Уперше у Вінниці відбувся фестиваль "У пошуках Made in Ukraine"

Уперше у Вінниці відбувся фестиваль

Минулими вихідними, 15 і 16 липня, у вінницькому Центральному парку біля Літнього театру відбувся фестиваль "У пошуках Made in Ukraine".

  Там вінничани могли придбати у найкращих українських виробників продукти харчування, одяг, взуття, посуд, текстиль, багато виробів hand-made і навіть меблі. Загалом на фестивалі було представлено близько 80 виробників.

  Фестиваль "У пошуках Made in Ukraine" започаткувала журналістка Юлія Савостіна у 2013 році. Щороку його проводять у Києві на Контрактовій площі. Цього ж року організовують ще й в областях. Після Вінниці фестиваль відбудеться в Одесі.

  - Фестиваль був започаткований як блог, я пообіцяла що рік проживу, купуючи продукцію лише українського виробництва. Сам фестиваль, як великий "універмаг", з'явився у 2014 році. Він доволі популярний у Києві. Минулого року вирішили, що поїдемо містами України, де нас хочуть бачити. Саме Віктор Бронюк (лідер гурту ТіК. - Авт.) минулого року виступив на нашому фестивалі і запросив нас до Вінниці. Потім ми познайомилися із "Подільською громадою" і Вінницькою міською радою, які максимально посприяли нам в організації фестивалю, - розповіла засновниця проекту Юлія Савостіна.

  У перший день "У пошуках Made in Ukraine" прийшло чимало людей. Кожен відвідувач міг знайти щось для себе, адже працювало кілька локацій: бутики, фуд-корт, фотозони та дитячий майданчик. Ціни - доступні, хоч і дещо вищі, ніж у вінницьких магазинах. Продавці ж аргументували це тим, що виготовляють свою продукцію із якісних матеріалів.

  - У кожній одиниці цієї продукції є трішки України та української душі, і саме наша відповідальна позиція до того, що ми споживаємо, що ми носимо, - це і є найкращий мотиватор для тих людей, які або вже виробляють цю продукцію, або розмірковують над своїм стартапом щодо виробництва. Це дуже гарна ініціатива, важливо, що Вінниця - перше місто з не мільйонників, яке опинилось у фокусі організаторів і стало тим майданчиком, який приймає фестиваль, - зазначив заступник міського голови Владислав Скальський.

  Найбільше відвідувачі фестивалю цікавилися продуктами харчування. Купували сири, натуральне вино. Головний лікар Вінницького обласного ендокринологічного диспансеру Пилип Прудиус прикупив дружині продуктів на вечерю, а ще сукню.

  - Дуже смачні вироби з козиного молока, - ділиться враженнями Пилип Прудиус. - Дружина добре розуміється на натуральних тканинах та якісному одязі, тому купили їй лляну сукню, яка за кордоном коштуватиме значно дорожче. Підтримувати свого виробника - це не лише патріотично, але й гарна можливість залишити гроші в країні.
 


Інна МАРТОНІКОВАКоментарі відвідувачів

НАЙБІЛЬШЕ ЧИТАЮТЬ

275

Протягом трьох годин 16 липня оперативники карного розшуку Головного управління Нацполіції Вінниччини та працівники Вінницького ...

223

У Жданівській об’єднаній територіальні громаді, що у Хмільницькому районі відкрили нову сучасну амбулаторію загальної практики ...

205

У Вінницькій області на виборчому окрузі №17 (центр – місто Ладижин) заявили про напад кандидат у народні депутати України та волонтер ...

194

У зв'язку з реконструкцією трамвайної колії по вул.Соборній та враховуючи проведення робіт на Замостянській, до 29 липня буде повністю ...

187

Вінниця підтвердила рейтинг інвестиційної привабливості на рівні «invA+». Це дані рейтингового агентства IBI-Rating. Про це сьогодні, 17 липня, ...