Агрономічне знову програло у суді суперечку за землю

Агрономічне знову програло у суді суперечку за землю

Вінницький апеляційний адміністративний суд 11 липня залишив без задоволення апеляційну скаргу Агрономічної сільради.

  Селяни сподівалися оскаржити ухвалу Вінницького окружного адміністративного суду від 31 травня про відмову у зупиненні дії наказів Головного управління Держгеокадастру у Вінницькій області. Але і у суді першої, і у суді другої інстанцій останньому так і не заборонили погоджувати проекти землеустрою і здійснювати реєстрацію земельних ділянок сільськогосподарського призначення Вінницького національного аграрного університету.

  Представники університету у статусі третьої сторони, без самостійних вимог на стороні відповідача, теж були присутні у залі засідань і їх це рішення вочевидь цілком задовольнило. А от представники сільради уголос обурювалися судівським рішенням. "Що ж це за закони у нас такі?", "Хіба ж це справедливо?" - чути було від них у коридорі суду після проголошення рішення.
Нагадаємо, що суперечки за землю між аграрним університетом і сільрадою Аграномічного точаться давно. Хоча у активну фазу увійшли лише у грудні минулого року, коли сільрада внесла частину спірних земель у межі населеного пункту і оголосила їх комунальною власністю. Університет у свою чергу, заручившись підтрикою Держгеокадастру, наполягав, що землі є державною власністю і навчальний заклад має право на користування ними, як робив це із 2012 року.

  У адміністративний суд справа потрапила у квітні 2017 року.
В суді представники сільради просили звернути увагу суду на те, що при винесенні оскаржуваних наказів від 12 квітня 2017 року Головне управління Держгеокадастру у Вінницькій області на порушення вимог Земельного кодексу України, Положення про територіальні органи Держгеокадастру вийшло за межі наданих законом повноважень, порушило вимоги закону щодо підстав і порядку надання дозволу на виготовлення документації із землеустрою, чим допустило порушення прав і інтересів територіальної громади села Агрономічне і представницького органу місцевого самоврядування - Агрономічної сільської ради.
- Ми вважаємо, що розробка документації, яка нині триває, може у майбутньому ускладнити для сільради набуття права власності, якщо рішення буде прийняте на її користь, - каже представниця сільради, мешканка Араномічного, адвокат Оксана Шевчук.

  Натомість заступник начальника юридичного відділу Головного управління Держгеокадастру у Вінницькій області Артур Бойко зауважив, що жодного секрету у тому, що Держгеокадастр замовляє у проектних організацій таку документацію, немає.

  - Адже мова йде про державну землю, ми маємо повне право це робити і жодних погоджень із сільрадою такі дії із не вимагають, - говорить він.
Представники сільради знову і знову наголошували, що землі, про які нині йде мова (474,6783 га. - Авт.) включені у генеральний план сільради. А представник Держгеокадастру цитував норму закону щодо якої "включення земельних ділянок у межі району, села, селища, міста, району у місті не тягне за собою припинення права власності і права користування цими ділянками..."
Врешті суд став на сторону саме таких аргументів і у задоволенні позовних вимог Агрономічної сільської ради Вінницького району відмовив. Хоча й зауважив, що у сільради є можливість оскаржити це рішення у суді вищої інстанції.
 


Максим ЗОТОВКоментарі відвідувачів

НАЙБІЛЬШЕ ЧИТАЮТЬ

1115

В оновленому сквері на вулиці Миколи Оводова 16 травня урочисто відкрили пам’ятну гранітну колону на честь набутого Вінницею у 1640 році ...

635

Військова прокуратура затримала «шантажиста» санаторію для атовців на Вінниччині, який вимагав 264 тисячі гривень хабара. Про це ...

534

В актовій залі Бершадського відділу поліції 14 травня для керівного та інспекторського складу підрозділів превенції, секторів ...

410

Як говорити з дітьми про наркотики - знає харків’янка Марина Грибанова, відома на всю Україну завдяки унікальним лекціям          Якщо у ...

305

Постановка «Історії у стилі танго» - це суцільна концентрація пристрасті і краси! А враховуючи, що дивовижний сучасний балет буде ...