"Наша Таня вголос плаче", або Невже Баба Яга буває не тільки в казках?

Нещодавно ми писали про те, як пенсіонерку з Бару засудили до громадських робіт за те, що вона "покарала" малолітнього сусідського хлопчика, тобто впіймала і завдала йому фізичного болю, бо він її нібито образив.

Писали і про те, як у Вінниці студент медичного університету теж "покарав" школяра - та ще й так, що той, вочевидь, на все життя залишиться інвалідом.
Насправді подібних випадків, на жаль, значно більше, що дозволяє нам зробити висновок: жорстокість дорослих у ставленні до дітей - не рідкісне явище.
Ще одна судова справа, заслухана Вінницьким міським судом, може вважатися сумним підтвердженням нашого спостереження.

  Мешканку звичайного багатоквартирного будинку Глафіру Крутивух (анкетні дані змінено) постійно дратувала дітвора, яка грається у дворі. Дітлахи, бачте, не сидять тихесенько на лавочках, не розповідають одне одному пошепки казки, а - яке неподобство! - бігають, граються м'ячем та ще й шумлять. Як тут не роздратуватися пенсіонерці?
Утім, одним роздратуванням ситий не будеш, тому Глафіра Крутивух вирішила вдатись до активних наступальних дій. А чому б і не вдатись? Це ж малолітні діти - вони ні опору не вчинять, ні захистити себе не зможуть!

  Як розповідають документи, Глафіра вийшла в двір, де грались діти, і сказала віддати їй м'яч. Однією рукою вона забрала м'яч в малолітньої потерпілої, а іншою спересердя "вдарила її по правій щоці і по вуху" (цитата з матеріалів судової справи). Мала заплакала й пішла додому. На плач вийшла мати дівчинки, якій теж перепало - на щастя, тільки на словах.

  А ось як ця історія виглядає з точки зору стороннього спостерігача - сусідки, яка стала свідком події. Сусідка "була вдома і почула крики з двору, такі, як зазвичай дорослі сваряться на дітей. Вона виглянула у вікно і побачила, як до дітей підбігла Глафіра Крутивух з криками, забрала м'яч та вдарила Таню. Таня схопилася за вухо і стала плакати, з будинку повибігали сусіди" (цитата з вироку, ім'я потерпілої змінено).
Припускаємо, що Глафіра вклала в удар всю злість, адже, як засвідчила експертиза, дівчинка "отримала тілесні ушкодження, а саме - синець на правій вушній раковині".
Ясна річ, мати потерпілої звернулась у поліцію, і закрутився механізм кримінального провадження: допити свідків, призначення експертиз, слідчі експерименти. Врешті-решт справу направили до суду до з обвинувальним актом. У храмі правосуддя Глафіра Крутивух спершу відпиралась, але потім-таки вину визнала.

  Вінницький міський суд ретельно дослідив обставини і дійшов висновку, що до такого вчинку підсудну спонукала поведінка потерпілої, а також те, що діти тривалий час грали в дворі в футбол і не зважали на зауваження дорослих, тому роздратування її не виникло спонтанно.

  Однак "суд вважає, що неправомірні дії обвинуваченої не можуть виправдовуватися такими мотивами, оскільки потерпілою є малолітня дитина, яка в силу свого віку та фізичних можливостей не може протистояти дорослій людині. Крім того фізичне насильство не може протиправно бути застосовано до будь-кого, крім випадків, коли необхідно припинити протиправну злочинну поведінку. В даному випадку поведінка потерпілої такою не була" (цитата з вироку).

  Відтак суд призначив Глафірі Крутивух покарання у вигляді штрафу в розмірі 850 гривень. З неї також стягнули 1500 гривень відшкодування моральної шкоди. Гадаємо, цього досить, щоб назавжди відбити охоту простягати руки до дітей.
 


Леонтій КраснопільськийКоментарі відвідувачів

НАЙБІЛЬШЕ ЧИТАЮТЬ

274

Протягом трьох годин 16 липня оперативники карного розшуку Головного управління Нацполіції Вінниччини та працівники Вінницького ...

222

У Жданівській об’єднаній територіальні громаді, що у Хмільницькому районі відкрили нову сучасну амбулаторію загальної практики ...

204

У Вінницькій області на виборчому окрузі №17 (центр – місто Ладижин) заявили про напад кандидат у народні депутати України та волонтер ...

194

У зв'язку з реконструкцією трамвайної колії по вул.Соборній та враховуючи проведення робіт на Замостянській, до 29 липня буде повністю ...

187

Вінниця підтвердила рейтинг інвестиційної привабливості на рівні «invA+». Це дані рейтингового агентства IBI-Rating. Про це сьогодні, 17 липня, ...