Рада покращила умови для створення українського кіно

Рада покращила умови для створення українського кіно

Верховна Рада днями ухвалила у першому читанні два законопроекти щодо державної підтримки українського кінематографа.

  Мова про законопроект №3238-д про внесення змін до Податкового кодексу України щодо державної підтримки кінематографії в Україні і законопроект №3239-д про внесення змін до Митного кодексу України щодо державної підтримки кінематографії у Україні.

Зокрема, перший законопроект дозволить створити більш сприятливі умови для виробництва кінопродукції і розвитку цієї галузі у цілому.
Він передбачає наступні внесення змін до законодавства:
- щодо визначення небеніфіціарного власника для врегулювання особливостей роботи галузі кінематографії;
- щодо коригувань фінансового результату (зменшення і збільшення) для більш чіткого відображення субсидій, отриманих платником податку - суб'єктом кінематографії України для повернення частини кваліфікованих витрат, відповідно до Закону "Про державну підтримку кінематографії в Україні" із урахуванням положень (стандартів) бухгалтерського обліку";
- щодо незбільшення фінансового результату на суму сплаченого роялті у тому випадку, коли об'єкт інтелектуальних прав виник у Україні і потім був переданий за кордон із урахуванням специфіки галузі кінематографії;
- щодо невключення до доходу нерезидента субсидій для повернення частини кваліфікованих витрат, передбачених Законом України "Про державну підтримку кінематографії в Україні.
Ухвалення другого закону дозволить стимулювати розвиток економічно самодостатньої, стійкої і конкурентоздатної на міжнародному рівні української галузі виробництва комерційного кіно і серіалів. Він також посприяє розвитку сучасної інфраструктури виробництва, демонстрування і розповсюдження фільмів, збільшенню податкових надходжень до бюджету за рахунок галузі кінематографії і залученню позабюджетних коштів, зокрема від іноземних інвесторів.

Доповідали про проекти народний депутат Олена Кондратюк і голова Комітету із питань податкової і митної політики Ніна Южаніна.
За внесення змін до Податкового кодексу України проголосували 249 народних депутати.
Під час доповіді Олена Кондратюк зазначила, що зміни до Податкового і Митного кодексів є ідентичними.
Голова Комітету із питань податкової і митної політики Ніна Южаніна зазначила, що у доопрацьованому законопроекті "є чіткий перелік товарів, щодо яких буде стосуватися надання пільг при імпорті цих товарів на митну територію України".

- Коди вказані до останнього знака. Тим більше, це зможуть робити виключно ті суб'єкти кінематографії, які мають ліцензію. Тобто це не поширюється на всіх платників податку і зловживання тут майже неможливі, - сказала вона.
Нагадаємо, 23 березня Верховна Рада ухвалила закон "Про державну підтримку кінематографії в Україні" із пропозиціями Президента.

"Місто" запитало у вінничан: що заважає появі в Україні якісного і різноманітного вітчизняного кіно?

Тамара, пенсіонерка:

-По-перше, щоб гроші були, по-друге, щоб знайшлись такі люди, які вкладали кошти у цю справу.

Анна, студентка:

-Мало кіностудій, які можуть вміщувати масштабні і красиві декорації.

Тетяна, співачка:

-Потрібно для себе вирішити, яким питанням потрібно приділити більше уваги для того, щоб зацікавити глядачів.

Андрій, ріелтор:

-Розвитку сучасному українському кіно заважають корупційні перешкоди. Заохочувати до розвитку кіно молодь, щоб під час навчання виходили у світ нові і хороші актори.

Віталій Федорович, пенсіонер:

-Є непогані режисери і актори, але немає коштів на розвиток українського кіно.

Коментарі

Народний депутат Верховної Ради України Іван Крулько:

- Якщо ми не будемо підтримувати конкретним механізмом, який буде надавати підтримку українському кінематографу,то ми будемо й далі дивитися третьосортне російське кіно, яке вбиває у голову молоді, який сильний у нас начебто "братній" народ. В умовах інформаційної війни давайте врешті-решт розвивати свій кінематограф, своє українське кіно.

Голова Державного агентства України із питань кіно Пилип Іллєнко:

- Виробництво фільмів - комерційне воно чи ні - залежить не від самих фільмів, а від ринків збуту. На сьогодні є три основні ринки збуту фільмів. Це кінотеатральні й телевізійні покази і так звані онлайн-кінотеатри. Якщо ми проаналізуємо ці ринки, то побачимо, що кінотеатральний ринок в Україні надзвичайно мало розвинений. У нас 162 кінотеатри, і у цих кінотеатрах аж 489 кінозалів. Це приблизно у 3,5 разу менше, ніж у Польщі.

Український кінопродюсер Андрій Єрмак:

- На папері закон виглядає красиво. Урядовці замахнулися на те, щоб переробити всю систему кіновиробництва. Як юрист брав участь у створенні законодавства. Але як насправді працюватимуть нові закони, не знаю.

 


Максим ЗОТОВ Ірина ЮшкоКоментарі відвідувачів

НАЙБІЛЬШЕ ЧИТАЮТЬ

44

У зв'язку з реконструкцією трамвайної колії по вул.Соборній та враховуючи проведення робіт на Замостянській, до 29 липня буде повністю ...

37

Слідство обіцяє викриття ще цілої низки схем митниці Правоохоронці 15 липня затримали начальника митного поста "Вінниця-Центральний" ...

36

Громадськості запропонували обговорити варіант забудови набережної від Староміського мосту до "Спартака" Громадські слухання з ...

34

10 липня на повторних громадських слухання щодо містобудівної документації детального плану "Групи житлових будинків по вулиці ...

33

11 липня "Нива" на Київщині зіграла контрольний поєдинок проти "Діназа" (Вишгород). Цей клуб є суперником нашої команди у новому сезоні ...