимагали від студентів гроші за захист дипломних робіт і складання державних іспитів. Про це 24 липня повідомила прес-служба Національної поліції.

  - Оперативники Управління захисту економіки у Донецькій області Нацполіції викрили співробітників вищого навчального закладу, які збагачувалися за рахунок студентів. У рамках кримінального провадження, відкритого слідчим управлінням обласної поліції за ст.368 ч.3 КК України, правоохоронці встановили осіб, причетних до вимагання і одержання хабарів, - йдеться у повідомленні. - Так, керівник однієї із філій і завідувач кафедри Донецького національного університету вимагали від студентів гроші за захист дипломних робіт і складання державних іспитів. Під час проведення слідчо-оперативних заходів поліцейські задокументували факти корупційної діяльності. Тисячу доларів США вимагали фігуранти від студентів за вирішення цього питання. Кошти одержували у кілька етапів. 24 липня оперативники Управління захисту економіки у Донецькій області, слідчі Головного управління обласної поліції за процесуального керівництва прокуратури області затримали керівника філії університету у службовому кабінеті, який одержав частину обумовленої суми. Загалом фігуранти одержали 1000 доларів США.

  Філія університету, керівника якої звинувачують у хабарництві - Костянтинівська. Того ж дня обшуки проводились і у Вінниці. В університеті їх назвали "тимчасовим вилученням речей і документів".
26 липня прес-центр Донецького національного університету ім.Стуса оприлюднив офіційну заяву.

  "24 липня 2017 року відповідно до ухвал слідчого судді Краматорського міського суду Донецької області від 19 липня 2017 року у приміщеннях Донецького національного університету імені Василя Стуса було проведено певні слідчі дії. Вони проводилися у межах досудового розслідування із кримінального провадження, порушеного за ч.3 ст.369-2 Кримінального кодексу України (Зловживання впливом), - читаємо у заяві. - Наголошуємо, що кримінальне провадження порушено не за припущенням фактів хабарництва, зловживання службовим становищем чи підробки документів. Перевіряється лише інформація щодо нібито пропозиції керівника Костянтинівської філії вплинути на прийняття рішення завідувачем кафедри університету. Так, 24 липня 2017 року до кабінету тимчасово виконуючого обов'язки ректора з'явилися співробітники Національної поліції Донецької області, які пред'явили відповідні документи і ухвали суду про надання дозволів на проведення обшуків. З метою найшвидшого з'ясування істини і встановлення достовірності подій керівництво університету сприяло і надало співробітникам поліції необхідні речі, документи і пояснення. Фактично обшуку (у класичному його розумінні) не було. Було проведено тимчасове вилучення речей і документів, детальне оформлення яких зайняло багато часу. Наразі триває процес досудового розслідування, тобто перевірка інформації. На цей час жоден співробітник університету не затриманий, до жодного співробітника не застосовано запобіжних заходів, про підозри не повідомлялося. Просимо до часу завершення розслідування не поспішати зі звинуваченнями і висновками на адресу університету і представників його колективу".
Журналісти "Міста" звернулись до одного із викладачів вишу із проханням дати особисту оцінку скандалу, який виник на тлі узагальнюючого звинувачення їхніх викладачів у хабарництві.

  - До хабарників і "відвідувачів без черг" я ставлюся агресивно незалежно від місця і посади їх роботи. Легшого способу зруйнувати цінність освіти не існує, - каже доцент вишу-переселенця Павло Кушнір. - Так повелося у нас у країні, що завжди будуть ті, хто ледачий або мало підготовлений, щоб отримати вищу освіту, але із величезним бажанням зайняти більш високу позицію у суспільстві за рахунок диплома. І, на жаль, будуть і ті, хто заради особистої вигоди, ігноруючи інтереси самого суспільства, задовольняє потреби нездар і неуків. Якщо один другого знаходить, то у таких ситуаціях однаково винні й ті, хто бере, й ті, хто дає.

  Відповідаючи на питання, наскільки системна поява таких ситуацій у виші, викладач сказав так:
- Все залежить від самого колективу вишу і традицій у суспільстві, де він розташований. Наприклад, для мене і багатьох моїх колег радісно було спостерігати за розгубленістю тих, хто прийшов до нас вчитися із вінницьких вишів і шкіл і несподівано зіткнулися із правдою життя, що уроки треба вчити, книги читати, а іспити здавати.

  Також Павло Кушнір зазначає:
- Якщо "костянтинівський скандал", незалежно від його результату, стане каталізатором у ланцюговій реакції професіоналізації вищої освіти в Україні і послужить хорошим уроком для інших вишів, студентів і їхніх батьків, то я буду цьому тільки радий.
Досудове розслідування у справі викладачів вишу триває.
 


Максим ЗОТОВКоментарі відвідувачів

НАЙБІЛЬШЕ ЧИТАЮТЬ

166

Водоканал шукають постачальника рідкого хлору, бо єдиний завод-виробник в Україні уже місяць не працює. Про пониження тиску води у ...

163

           Доньку Марія Петрівна з чоловіком виглядали ще з ранку, хвилювались, адже після того, як переїхала Галя до Європи, до батьків ...

151

В апеляційному суді Вінницької області 16 липня відбулося судове засідання у справі голови ОСББ "Вінниця. Короленка,33", який із 23 червня ...

149

Послугами мобільних кейсів уже скористалися дев'ять вінничан У вінницьких центрах надання адміністративних послуг, що на Космонавтів, ...

142

"Генпрокурор Юрій Луценко: Чистимо ДФС-3. Спільно з "К" СБУ затримали керівника підрозділу ГУ ДФС у Вінницькій області та його пособника, ...