Навіщо бойовикам "Малоросія"

Навіщо бойовикам

Політ хворої фантазії. Як із роками деградували ідеї Захарченка зі створення "держави" на Донбасі

  Ранок 18 липня ватажок "ДНР" Олександр Захарченко розпочав із заяви про створення так званої держави "Малоросії". За словами головного донецького терориста, якого цитує РИА Новости, "Малоросія" - це незалежна молода держава, що створюється на перехідний період до трьох років і до складу якої входять не тільки окуповані території, але й усі регіони України.

  Проте, у який статус має перейти "молода держава" після того, як сплинуть три роки, Захарченко не уточнив, зауваживши лише про наявність якогось "плану реінтеграції".
Ще трохи плутанини додав так званий "міністр ДНР" Олександр Тимофеєв, який повідомив, що "Малоросія" буде федеративною державою із широкою автономією. Згідно із загальноприйнятим значенням, автономія - це певні повноваження у політичній і адміністративній сфері, які надаються окремому територіальному утворенню у складі держави. Однак Тимофеєв також не уточнив, про яку саме державу йшлося.
Ватажки терористів могли говорити як про Україну, так і про Росію, зважаючи на те, що нещодавно Захарченко називав останню своєю батьківщиною. Проте, зазначають експерти, президент РФ Володимир Путін не планує брати на себе такий тягар у вигляді приєднання Донбасу, адже це загрожує не лише економічними наслідками, але й геополітичними.

  Крім того, більшість політологів схиляються до думки, що Захарченко наразі говорить необдумані речі і взагалі вже вичерпав себе як лідер бойовиків.
"Прийнявши літр, Захарченко заявив про створення замість "ДНР" і "ЛНР" нової держави "Малоросії". Цим, можна сказати, кроком малороси вчергове вийшли із Мінських угод. Загалом, у принципі, це буде повторюватися до нескінченності, тому нам треба ухвалити закон про окуповані території і не морочитися маневрами малоросів, тобто Суркова-Путіна. Логіка у них така ж сама, як 1918 року у більшовиків. Дочекатися коли у Києві впаде влада, щоб потім, апелюючи до фейкової державності "Малоросії-Новоросії", урвати шматок України побільше, використовуючи зголоднілих і схудлих "малоросів" для провертання чергової анексії", - повідомив на своїй сторінці у Facebook політолог Юрій Романенко.

  "Американці забрали у росіян дипломатичні будівлі у США. Росіяни просять - поверніть, будь ласка. Американці кажуть - просто так ніхто нічого не повертає. Росіяни думали-думали і придумали - Захарченко, скажи щось, що ми можемо виставити на торг. Сказав... Малоросія. Але у Америці у таких випадках (коли спроба невдала до смішного) говорять так - Nice try. But - No!", - жартує політичний оглядач Олег Пономар.
Вважається, що Захарченко не робить заяв без узгодження їх з кремлівськими кураторами. Тож нинішня жахачка про створення "Малоросії" могла бути черговою спробою Росії залякати українське керівництво і виторгувати кращі умови під час переговорів.  
 

"Місто" запитало у вінничан: "Навіщо був вигаданий проект "Малоросія", які загрози він несе?"

Лариса, пенсіонерка

- Я на Донбасі прожила 35 років. Там все зруйновано, звичайно, несе загрози.

Євген, інженер

- Ніяких "малоросій" і "новоросій", має бути тільки Україна. Ми не допустимо таких "проектів".

Ірина, пенсіонерка

- Не знаю наскільки несе загрозу, краще щоб такого проекту не було, щоб був вже мир.

Вікторія, домогосподарка

- Погано розбираюсь у політиці, однак наша Армія вже сильніша, підготовлена. Такий проект як на окупованому Донбасі наврядчи десь пройде.
Андрій, студент

- Сам по собі проект "Малоросія" загроз не несе, якщо його не підтримають з-за кордону.

Kоментарі

Директор компанії Berta Communications Тарас Березовець:

- Маю великі сумніви, що ця ідея прийшла у голову Владиславу Суркову, який курує від Кремля так звані народні республіки, тому що це виглядає доволі вбого. Я думаю, що це наслідки білої гарячки, яка вчергове наздогнала Захарченка у якомусь нічному клубі Донецька. Зробити таку заяву, при здоровому глузді, неможливо.

Директор Центру суспільних відносин Євген Магда:

- Заява про перехідну державу від людини, яка не є самостійним політичним гравцем, більше схожа на імітацію бурхливої діяльності у найгіршому вияві. Якщо ж підходити до цього більш серйозно, то звичайно це може бути сигналом про прагнення проросійських бойовиків розширити свій вплив на всі межі Донецької і Луганської області й у відповідний спосіб забезпечити зростання свого впливу і примусити із собою рахуватися.

Голова комітету із питань збройних сил сенату США Джон Мак-Кейн:

- Амбіції Володимира Путіна щодо відновлення Російської імперії просунулися ще на один крок, коли російські сепаратисти у Донецькій області України проголосили незалежну державу із назвою царської епохи - Малоросія. Остаточна відповідальність за це грубе порушення суверенітету України лежить безпосередньо на Росії.

 


Максим ЗОТОВКоментарі відвідувачів

НАЙБІЛЬШЕ ЧИТАЮТЬ

495

У Гайсині 14 жовтня сталась дорожньо-транспортна пригода за участі автомобіля Skoda та вантажівки Scania. У результаті автопригоди загинув ...

367

Помер Почесний Гетьман Українського козацтва і один із засновників Руху Володимир Мулява. Про це повідомив на своїй сторінці у ...

189

Приїзд до Вінниці міністра оборони Андрія Загороднюка у рамках "Діалогів з Україною" був більше схожий на соціальний зріз суспільних ...

179

Якщо у когось зупиниться серце десь у натовпі або транспорті, врятувати його зможуть лише ті, хто поруч. Про те, як правильно надавати ...

176

Через те, що ТОВ «ЕНЕРА ВІННИЦЯ» надіслала побутовим споживачам Вінниці листи-попередження щодо заборгованності за спожиту ...