Як вибирали заступників голови облради і не вибрали

Як вибирали заступників голови облради і не вибрали

Посаду першого заступника голови депутати залишили вакантною - для стимулу

  Щоб обрати заступників голови Вінницької обласної ради, депутати зібрались у п'ятницю на позачергову сесію, яка розпочалася одразу, з короткою перервою, по завершенню чергової. З "відставкою" Людмили Щербаківської ("Батьківщина"), яка була першим заступником голови облради і яку 19 травня змістили з посади, Анатолій Олійник (представник БПП) залишився зовсім без замів. Утім, ще до початку сесії обговорювалось, що посада першого заступника може так і залишитись вакантною, а депутати обиратимуть просто зама. Виявилось, замів буде два.

  Ще до оголошення кандидатур депутати проголосували за виключення з порядку денного питання про обрання першого заступника голови облради і включили питання про обрання заступника. Таку пропозицію озвучив депутат Вадим Соляник ("Самопоміч"). Також депутати внесли зміни до структури виконавчого апарату облради, ліквідувавши посаду заступника керуючого справами і ввели посаду заступника голови облради. Цим фактично і підготували поле для наступних рішень.

  Кандидатури майбутніх заступників вніс голова облради: це Михайло Кременюк ("Радикальна партія") та Ігор Хміль ("Самопоміч").
- Я пропоную об'єднати питання обговорення заступників, - звернувся до депутатів Анатолій Олійник. - Рішення буде ухвалюватись шляхом таємного голосування. А от обговорення кандидатур я пропоную об'єднати.
Депутати підтримали. Утім бурхливого обговорення як такого не було, не прозвучало і жодного питання до потенційних замів. Мовчала і місцева "опозиція". Кандидати ж коротко презентували себе колегам і розповіли, що робитимуть на посадах заступників.

  Саме ж голосування розпочалося о сьомій вечора. Більшої частини фракції "Батьківщина" і деяких представників Опоблоку у залі не було. Утім 44 депутати, з якими розпочалася ця позачергова сесія, уже під час голосування матеріалізувалися у 58. Дехто, як от Тетяна Антонець (Опоблок) спеціально примчалися, аби проголосувати (чи не проголосувати) за заступників. Перед голосуванням голова бюджетної комісії Геннадій Мазур ("Батьківщина) у чомусь дуже емоційно переконував колег з іншої фракцій у дворику облради.

  Поки депутати голосували, голова облради пояснив, що посаду ще одного заступника ввели, бо однієї замало.
- Пряма норма закону каже про те, що у голови обласної ради має бути перший заступник і заступник. І немає прямої норми закони, яка б забороняла мати ще одного заступника, - сказав Анатолій Олійник. - Обласна рада - це колективний орган, і колективний орган вирішив, що посада першого заступника буде поки що вакантною. Ми не збільшуємо кількісний склад, не виходимо за межі фонду оплати праці. Ми міняємо посаду на посаду: посаду заступника голови облради - керуючого справами на посаду заступника голови обласної ради.
А от до питання престижної посади першого заступника голови облради депутати вочевидь повернуться тоді, коли вляжуться особисті емоції і партійні амбіції. Принаймні такий висновок можна зробити з відповіді голови облради.

  - Ми проведемо консультації, подивимося. Якщо більшість рішень нас буде об'єднувати і ми не будемо залежні від "хотєлок" певних, а буде більшість об'єднуватися навколо ухвалення результативних рішень, тоді ми запросимо наших колег з інших фракцій: давайте будемо говорити. Але сьогодні ми говоримо про те, що вводимо посади двох заступників і працюємо, щоб не було блокування роботи обласної ради і ми працювали у нормальному режимі.

  Голосування тривало годину. В обласну раду уже навіть квіти принесли. Утім, вони не знадобились, бо для обрання заступників не вистачило буквально одного-двох голосів. Із 58 депутатів вісім взагалі не взяли участь у голосуванні. За радикала Михайла Кременюка проголосували 42 депутати, проти - 2, утримались - 6. За представника "Самопомочі" Ігоря Хміля - 41 депутат, проти - 3, утрималось - 6.
Уже після сесії представник Радикальної партії у розмові із журналістами зізнався, що такий результат кращий, ніж якби обрали когось одного із заступників. Найвірогідніше кандидатури потенційних замів залишаться до наступного голосування. Квіти ж, завбачливо принесені в облраду, роздали представникам прекрасної частини апарату.
 


Ірина ЖУККоментарі відвідувачів

НАЙБІЛЬШЕ ЧИТАЮТЬ

491

У Гайсині 14 жовтня сталась дорожньо-транспортна пригода за участі автомобіля Skoda та вантажівки Scania. У результаті автопригоди загинув ...

358

Помер Почесний Гетьман Українського козацтва і один із засновників Руху Володимир Мулява. Про це повідомив на своїй сторінці у ...

189

Приїзд до Вінниці міністра оборони Андрія Загороднюка у рамках "Діалогів з Україною" був більше схожий на соціальний зріз суспільних ...

177

Якщо у когось зупиниться серце десь у натовпі або транспорті, врятувати його зможуть лише ті, хто поруч. Про те, як правильно надавати ...

170

Вінничани продовжують допомагати військовим, які беруть участь в ООС. Цього разу волонтери доставлять на схід країни продукти ...