Які дані втратила Вінницька міськрада через кібератаку - розповів мер

Які дані втратила Вінницька міськрада через кібератаку - розповів мер

Сайт міської ради після кібератаки відновив свою роботу уже в четвер, 29 червня.

  "Прозорий офіс" на Соборній - 3 липня. Замостянський Центр надання адміністративних послуг у штатному режимі мав запрацювати лише вчора, 4 липня. Про те, які дані втрачено внаслідок кібератаки і як "вирулювали" із ситуації, розповів мер Сергій Моргунов.

  - Цей вірус достатньо складний і необхідно було попрацювати із 700 комп'ютерами, які є в міській раді. Нас вчасно було відключено від мережі. Питання, пов'язані з "Прозорим офісом", вирішувались у ручному режимі. У ручному режимі ми ще здійснюємо чергу в наших соціальних офісах щодо надання субсидій чи перерахунку і так далі, реєстри з сьогоднішнього дня (4 липня. - Авт.) усі запрацюють. Сьогодні (4 липня. - Авт.) почне працювати офіс на Замості по реєстрації автомобілів. Паспорти видавали, але були проблеми ще із Києвом, - розповів Сергій Моргунов.

  У міськраді уже готують рішення щодо безпеки у мережі і поводження з комп'ютером для працівників Вінницької міської ради. Його мають затвердити на найближчому засіданні виконкому.
- Ми живемо у глобальному світі і без електронного документообігу, без ІТ-технологій мало хто уявляє своє життя. Кібератака - це елемент гібридної війни проти України. У нас ще з 2012 року було рішення користуватися внутрішнім порталом міськради. Але є незначна кількість працівників, які не виконали це рішення виконкому і не зберігали свої напрацювання на порталі, а працювали на робочому столі чи в мережі. У того, хто працював на порталі - всі дані збережені. У того, хто працював на робочому столі чи в мережі - дані втрачені, - каже Сергій Моргунов. - Більшість департаментів виконували це рішення, тому майже всі дані збережені. Для тих, які втрачені, потрібно буде більше часу, щоб їх відновити.

  На підприємстві "Вінницягаз" доступ до бази даних споживачів мали відновити до кінця вівторка, 3 липня. Після кібератаки на підприємстві не працював навіть контакт-центр.
- 27 червня близько 14.00 "ліг" наш сайт, контакт-центр, зник доступ до бази споживачів, не працювала корпоративна пошта, - розповіла фахівчиня зі зв'язків із громадськістю "Вінницягазу" Оксана Поліщук. - 28-30 червня наш ІТ-департамент працював над відновленням роботи систем, у першу чергу - контакт-центру та бази даних споживачів. Чи не найбільше підприємство відчуло наслідки кібератаки у неможливості вести обслуговування та консультацію споживачів (Центр обслуговування клієнтів на Шмідта, 32, районні абонентські відділи) та передачу показань лічильника з 1 по 5 число. 30 червня близько 16.00 вдалося відновити роботу контакт-центру. Фахівці працювали і упродовж вихідних. Всі дані збережено, нічого не "полетіло" та не зникло - фахівці вчасно розірвали з'єднання, аби запобігти масштабному інфікуванню.
 У прес-службі головного управління Державної фіскальної служби області журналістку "Міста" запевнили, що кібератака їх не торкнулася, тож у них все добре.
"Місто" намагалося отримати інформацію і в інших структурах, однак коментували ситуацію лише у міськраді та у "Вінницягаз".
 


Інна МАРТОНІКОВАКоментарі відвідувачів

НАЙБІЛЬШЕ ЧИТАЮТЬ

828

У Гайсині 14 жовтня сталась дорожньо-транспортна пригода за участі автомобіля Skoda та вантажівки Scania. У результаті автопригоди загинув ...

641

Помер Почесний Гетьман Українського козацтва і один із засновників Руху Володимир Мулява. Про це повідомив на своїй сторінці у ...

431

Через те, що ТОВ «ЕНЕРА ВІННИЦЯ» надіслала побутовим споживачам Вінниці листи-попередження щодо заборгованності за спожиту ...

375

17 жовтня у Будинку офіцерів відбудеться безкоштовний показ вистави, ролі у якій виконують учасники АТО, волонтери та члени їх родин.  ...

372

Вінничани продовжують допомагати військовим, які беруть участь в ООС. Цього разу волонтери доставлять на схід країни продукти ...