До Вінниці прибув потяг єднання України

До Вінниці прибув потяг єднання України

21 червня із Хмельницької області до Вінниці прибув потяг єднання "Труханівська Січ".

  У ньому - волонтери та діти зі всієї України, майже сотня дівчат і юнаків. Серед учасників команди "Труханівської Січі" є діти учасників АТО та переселенців із тимчасово окупованих територій Донецької і Луганської областей.

  Зупинка потяга єднання у Вінниці тривала три дні. За цей час гості ознайомились з історією міста, визначними місцями Вінниці й області.
- Ми мандруємо по всій Україні. Перший маршрут був на Схід, потім був Львів, а зараз із Хмельницького приїхали у Вінницю. Попереду дуже цікава програма, - ділиться враженнями один із учасників потяга 19-річний В`ячеслав Сокирко. - Кожен потяг має свою особливість, кожен день буде насичений.

  Своє наметове містечко гості розгорнули на Бригантині. Протягом трьох днів проводили тренування, ознайомились із роботою штабу Військово-Повітряних сил, побували на екскурсії у загоні спеціального призначення ГУ ДСНС, відвідали кінотеатр "Родина", а також прогулялись набережною до світломузичного фонтана.

  Співорганізатор потяга Єднання "Труханівська Січ" - Микола Боднар. Він пояснює, що одна із цілей таких акцій - передати знання, які можуть знадобитись у мирному житті.

  - Ми адаптували польову тактичну медицину, вона називається домедична допомога. У нас вже багато знають, як її надавати, - розповідає Микола Бондар. - Вивчаємо і звичаї предків. Діти самі собі обирають старшин, учаться демократії. Зараз багато із нас проживають у тепличних умовах, настільки тепличних, що можуть заблукати у під`їзді свого будинку. У нас же не завжди є можливість підзарядити телефон, планшет.
14-річна Софія, яка також прибула до Вінниці у потязі єднання, зізнається: думала, буде важко.

  - Я із Києва. Думала, що буде важче насправді, але, на жаль, все швидко минає, і мені дуже подобається, чесно. Я думала, що побуду в таборі "Труханівська Січ" тиждень, потім поїду на тиждень додому і знову повернусь. Однак тут немає часу сумувати за домівкою, - ділиться враженнями Софія.
Всеукраїнська акція "Потяг єднання України "Труханівська Січ" діє за підтримки Президента України. Започаткована вона у рамках реалізації програми щодо підтримки національної єдності. Із Вінниці потяг єднання вирушив на Черкащину, за тим - у Київську область.
 


Микола ГАНДЗЮККоментарі відвідувачів

НАЙБІЛЬШЕ ЧИТАЮТЬ

522

У Гайсині 14 жовтня сталась дорожньо-транспортна пригода за участі автомобіля Skoda та вантажівки Scania. У результаті автопригоди загинув ...

389

Помер Почесний Гетьман Українського козацтва і один із засновників Руху Володимир Мулява. Про це повідомив на своїй сторінці у ...

199

Приїзд до Вінниці міністра оборони Андрія Загороднюка у рамках "Діалогів з Україною" був більше схожий на соціальний зріз суспільних ...

196

Через те, що ТОВ «ЕНЕРА ВІННИЦЯ» надіслала побутовим споживачам Вінниці листи-попередження щодо заборгованності за спожиту ...

186

Якщо у когось зупиниться серце десь у натовпі або транспорті, врятувати його зможуть лише ті, хто поруч. Про те, як правильно надавати ...