У Вінниці створять портал відкритих даних

У Вінницькій міській раді 27 червня підписали Меморандум про співпрацю між міськрадою, Державним агентством із питань електронного урядування України і Фондом "Євразія" (Проект міжнародної технічної допомоги "Прозорість і підзвітність у державному управлінні і послугах (TAPAS).

  Вінниця - одне із міст, яке візьме участь у пілотному проекті у сфері відкритих даних у рамках проекту USAID і UK aid "Прозорість і підзвітність у державному управлінні і послугах".
- Відкриті дані є новим проектом для України, однак досить давно використовується у розвинених країнах. Для прикладу, людина із іхньою допомогою може визначити найближчий навчальний заклад і дізнатися статистичну інформацію щодо нього, - розповіла керівник проекту по напрямку відкритих даних Катерина Оніліогву.
У результаті реалізації проекту у Вінниці буде створено портал відкритих даних міста.

  - Це буде окремий ресурс для вдосконалення міського управління. Набори даних будуть опубліковані на новоствореному порталі, і, як результат, потім хочемо Вінницю приєднати до міжнародної Хартії відкритих даних, що буде довготривалим зобов'язанням із боку міста про подальше підтримання прозорості наших даних. Кінцевим етапом цього проекту буде створення продукту на основі відкритих даних для місцевих жителів. Він буде максимально зручним для цільової аудиторії, щоб громадяни могли ці дані використовувати і для себе, і для комунікації із місцевою владою, - пояснив заступник міського голови Владислав Скальський.
Керівник проекту "Прозорість і підзвітність у державному управлінні і послугах" Карлос Герреро зауважив, що відкриті дані є дуже важливим компонентом у будь-якій демократичній системі.

- Інформація, насправді, належить громаді. І перед міською радою стоїть виклик - надати цю інформацію своїй громаді у доступній і зручній формі, - каже Карлос Герреро.
Як зазначив голова Державного агентства із питань електронного урядування Олександр Риженко, Вінниця завжди була лідером прозорості при відкритті даних. Саме у нашому місті у 2012 році на сайті міськради з'явився розділ "Прозоре місто", де можна знайти інформацію по бюджету, вакансіях, інших питаннях.

  - На сьогодні на державному порталі відкритих даних Вінниця також є лідером за кількістю наборів даних, які публікує місто, і кількістю представлених розпорядників інформації. Але водночас із тим ми розуміємо, що сфера досить нова, і проект ТАРАS направлений у першу чергу на те, щоб підвищити якість цих даних через навчання службовців. Я маю надію, що буде якісний місцевий портал із відкритими даними, які зможуть використовувати і бізнес, і громадські організації, - сказав Олександр Риженко.
 


Інна МАРТОНІКОВАКоментарі відвідувачів

НАЙБІЛЬШЕ ЧИТАЮТЬ

234

Протягом трьох годин 16 липня оперативники карного розшуку Головного управління Нацполіції Вінниччини та працівники Вінницького ...

172

У Вінницькій області на виборчому окрузі №17 (центр – місто Ладижин) заявили про напад кандидат у народні депутати України та волонтер ...

159

У Жданівській об’єднаній територіальні громаді, що у Хмільницькому районі відкрили нову сучасну амбулаторію загальної практики ...

155

Вінниця підтвердила рейтинг інвестиційної привабливості на рівні «invA+». Це дані рейтингового агентства IBI-Rating. Про це сьогодні, 17 липня, ...

154

У зв'язку з реконструкцією трамвайної колії по вул.Соборній та враховуючи проведення робіт на Замостянській, до 29 липня буде повністю ...