"Капітан" із "Немо" Накатався на… п'ять років

Матеріали цієї судової справи мимоволі примусили згадати шлягер у виконанні Олександра Буйнова, що був популярним років двадцять тому.

  Героєм пісні виступав такий собі капітан Каталкін - "нам із тобою захист, мафії гроза". Щоправда, головна дійова особа нашої судової справи не має жодного професійного стосунку до правоохоронних органів, де служив персонаж із пісні. А от прізвище пісенного героя прекрасно підійшло б нашому земляку, про якого піде мова.

  Отже, Модест Каталкін (справжніх імені і прізвища ми традиційно не називаємо) служив на автомийці під назвою "Немо", що розташована у обласному центрі на вулиці Максимовича. Як довідуємося із біографії чоловіка, він аж ніяк не міг би стати правоохоронцем, тому що мав відверто кримінальні схильності і у минулому навіть устиг побувати на лаві підсудних. Крім того, були у нього й інші "уподобання", які не вітаються у пристойному товаристві. Наприклад, Модест був не від того, щоб заглянути у чарку - і не тільки на дозвіллі, а й на роботі.

  Принаймні о третій годині ночі 17 березня цього року він перебував на автомийці, добряче причастившись алкоголем. Не дивно, що у такому стані нашому героєві захотілося подвигів. А оскільки автомийка "Немо" все-таки (скільки не випий!) не стане жульвернівським підводним човном, на якому можна пуститись у мандри у ролі капітана, то Модест вирішив скористатись субмариною на чотирьох колесах.
Влучивши момент, аби йому ніхто не перешкодив, він сів на водійське місце легковика "Шкода Октавія", залишеного власником на ніч для миття (ясна річ, власник залишив також ключ від дверей і від замка запалення).

  Саме цим скористався наш герой: він завів двигун, вирулив із автомийки і поїхав покататися нічним містом, а точніше - у пошуках пригод на одне місце. Затуманеному алкоголем мозку було невтямки, що автівка коштує 45 тисяч гривень, і раптом із нею що-небудь станеться, то за шкоду, завдану "Шкоді", доведеться розраховуватись довго й нудно.
На превелике щастя для власника машини наш Каталкін довго не покатався, бо піруети на дорозі викликали інтерес патрульної поліції, яка його зупинила й зажадала документи. Та звідки ж у "капітана" візьмуться документи?

  Довелось Модесту покинути водійське сидіння і вже у ролі пасажира їхати до відділку поліції, де, борючись із похмільним синдромом, відповідати на неприємні питання слідчого. Припускаємо, що пізніше розмова із господарем автомийки була для нього не менш неприємною.

  Скоєного було досить, щоб потягнути на вельми серйозну статтю Кримінального кодексу, яка передбачає відповідальність за незаконне заволодіння транспортним засобом.
Крапку у справі поставив Вінницький міський суд: сорок хвилин, проведених Модестом Каталкіним за кермом чужого авто, вилились для нього у п'ятирічне ув'язнення. Щоправда, суд врахував, що машина не зазнала ушкоджень і була повернута власнику цілісінькою, тому застосував трирічний іспитовий термін. Також Каталкін має сплатити за проведення експертизи 297 гривень.
Чи залишився Модест працювати на автомийці? В матеріалах справи інформації про це немає. Однак із високою вірогідністю можна припустити, що навряд. Спробуйте сказати самі собі: якби ви були господарем автомийки, то чи залишили б і надалі працювати такого Каталкіна?
 


Леонтій КраснопільськийКоментарі відвідувачів

НАЙБІЛЬШЕ ЧИТАЮТЬ

47

У зв'язку з реконструкцією трамвайної колії по вул.Соборній та враховуючи проведення робіт на Замостянській, до 29 липня буде повністю ...

39

Громадськості запропонували обговорити варіант забудови набережної від Староміського мосту до "Спартака" Громадські слухання з ...

39

10 липня на повторних громадських слухання щодо містобудівної документації детального плану "Групи житлових будинків по вулиці ...

39

Слідство обіцяє викриття ще цілої низки схем митниці Правоохоронці 15 липня затримали начальника митного поста "Вінниця-Центральний" ...

34

11 липня "Нива" на Київщині зіграла контрольний поєдинок проти "Діназа" (Вишгород). Цей клуб є суперником нашої команди у новому сезоні ...