Рада покращила умови для створення українського кіно

Рада покращила умови для створення українського кіно

Верховна Рада днями ухвалила у першому читанні два законопроекти щодо державної підтримки українського кінематографа.

  Мова про законопроект №3238-д про внесення змін до Податкового кодексу України щодо державної підтримки кінематографії в Україні і законопроект №3239-д про внесення змін до Митного кодексу України щодо державної підтримки кінематографії у Україні.

Зокрема, перший законопроект дозволить створити більш сприятливі умови для виробництва кінопродукції і розвитку цієї галузі у цілому.
Він передбачає наступні внесення змін до законодавства:
- щодо визначення небеніфіціарного власника для врегулювання особливостей роботи галузі кінематографії;
- щодо коригувань фінансового результату (зменшення і збільшення) для більш чіткого відображення субсидій, отриманих платником податку - суб'єктом кінематографії України для повернення частини кваліфікованих витрат, відповідно до Закону "Про державну підтримку кінематографії в Україні" із урахуванням положень (стандартів) бухгалтерського обліку";
- щодо незбільшення фінансового результату на суму сплаченого роялті у тому випадку, коли об'єкт інтелектуальних прав виник у Україні і потім був переданий за кордон із урахуванням специфіки галузі кінематографії;
- щодо невключення до доходу нерезидента субсидій для повернення частини кваліфікованих витрат, передбачених Законом України "Про державну підтримку кінематографії в Україні.
Ухвалення другого закону дозволить стимулювати розвиток економічно самодостатньої, стійкої і конкурентоздатної на міжнародному рівні української галузі виробництва комерційного кіно і серіалів. Він також посприяє розвитку сучасної інфраструктури виробництва, демонстрування і розповсюдження фільмів, збільшенню податкових надходжень до бюджету за рахунок галузі кінематографії і залученню позабюджетних коштів, зокрема від іноземних інвесторів.

Доповідали про проекти народний депутат Олена Кондратюк і голова Комітету із питань податкової і митної політики Ніна Южаніна.
За внесення змін до Податкового кодексу України проголосували 249 народних депутати.
Під час доповіді Олена Кондратюк зазначила, що зміни до Податкового і Митного кодексів є ідентичними.
Голова Комітету із питань податкової і митної політики Ніна Южаніна зазначила, що у доопрацьованому законопроекті "є чіткий перелік товарів, щодо яких буде стосуватися надання пільг при імпорті цих товарів на митну територію України".

- Коди вказані до останнього знака. Тим більше, це зможуть робити виключно ті суб'єкти кінематографії, які мають ліцензію. Тобто це не поширюється на всіх платників податку і зловживання тут майже неможливі, - сказала вона.
Нагадаємо, 23 березня Верховна Рада ухвалила закон "Про державну підтримку кінематографії в Україні" із пропозиціями Президента.

"Місто" запитало у вінничан: що заважає появі в Україні якісного і різноманітного вітчизняного кіно?

Тамара, пенсіонерка:

-По-перше, щоб гроші були, по-друге, щоб знайшлись такі люди, які вкладали кошти у цю справу.

Анна, студентка:

-Мало кіностудій, які можуть вміщувати масштабні і красиві декорації.

Тетяна, співачка:

-Потрібно для себе вирішити, яким питанням потрібно приділити більше уваги для того, щоб зацікавити глядачів.

Андрій, ріелтор:

-Розвитку сучасному українському кіно заважають корупційні перешкоди. Заохочувати до розвитку кіно молодь, щоб під час навчання виходили у світ нові і хороші актори.

Віталій Федорович, пенсіонер:

-Є непогані режисери і актори, але немає коштів на розвиток українського кіно.

Коментарі

Народний депутат Верховної Ради України Іван Крулько:

- Якщо ми не будемо підтримувати конкретним механізмом, який буде надавати підтримку українському кінематографу,то ми будемо й далі дивитися третьосортне російське кіно, яке вбиває у голову молоді, який сильний у нас начебто "братній" народ. В умовах інформаційної війни давайте врешті-решт розвивати свій кінематограф, своє українське кіно.

Голова Державного агентства України із питань кіно Пилип Іллєнко:

- Виробництво фільмів - комерційне воно чи ні - залежить не від самих фільмів, а від ринків збуту. На сьогодні є три основні ринки збуту фільмів. Це кінотеатральні й телевізійні покази і так звані онлайн-кінотеатри. Якщо ми проаналізуємо ці ринки, то побачимо, що кінотеатральний ринок в Україні надзвичайно мало розвинений. У нас 162 кінотеатри, і у цих кінотеатрах аж 489 кінозалів. Це приблизно у 3,5 разу менше, ніж у Польщі.

Український кінопродюсер Андрій Єрмак:

- На папері закон виглядає красиво. Урядовці замахнулися на те, щоб переробити всю систему кіновиробництва. Як юрист брав участь у створенні законодавства. Але як насправді працюватимуть нові закони, не знаю.

 


Максим ЗОТОВ Ірина ЮшкоКоментарі відвідувачів

НАЙБІЛЬШЕ ЧИТАЮТЬ

490

У Гайсині 14 жовтня сталась дорожньо-транспортна пригода за участі автомобіля Skoda та вантажівки Scania. У результаті автопригоди загинув ...

357

Помер Почесний Гетьман Українського козацтва і один із засновників Руху Володимир Мулява. Про це повідомив на своїй сторінці у ...

188

Приїзд до Вінниці міністра оборони Андрія Загороднюка у рамках "Діалогів з Україною" був більше схожий на соціальний зріз суспільних ...

177

Якщо у когось зупиниться серце десь у натовпі або транспорті, врятувати його зможуть лише ті, хто поруч. Про те, як правильно надавати ...

170

Вінничани продовжують допомагати військовим, які беруть участь в ООС. Цього разу волонтери доставлять на схід країни продукти ...