"Наша Таня вголос плаче", або Невже Баба Яга буває не тільки в казках?

Нещодавно ми писали про те, як пенсіонерку з Бару засудили до громадських робіт за те, що вона "покарала" малолітнього сусідського хлопчика, тобто впіймала і завдала йому фізичного болю, бо він її нібито образив.

Писали і про те, як у Вінниці студент медичного університету теж "покарав" школяра - та ще й так, що той, вочевидь, на все життя залишиться інвалідом.
Насправді подібних випадків, на жаль, значно більше, що дозволяє нам зробити висновок: жорстокість дорослих у ставленні до дітей - не рідкісне явище.
Ще одна судова справа, заслухана Вінницьким міським судом, може вважатися сумним підтвердженням нашого спостереження.

  Мешканку звичайного багатоквартирного будинку Глафіру Крутивух (анкетні дані змінено) постійно дратувала дітвора, яка грається у дворі. Дітлахи, бачте, не сидять тихесенько на лавочках, не розповідають одне одному пошепки казки, а - яке неподобство! - бігають, граються м'ячем та ще й шумлять. Як тут не роздратуватися пенсіонерці?
Утім, одним роздратуванням ситий не будеш, тому Глафіра Крутивух вирішила вдатись до активних наступальних дій. А чому б і не вдатись? Це ж малолітні діти - вони ні опору не вчинять, ні захистити себе не зможуть!

  Як розповідають документи, Глафіра вийшла в двір, де грались діти, і сказала віддати їй м'яч. Однією рукою вона забрала м'яч в малолітньої потерпілої, а іншою спересердя "вдарила її по правій щоці і по вуху" (цитата з матеріалів судової справи). Мала заплакала й пішла додому. На плач вийшла мати дівчинки, якій теж перепало - на щастя, тільки на словах.

  А ось як ця історія виглядає з точки зору стороннього спостерігача - сусідки, яка стала свідком події. Сусідка "була вдома і почула крики з двору, такі, як зазвичай дорослі сваряться на дітей. Вона виглянула у вікно і побачила, як до дітей підбігла Глафіра Крутивух з криками, забрала м'яч та вдарила Таню. Таня схопилася за вухо і стала плакати, з будинку повибігали сусіди" (цитата з вироку, ім'я потерпілої змінено).
Припускаємо, що Глафіра вклала в удар всю злість, адже, як засвідчила експертиза, дівчинка "отримала тілесні ушкодження, а саме - синець на правій вушній раковині".
Ясна річ, мати потерпілої звернулась у поліцію, і закрутився механізм кримінального провадження: допити свідків, призначення експертиз, слідчі експерименти. Врешті-решт справу направили до суду до з обвинувальним актом. У храмі правосуддя Глафіра Крутивух спершу відпиралась, але потім-таки вину визнала.

  Вінницький міський суд ретельно дослідив обставини і дійшов висновку, що до такого вчинку підсудну спонукала поведінка потерпілої, а також те, що діти тривалий час грали в дворі в футбол і не зважали на зауваження дорослих, тому роздратування її не виникло спонтанно.

  Однак "суд вважає, що неправомірні дії обвинуваченої не можуть виправдовуватися такими мотивами, оскільки потерпілою є малолітня дитина, яка в силу свого віку та фізичних можливостей не може протистояти дорослій людині. Крім того фізичне насильство не може протиправно бути застосовано до будь-кого, крім випадків, коли необхідно припинити протиправну злочинну поведінку. В даному випадку поведінка потерпілої такою не була" (цитата з вироку).

  Відтак суд призначив Глафірі Крутивух покарання у вигляді штрафу в розмірі 850 гривень. З неї також стягнули 1500 гривень відшкодування моральної шкоди. Гадаємо, цього досить, щоб назавжди відбити охоту простягати руки до дітей.
 


Леонтій КраснопільськийКоментарі відвідувачів

НАЙБІЛЬШЕ ЧИТАЮТЬ

1115

В оновленому сквері на вулиці Миколи Оводова 16 травня урочисто відкрили пам’ятну гранітну колону на честь набутого Вінницею у 1640 році ...

634

Військова прокуратура затримала «шантажиста» санаторію для атовців на Вінниччині, який вимагав 264 тисячі гривень хабара. Про це ...

534

В актовій залі Бершадського відділу поліції 14 травня для керівного та інспекторського складу підрозділів превенції, секторів ...

410

Як говорити з дітьми про наркотики - знає харків’янка Марина Грибанова, відома на всю Україну завдяки унікальним лекціям          Якщо у ...

305

Постановка «Історії у стилі танго» - це суцільна концентрація пристрасті і краси! А враховуючи, що дивовижний сучасний балет буде ...