Потреби природні і… неприродні

Якщо в душі прокидається хуліганство…

  Нікуди нам з вами не дітися від наших організмів! Як би ми того не хотіли, але мусимо їх слухатись. Дасть організм сигнал голоду - мусимо поїсти, дасть сигнал спраги - мусимо попити, дасть сигнал холоду - мусимо тепліше вдягнутись чи ввімкнути калорифер, дасть сигнал, що спекотно, - мусимо роздягнутись чи ввімкнути кондиціонер. І так далі, і тому подібне - ряд може виявитись довгеньким.
Головний персонаж нашої оповіді Софроній Приспічило (ім'я та прізвище змінено) нічим принципово не відрізнявся від інших біологічних істот під назвою "людина". Щойно виникали ті чи інші природні потреби, як він вимушений був їх задовольнити.

  От і ввечері 27 березня, відпрацювавши день на комунальному підприємстві "Вінницяміськтеплоенерго", де він трудився слюсарем, і причастившись після роботи з приятелями "спиртовмісною рідиною" (так записано в документах), чоловік простував додому. Пройшовши територією лікарні імені Пирогова, він вийшов до трамвайної зупинки "Медичний університет".
І треба ж такому статись, щоб Софронію Приспічилу саме в цей час надійшов від організму сигнал про ту природну потребу, яка неодмінно виникає після вживання великої кількості рідини. Іншими словами, йому приспічило. Нічого оригінальнішого, ніж піти в закуток між магазинчиком та огорожею медуніверситету, Приспічилу на думку не спадало, і він рушив у темне місце. Утім, як це добре відомо нашим городянам зі специфічного запаху за магазинчиком, герой нашої оповіді був там не першим та й, певно, не останнім.

  От тільки бажане місце наразі виявилось зайнятим: там стояла і розмовляла парочка - студент-медик з дівчиною. Оскільки Софроній не настільки багато випив, щоб робити задумане прилюдно, він підійшов до парочки і, дотримуючись норм етикету, попередив: так, мовляв, і так, мені треба тут справити природну потребу.

  На це хлопець відповів, що поряд у підземному переході є туалет, там це й можна зробити. І жодним чином не показав, що збирається звідти йти.
Чи то Софронію так сильно приспічило, що не було часу шукати пристойнішого місця, чи то в крові різко зросла концентрація сечової кислоти, що призводить, як відомо, до спалаху агресивності, але чоловік умить розлютився. Він "дістав свій револьвер моделі "MAJOR BERG 4,5" та здійснив постріл перед собою, щоб налякати молодих людей" (цитата з матеріалів справи).
На щастя, без прямого попадання кулі: вона вдарилась об стіну магазинчика, відскочила і зрикошетила в ногу студента. Оскільки згадана зброя вважається не вогнепальною, а тільки тренувальною, то великої шкоди потерпілому вона не завдала - всього лиш набила добрячий синець.

  Однак того виявилось досить, аби дії Софронія Приспічила кваліфікувались як закінчений склад злочину, передбачений частиною 4 статті 296 Кримінального кодексу України, тобто хуліганство - грубе порушення громадського порядку з мотивів явної неповаги до суспільства, що супроводжується особливою зухвалістю, вчинене із застосуванням предмета, спеціально пристосованого для нанесення тілесних ушкоджень.
А от це вже природною потребою назвати не можна! Тому від покарання Приспічила не врятувало навіть те, що він притьмом сів у трамвай і поїхав з місця злочину. Дуже скоро його вирахували й затримали.
Кримінальне провадження добігло свого кінця в міському суді, де Софронію відміряно три роки позбавлення волі. Щоправда, з дворічним іспитовим терміном. Не менш неприємним покаранням хулігану буде й те, що він мусить оплатити вартість криміналістичної експертизи в сумі 703 гривні, а також конфіскація револьвера, купленого Приспічилом напередодні за 2550 гривень. Суд постановив його знищити.
 


Леонтій КраснопільськийКоментарі відвідувачів

НАЙБІЛЬШЕ ЧИТАЮТЬ

477

    Батьківщина «Щедрика» - Тульчин – цієї суботи чекає у гості всю Україну. 16 листопада пройде перший фестиваль мистецтв «Від Щедрика ...

437

Уже не перший рік мешканці будинку по вул.Ширшова, 3 у Вінниці скаржаться на одну із сусідок. Наразі двокімнатна квартира на другому ...

369

12 листопада на вулиці Костянтина Василенка патрульні поліцейські затримали хлопця, в якого виявили наркотичні речовини. Правопорушник ...

364

Вінницьку школу №10 утеплять, тут також замінять вікна і двері на енергозберігаючі. Про це повідомив на своїй сторінці у Фейсбук міський ...

362

Вінницька обласна дитяча клінічна лікарня Вінницької облради, громадська організація «Асоціація бібліотек Вінниччини» та Український...