Депутатський фонд облради збільшили загалом на 2 млн грн

Депутатський фонд облради збільшили загалом на 2 млн грн

Депутати також отримуватимуть компенсацію за проїзд

  Вінницька обласна рада 18 липня внесла зміни до обласного бюджету на 2017 рік, відповідно до яких розподілила 60,3 млн грн понадпланових доходів обласного бюджету. Найбільше коштів депутати виділили на медицину. Але й про інше не забули, розширивши на 2 млн грн видатки на виконання заходів комплексної цільової програми соціального захисту населення області на 2016-2018 роки. Іншими словами, ці кошти пішли на збільшення фінансування депутатського фонду.

  Перед цим обсяг депутатського фонду облради вимірювався чотирма мільйонами, саме стільки виділили наприкінці минулого року. А вже на початку 2017 року голова облради підписав розпорядження про розподіл цих коштів для надання грошової допомоги громадянам.

  Обговорення цього питання у сесійній залі було особливо гострим. Депутати один за одним вставали та бідкалися, що їм не вистачає коштів, аби допомогти всім нужденним, які до них звертаються.
- Ви ж знаєте, що ми тут завжди йдемо назустріч, - пояснював голова облдержадміністрації Валерій Коровій. - Як могли збільшити, то збільшили. І надалі збільшуватимемо. Але поки це всі кошти, які маємо...
Нагадаємо, що донедавна найбільше грошей було в депутатських фондах саме голів Вінницьких облдержадміністрації та обласної ради. Для виділення допомоги громадянам вони мали по 120 тис. грн. Заступникам голови облради передбачено по 62 тис. грн. Головам фракцій і головам комісій - по 56 тис. грн. Депутатам - по 40 тисяч.

  Відповідно до положення "Про порядок використання коштів" грошова допомога є одним із видів соціальної допомоги і виплачується за рахунок коштів обласного бюджету. Надається грошова допомога громадянам, які тривалий час хворіють, у сім'ях яких склалися (із незалежних причин) обставини, унаслідок яких вони потребують грошової допомоги. На підставі отриманих документів депутат обласної ради самостійно визначає розмір надання грошової допомоги у межах встановленого депутатського фонду та оформляє висновок про надання грошової допомоги громадянину.

  Враховуючи, що тепер загальний депутатський фонд став більшим на два мільйони, фонди голови облради та голови обладмінстрації зросли на 56 тис. грн. Заступникам голови облради додали по 30 тисяч. Тринадцять голів постійних комісій облради, сім керівників фракцій і голова лічильної комісії тепер можуть розраховувати додатково на 28 тисяч кожен. Решті депутатів додали у їхні фонди по 20 тис. грн.
Утім, збільшення депутатського фонду того дня було не єдиним питанням, яке напряму торкалося самих депутатів. Того ж дня облрада затвердила порядок та умови відшкодування витрат, пов'язаних із депутатською діяльністю.

  "Устaнoвити, щo прaвo депутaтів нa безплaтний прoїзд теритoрією відпoвіднoї рaди нa зaлізничнoму, aвтoмoбільнoму і вoднoму трaнспoрті, незaлежнo від фoрми влaснoсті, a тaкoж всімa видaми міськoгo пaсaжирськoгo трaнспoрту (зa виняткoм тaксі) реaлізується шляхoм нaдaння їм відпoвіднoю місцевoю рaдoю aбo її викoнaвчим oргaнoм прoїзних дoкументів тривaлoгo (місячні, квaртaльні) aбo oднoрaзoвoгo викoристaння - квитки, тaлoни, жетoни тoщo", - сказано у проекті рішення.

  Придбати проїзний документ депутати зможуть на підприємствах транспорту за рахунок коштів обласного бюджету. Також проектом рішення передбачено відшкодування коштів, витрачених на проїзд. Для того, аби отримати назад гроші, депутату потрібно буде відкрити рахунок у банку, з яким облрада уклала угоду, пред'явити квиток і написати заяву.
- Не відшкодовуватиметься проїзд на таксі та не повертатимуться витрати на бензин на власному авто, - додав голова облради Анатолій Олійник.
 


Максим ЗОТОВКоментарі відвідувачів

НАЙБІЛЬШЕ ЧИТАЮТЬ

246

У Гайсині 14 жовтня сталась дорожньо-транспортна пригода за участі автомобіля Skoda та вантажівки Scania. У результаті автопригоди загинув ...

141

Помер Почесний Гетьман Українського козацтва і один із засновників Руху Володимир Мулява. Про це повідомив на своїй сторінці у ...

140

Приїзд до Вінниці міністра оборони Андрія Загороднюка у рамках "Діалогів з Україною" був більше схожий на соціальний зріз суспільних ...

139

Якщо у когось зупиниться серце десь у натовпі або транспорті, врятувати його зможуть лише ті, хто поруч. Про те, як правильно надавати ...

133

Вінничани продовжують допомагати військовим, які беруть участь в ООС. Цього разу волонтери доставлять на схід країни продукти ...