Подорож Туреччиною

Подорож Туреччиною

Політ над Олюденізом та місто-привид Каякьой

  Місто Фетхіє, що на південному заході Туреччини, славиться не лише своєю мальовничою природою, а й активним відпочинком. Саме тут можна спробувати парапланерезм, прогулянки на каноє, а також спуститися з гори Бабадаг. Є тут і менш екстримальні розваги - відвідування Долини метеликів, плавання на яхті чи човні, похід до археологічного музею. А ще з Фетхіє можна поїхати на термальний туризм - до сусіднього міста Даламан.

  Парапланеризм - забава для сміливців, адже висота, з якої спускаються туристи - майже 2000 метрів над рівнем моря. Журналістка "Міста" піднялася на гору, але спуститися на параплані так і не наважилась. Зате ті, хто насмілився політати і випробував свої нерви на міцність - щедро ділились відчуттями і пережитими емоціями.

  Назва "Бабадаг" перекладається як "Батько-гора". Територія Бабадагу перебуває під охороною ЮНЕСКО. Там росте понад 30 видів рослин. Серед них - унікальне дерево під назвою "likiadambia orientalis" або ж "кислородне дерево". Тільки на цій горі цвітуть особливі підсніжники, яких більше ніде не побачиш.

  Стартові майданчики для польоту на параплані вимощені плиткою. Туристи полетять не самі, а з інстуктором, який вестиме фото- та відеозйомку вашого польоту. Тож потім буде що і згадати, і показати друзям.
Політ триває 30 хвилин і за цей час з висоти можна побачити Долину метеликів і помилуватися чарівними краєвидами, пролітаючи над голубою лагуною Олюденіза. Приземляються парапланеристи на набережній біля готелю "Club Belcekiz Beach". Вартість такої розваги близько 100 доларів.

  Для тих, хто полюбляє більш спокійний відпочинок, у Фетхіє знайдуться свої розваги. Можна замовити екскурсію у місто-привид Каякьой. Таким воно стало у 1923 році, а до того це було процвітаюче місто. Тут було все: церкви, школи, аптеки і лікарні, пошта, майстерні і навіть друкарня, в якій друкувалася місцева газета. Наразі усе це стало руїнами.
Коли Османську імперію змінила Турецька республіка усі греки були змушені покинути це місце, а турків вислали із Греції. А після землетрусу 1958 року будівлі майже зруйнувалися. З усіх колишніх будинків дах зберігся тільки у православній церкві, але вхід до неї закритий.

  - Заснували місто греки, але вони покинули його. Тут проживало близько 6000 людей. У кожному будинку можна побачити ікони. Сюди так ніхто і не заселився. Турки займалися землеробством, а звідси до полів далеко і вони не заселилися в ці будинки, - розповів гід Муса з турагенства TPG.

  Ще можна пройтися Лікійським шляхом. Це - найвідоміша пішохідна прогулянка. Свою назву шлях отримав від давньої держави Лікія, теренами якої пролягає. Протягом понад 500 км між Фетхіє та Анталією стежка подекуди заводить в гори, але переважно прямує прибережними схилами та інколи пляжами. Така пішохідна подорож Лікійським шляхом може зайняти тиждень, або й місяць.
Коли ж на вулиці починає темніти, радимо туристам поїхати на Гору закоханих. Звідси відкриваються прекрасні краєвиди на вечірнє місто Фетхіє. До того ж, це місце має свою історію.

  - Хлопець, який жив у цих краях, мав принести свою кохану на руках на Гору закоханих і тримати над прірвою. Як тільки він робив дівчині пропозицію і дівчина казала "Так!", вони одружувалися. Якщо ж дівчина казала "Ні!" то її відпускали з цього обриву. Статистики загиблих немає, мабуть усі хотіли жити і погоджувалися, - розповідає, посміхаючись, гід Муса.
У наступних наших публікаціях ми розповімо про термальний туризм, подорож на яхті до пляжу Ізутузу, де мешкають 150-кілограмові черепахи Карета-Карета.
 


Інна МАРТОНІКОВАКоментарі відвідувачів

НАЙБІЛЬШЕ ЧИТАЮТЬ

525

У Гайсині 14 жовтня сталась дорожньо-транспортна пригода за участі автомобіля Skoda та вантажівки Scania. У результаті автопригоди загинув ...

392

Помер Почесний Гетьман Українського козацтва і один із засновників Руху Володимир Мулява. Про це повідомив на своїй сторінці у ...

200

Приїзд до Вінниці міністра оборони Андрія Загороднюка у рамках "Діалогів з Україною" був більше схожий на соціальний зріз суспільних ...

198

Через те, що ТОВ «ЕНЕРА ВІННИЦЯ» надіслала побутовим споживачам Вінниці листи-попередження щодо заборгованності за спожиту ...

188

Якщо у когось зупиниться серце десь у натовпі або транспорті, врятувати його зможуть лише ті, хто поруч. Про те, як правильно надавати ...