Вінницький активіст судиться з Міністерством інфраструктури - через Громадську раду

  Цікаві судові баталії можна очікувати невдовзі у Вінницькому окружному адміністративному суду: місцевий активіст Олег Долінський проти Міністерства інфраструктури.

  Причиною позову став наказ в.о.міністра Юрія Лавренюка від 30 червня, яким фактично запускається процес створення нової Громадської ради при міністерстві – взамін раніше обраної, у складі якої були 35 представників.

  Перше рішення у цій справі ВОАС уже ухвалив 25 липня – зупинив своєю ухвалою дію наказу Міністерства інфраструктури від 30 червня 2017 року про «Утворення ініціативною групи з підготовки установчих зборів для формування Громадської ради при Міністерстві інфраструктури України».

  Олег Долінський звернувся до суду як фізична особа. До складу Громадської ради при Міністерстві інфраструктури він увійшов як представник ГО «Самооборона Майдану Вінниччини». Від Вінниччини у Громадській раді також Ірина Шпильова – представниця ГО «Асоціація пасажирських представників Вінниччини». З повним складом тієї Громадської ради, як і з переліком, кому відмовлено, можна ознайомитись на сайті Мінінфраструктури  в повідомленні від 12 червня «Установчі збори з формування нового складу Громадської ради при Міністерстві інфраструктури України відбудуться 15 червня 2017 року».

  - Громадська рада була обрано законно, відповідно до усіх процедур. 15 червня відбулись установчі збори. І міністерство протягом 3 днів мало розмістити протокол цих установчих зборів. Але міністерство цього не зробило. Це незаконно. Закон говорить про те, що громадська рада має бути затверджена, а протокол установчих зборів – оприлюднений. Такі ж дії з боку міністерства – це спроба втрутитися в процес формування незалежних громадських рад, - пояснює Олег Долінський причину оскарження наказу в.о.міністра. – Більше того, 19 червня на сайті міністерства була розміщена стаття, у якій заступник міністра Юрій Лавренюк звинуватив обрану громадську раду у відстоюванні інтересів якихось монополістів. Тому я, крім адміністративного суду, звернувся також до Шевченківського районного суду Києва з позовом про захист честі, гідності і ділової репутації. Є заява до Нацполіції про злочин – зловживання і втручання у процес створення громадських рад.

  У своєму позові Олег Долінський просить суд визнати протиправним та скасувати наказ Міністерства інфраструктури від 30 червня 2017 року про «Утворення ініціативною групи з підготовки установчих зборів для формування Громадської ради при Міністерстві інфраструктури України». Вінницький окружний адміністративний суд 25 липня забезпечив позов, визнавши доводи позивача достатніми. Дія наказу в.о.міністра від 30 червня зупинена. Далі має бути розгляд справи по суті. Дата ще уточнюється.

  Тим часом у Міністерстві інфраструктури уже відреагували на позов вінницького активіста. 25 липня о 19.48 на сайті Міністерства інфраструктури було розміщене повідомлення «Старі сили» вимагають реваншу і намагаються зірвати формування незалежної Громадської ради».

  - Ухвала Вінницького окружного адміністративного суду законної сили не набрала. Міністерство інфраструктури готує та найближчим часом подасть апеляційну скаргу на ухвалу, - читаємо у повідомленні. - Нагадаємо, що це вже не перша спроба зриву прозорого процесу формування Громадської ради. Перша спроба проведення установчих зборів, яка відбулася 15 червня 2017 року, була перетворена на театр абсурду, а основною метою засідання стало створення контрольованої та залежної Громадської ради, яка б займалася лобіюванням інтересів окремих бізнес-груп, а не була незалежним дорадчим органом при Міністерстві. Зокрема, було відкинуто пропозицію проведення обрання нової Громадської ради шляхом інтернет-голосування, попри те, що Міністерство заручилося підтримкою ГО «Електронна демократія», яка вже сприяла проведенню відкритого та прозорого інтернет-голосування за громадську раду в інших міністерствах нашої країни.
До речі, установчі збори нової громадської ради при міністерстві уже оголошені на 6 вересня.

 

 


Ірина ЖУККоментарі відвідувачів

НАЙБІЛЬШЕ ЧИТАЮТЬ

495

У Гайсині 14 жовтня сталась дорожньо-транспортна пригода за участі автомобіля Skoda та вантажівки Scania. У результаті автопригоди загинув ...

366

Помер Почесний Гетьман Українського козацтва і один із засновників Руху Володимир Мулява. Про це повідомив на своїй сторінці у ...

189

Приїзд до Вінниці міністра оборони Андрія Загороднюка у рамках "Діалогів з Україною" був більше схожий на соціальний зріз суспільних ...

179

Якщо у когось зупиниться серце десь у натовпі або транспорті, врятувати його зможуть лише ті, хто поруч. Про те, як правильно надавати ...

176

Через те, що ТОВ «ЕНЕРА ВІННИЦЯ» надіслала побутовим споживачам Вінниці листи-попередження щодо заборгованності за спожиту ...