Створенню ОТГ заважає надмірна політизація процесу

Створенню ОТГ заважає надмірна політизація процесу

Голова облдержадміністрації відзвітував перед депутатами

  Фінансова децентралізація суттєво збільшила надходження до місцевих бюджетів, тоді як обласний бюджет протягом останніх двох років зменшився на 10%. Про це говорив голова облдержадміністрації Валерій Коровій під час звіту перед депутатами на сесії Вінницької обласної ради 30 червня.

  - Місцеві бюджети протягом двох останніх років унаслідок надзвичайно успішної бюджетної децентралізації зросли майже на 2,5 мільярда гривень. Це той фінансових ресурс, який на сьогодні формує спеціальний фонд місцевих бюджетів, - сказав Валерій Коровій. - Бюджетна децентралізація дуже чітко простежується ось по цій діаграмі: до обласного бюджету, яким оперує обласна рада і Вінницька обласна державна адміністрація, внаслідок зміни надходжень податку на доходи фізичних осіб сьогодні надходить 15% ПДФО, тоді як раніше заходило 65%. Обласний бюджет за цих два роки зменшився на 10%. У той же час найбільш успішно, у три рази, зросли доходи міст обласного значення. Більш ніж у два рази зросли доходи сільських, селищних, міських рад районного підпорядкування. На 60% зросли доходи районних бюджетів.
Поряд із новими джерелами наповнення місцевих бюджетів передаються на місця і адміністративні повноваження, що у свою чергу формує додатковий ресурс. Зокрема, торік адміністративні послуги додатково принесли у бюджети базового рівня понад 22 мільйони гривень.

 - Скажу відверто: ще три роки тому важко було уявити, що, наприклад, реєстрацію місця проживання фізичних осіб будуть здійснювати не органи правоохоронні, а органи місцевого самоврядування, - зазначив голова облдержадміністрації. - Проведена дуже велика робота у цій частині, і на сьогодні система працює. Разом із тим, враховуючи, що на районний рівень передані повноваження по веденню реєстрів нерухомого майна, а також пов'язаних із реалізацією процедур щодо земельних правовідносин, у кожному районі був створений Центр надання адміністративних послуг. По суті, великі зміни на сьогодні відбуваються на районному рівні. Районні державні адміністрації перетворюються у органи, які не керують і розповідають людям, як потрібно жити, а у органи - які надають послуги.
Зараз на Вінниччині уже створено 24 об'єднані територіальні громади. За словами голови Вінницької облдержадміністрації, базова проблема у цій площині полягає у тому, що законодавство, яке регулює створення і функціонування ОТГ, випереджає зміни і доповнення, що необхідно внести у ряд нормативно-правових актів і яких очікують території.
- І по ходу у нас виникає низка питань, які б гармонізували процес. А також як використати потенціал об'єднаних територіальних громад, а не нашкодити процесу, - пояснює Валерій Коровій.

  Ще одна проблема на шляху створення ОТГ - політична.
- Як на мене, шкодить цьому процесу надмірна політизація процесу, особливо у містах, де вибори депутатського корпусу здійснюються за партійними списками, - каже голова облдержадміністрації. - У країні, де ще не сформована політична система, яка провокує у значній мірі виникнення конфліктних ситуацій, що дуже часто дезорганізують роботу окремих територій, у тому числі і у депутатському корпусі обласної ради.
До речі, одне із запитань депутатів до голови облдержадміністрації якраз і стосувалося створення об'єднаної громади - Гайсинської міської. Чому облдержадміністрація не дає позитивного висновку на створення цієї ОТГ?

  - Ця пропозиція… Захотіли об'єднатися найсильніші поза межами перспективного плану. Що це означає на практиці. Це означає, якщо дати дозвіл на це об'єднання, то завтра більше третини сіл не матиме за що профінансувати школи, - відповів Валерій Коровій. - Поряд із цим у облдержадміністрацію почали надходити листи від сіл і селищ із зворотними пропозиціями. Дестабілізувати роботу у Гайсинському районі?… Я не буду, і у мене на це є причини.
Також за словами голови облдержадміністрації, на Вінниччині кілька громад уже створили ОТГ поза межами перспективного плану. Однак щоразу перед цим у цей перспективний план вносились зміни.

Перший пріоритет в області -оборона і безпека жителів Вінниччини

Звітуючи перед депутатами, голова Вінницької облдержадміністрації Валерій Коровій сказав, що свою діяльність обласна влада сконцентрувала на реалізації шести базових стратегічних цілей. Першою із них він назвав безпеку життєдіяльності населення Вінниччини.
- Ми концентрували свою увагу на двох базових напрямках. Перше - це гарантувати безпеку громадянам через механізм реалізації територіальної оборони. А також максимальне сприяння нашій системі правоохоронних органів по адаптації до нових умов, пов'язаних із їхньою реорганізацією, у першу чергу підрозділів Національної поліції, - сказав Валерій Коровій.
На фінансування заходів Комплексної оборонної програми Вінницької області торік було спрямовано 9 млн. грн., майже 1,6 млн. грн. були спрямовані у підрозділ "Ягуар" частини 3028, частини 3008.
- Зараз можемо говорити, що ми маємо два абсолютно дієздатних підрозділи Національної гвардії, які гарантують безпеку жителів Вінницької області у тій частині, яка має відношення до підрозділів Національної гвардії, - зазначив Валерій Коровій.
Серед пріоритетів - і підтримка учасників АТО і сімей загиблих воїнів. Зокрема, на виконання рішення сесії обласної ради на Вінниччині розпочали фінансування робіт, пов'язаних із навчанням воїнів АТО. Торік трьом сім'ям АТОвців купили житло, 25-ти сім'ям була надана компенсація на придбання житла.

 


Ірина ЖУККоментарі відвідувачів

НАЙБІЛЬШЕ ЧИТАЮТЬ

493

У Гайсині 14 жовтня сталась дорожньо-транспортна пригода за участі автомобіля Skoda та вантажівки Scania. У результаті автопригоди загинув ...

359

Помер Почесний Гетьман Українського козацтва і один із засновників Руху Володимир Мулява. Про це повідомив на своїй сторінці у ...

189

Приїзд до Вінниці міністра оборони Андрія Загороднюка у рамках "Діалогів з Україною" був більше схожий на соціальний зріз суспільних ...

177

Якщо у когось зупиниться серце десь у натовпі або транспорті, врятувати його зможуть лише ті, хто поруч. Про те, як правильно надавати ...

170

Вінничани продовжують допомагати військовим, які беруть участь в ООС. Цього разу волонтери доставлять на схід країни продукти ...