Як вибирали заступників голови облради і не вибрали

Як вибирали заступників голови облради і не вибрали

Посаду першого заступника голови депутати залишили вакантною - для стимулу

  Щоб обрати заступників голови Вінницької обласної ради, депутати зібрались у п'ятницю на позачергову сесію, яка розпочалася одразу, з короткою перервою, по завершенню чергової. З "відставкою" Людмили Щербаківської ("Батьківщина"), яка була першим заступником голови облради і яку 19 травня змістили з посади, Анатолій Олійник (представник БПП) залишився зовсім без замів. Утім, ще до початку сесії обговорювалось, що посада першого заступника може так і залишитись вакантною, а депутати обиратимуть просто зама. Виявилось, замів буде два.

  Ще до оголошення кандидатур депутати проголосували за виключення з порядку денного питання про обрання першого заступника голови облради і включили питання про обрання заступника. Таку пропозицію озвучив депутат Вадим Соляник ("Самопоміч"). Також депутати внесли зміни до структури виконавчого апарату облради, ліквідувавши посаду заступника керуючого справами і ввели посаду заступника голови облради. Цим фактично і підготували поле для наступних рішень.

  Кандидатури майбутніх заступників вніс голова облради: це Михайло Кременюк ("Радикальна партія") та Ігор Хміль ("Самопоміч").
- Я пропоную об'єднати питання обговорення заступників, - звернувся до депутатів Анатолій Олійник. - Рішення буде ухвалюватись шляхом таємного голосування. А от обговорення кандидатур я пропоную об'єднати.
Депутати підтримали. Утім бурхливого обговорення як такого не було, не прозвучало і жодного питання до потенційних замів. Мовчала і місцева "опозиція". Кандидати ж коротко презентували себе колегам і розповіли, що робитимуть на посадах заступників.

  Саме ж голосування розпочалося о сьомій вечора. Більшої частини фракції "Батьківщина" і деяких представників Опоблоку у залі не було. Утім 44 депутати, з якими розпочалася ця позачергова сесія, уже під час голосування матеріалізувалися у 58. Дехто, як от Тетяна Антонець (Опоблок) спеціально примчалися, аби проголосувати (чи не проголосувати) за заступників. Перед голосуванням голова бюджетної комісії Геннадій Мазур ("Батьківщина) у чомусь дуже емоційно переконував колег з іншої фракцій у дворику облради.

  Поки депутати голосували, голова облради пояснив, що посаду ще одного заступника ввели, бо однієї замало.
- Пряма норма закону каже про те, що у голови обласної ради має бути перший заступник і заступник. І немає прямої норми закони, яка б забороняла мати ще одного заступника, - сказав Анатолій Олійник. - Обласна рада - це колективний орган, і колективний орган вирішив, що посада першого заступника буде поки що вакантною. Ми не збільшуємо кількісний склад, не виходимо за межі фонду оплати праці. Ми міняємо посаду на посаду: посаду заступника голови облради - керуючого справами на посаду заступника голови обласної ради.
А от до питання престижної посади першого заступника голови облради депутати вочевидь повернуться тоді, коли вляжуться особисті емоції і партійні амбіції. Принаймні такий висновок можна зробити з відповіді голови облради.

  - Ми проведемо консультації, подивимося. Якщо більшість рішень нас буде об'єднувати і ми не будемо залежні від "хотєлок" певних, а буде більшість об'єднуватися навколо ухвалення результативних рішень, тоді ми запросимо наших колег з інших фракцій: давайте будемо говорити. Але сьогодні ми говоримо про те, що вводимо посади двох заступників і працюємо, щоб не було блокування роботи обласної ради і ми працювали у нормальному режимі.

  Голосування тривало годину. В обласну раду уже навіть квіти принесли. Утім, вони не знадобились, бо для обрання заступників не вистачило буквально одного-двох голосів. Із 58 депутатів вісім взагалі не взяли участь у голосуванні. За радикала Михайла Кременюка проголосували 42 депутати, проти - 2, утримались - 6. За представника "Самопомочі" Ігоря Хміля - 41 депутат, проти - 3, утрималось - 6.
Уже після сесії представник Радикальної партії у розмові із журналістами зізнався, що такий результат кращий, ніж якби обрали когось одного із заступників. Найвірогідніше кандидатури потенційних замів залишаться до наступного голосування. Квіти ж, завбачливо принесені в облраду, роздали представникам прекрасної частини апарату.
 


Ірина ЖУККоментарі відвідувачів

НАЙБІЛЬШЕ ЧИТАЮТЬ

45

У зв'язку з реконструкцією трамвайної колії по вул.Соборній та враховуючи проведення робіт на Замостянській, до 29 липня буде повністю ...

37

10 липня на повторних громадських слухання щодо містобудівної документації детального плану "Групи житлових будинків по вулиці ...

37

Слідство обіцяє викриття ще цілої низки схем митниці Правоохоронці 15 липня затримали начальника митного поста "Вінниця-Центральний" ...

36

Громадськості запропонували обговорити варіант забудови набережної від Староміського мосту до "Спартака" Громадські слухання з ...

34

11 липня "Нива" на Київщині зіграла контрольний поєдинок проти "Діназа" (Вишгород). Цей клуб є суперником нашої команди у новому сезоні ...