День Європи Вінниця святкувала у колі європейських друзів

День Європи Вінниця святкувала у колі європейських друзів

До Вінниці на свято завітали представники із 14 країн світу, народні депутати і урядовці

  Десятий ювілейний День Європи вінничани відсвяткували 20 травня. За традицією, цього дня у місті людно від гостей. Прибули представники із 14 країн світу: загалом майже двадцять іноземних делегацій із Польщі, Литви, Латвії, Грузії, Македонії, Хорватії, Нідерландів, Румунії, Туреччини, Швейцарії... Завітали на свято й депутати Верховної Ради України і представники Уряду на чолі із Прем'єр-міністром, колишнім мером міста Володимиром Гройсманом.

  Відкрилось свято яскраво, хоч і дещо незвично - великим танцювальним виступом на площі Незалежності юних вінничан, які уособлювали все розмаїття і водночас єдину дружню атмосферу європейської спільноти. І цей танець був лише початком найрізноманітніших розваг і культурних заходів, які підготували для вінничан організатори. Серед тих, які користувалися особливою популярністю - фестиваль кави і вуличної їжі, традиційні "живі" скульптури, реконструкція лицарських двобоїв, експозиція зброї і різноманітного хенд-мейду, спортивні змагання, нічна екскурсія вінницькими підземеллями, виступи грузинських танцюристів і джазменів, прем'єра рок-опери і багато-багато іншого...

  Відкриваючи свято, Вінницький міський голова Сергій Моргунов, вітаючи вінничан, звернув увагу на те, скільки усміхнених, щасливих людей того дня прийшли відзначити День Європи.
- Пам'ятаєте, як десять років тому ми започатковували це свято? - звернувся Сергій Моргунов до вінничан. - Важливо, що із року у рік у цей день ми всі із вами збираємося разом, щоб відпочити, подарувати один одному усмішки, поділитися приємними враженнями, а найголовніше - підтвердити, що ми сильна і згуртована громада, яка любить своє місто і все робить для того, щоб воно динамічно розвивалося.
Мер нагадав, що вже третій рік поспіль за результатами всеукраїнського опитування Вінниця утримує статус найкомфортнішого міста для проживання в Україні.

  - І у цьому заслуга кожного із вас! Всіх, хто кожен день працює над тим, щоб місто було чистим, щоб громадський транспорт працював, як годинник, щоб вулиці були освітлені. Успіх залежить від того, хто навчає дітей, лікує людей, надає різноманітні послуги у різних сферах життя міста. Місто - це у першу чергу люди. Вінниця - це ви! І тільки завдяки вам тут така аура, така душа, таке серце, - сказав Сергій Моргунов.
Про європейськість і постійний розвиток нашого міста і країни у цілому говорив того дня і Прем'єр України Володимир Гройсман.

  - Сьогодні ми точно знаємо: якщо ставимо перед собою мету, то разом досягаємо успіху, - сказав Прем'єр. - У це десятиріччя відновиться справедливість - впаде "візовий паркан" між нашою прекрасною європейською країною й іншими країнами Європи. Вже із наступного місяця кожен громадянин України зможе вільно подорожувати Європою. Але є й інші завдання, які маємо зробити, щоб Україна змінювалася на краще у кожному своєму куточку.

  У зв'язку із цим Прем'єр згадав про воїнів, які захищають нашу незалежність і демократичні цінності, боронять державу на Сході країни.
Пізніше, відповідаючи на питання журналістів, Володимир Гройсман детальніше розповів про найнагальніші плани Уряду, які мають зміцнити європейський вектор розвитку України.
- Зокрема, зараз ставимо у пріоритет проведення пенсійної реформи, - каже Прем'єр. - Після схвалення Українським парламентом вона вже у жовтні дозволить підняти пенсії приблизно 9 млн. пенсіонерів, зробити індексацію автоматичною, щоб люди не вистоювали у чергах, як це заведено у нас вже роками. Спершу підвищили мінімальну зарплату - тепер на черзі пенсії. І надалі все робитиму, щоб реформування рухалось саме у цьому напрямку.

  Нагадав Прем'єр і про субсидії.
- У нас нині є всі необхідні важелі впливу, щоб підтримувати цей інструмент соціального захисту на потрібному рівні, - каже Володимир Гройсман. - Держава турбуватиметься про тих, у кого невеликі доходи і кому потрібна підтримка.

  Прем'єр упевнений, що розширення чекає й програму забезпечення населення безплатними ліками.

  - Моє спілкування із людьми доводить, що це потрібно зробити, - каже він. - Це величезна несправедливість, що українці нині живуть менше, ніж громадяни інших європейських країн. Адже 90% людей, які нині відмовляються від лікування - це ті люди, у яких нині просто немає на це грошей. Тому маємо захистити здоров'я громадян, у тому числі й завдяки таким програмам.
За його словами, перша така програма забезпечення безплатними ліками гіпертоніків, хворих на цукровий діабет другого типу і бронхіальну астму працює поки трохи більше місяця, і урядовці вже бачать певні недопрацювання і готові їх виправити, вдосконалюючи систему.

  - Не хвилюйтесь, коштів в Уряду на виконання цієї програми достатньо, вона працюватиме і цього року, і наступного, і далі, - запевнив Володимир Гройсман.
Згадуючи великий позитивний поштовх розвитку міста, який дала фінансова децентралізація, він зауважив:
- Я говорив у Вінниці десять років тому, що ми можемо змінити життя, і ми його змінили. Тепер я говорю це всій країні: ми можемо змінити життя, і у нас є все для того, щоб стати сильними, успішними, щоб люди стали заможними.
 


Максим ЗОТОВКоментарі відвідувачів

НАЙБІЛЬШЕ ЧИТАЮТЬ

338

У Гайсині 14 жовтня сталась дорожньо-транспортна пригода за участі автомобіля Skoda та вантажівки Scania. У результаті автопригоди загинув ...

208

Помер Почесний Гетьман Українського козацтва і один із засновників Руху Володимир Мулява. Про це повідомив на своїй сторінці у ...

147

Приїзд до Вінниці міністра оборони Андрія Загороднюка у рамках "Діалогів з Україною" був більше схожий на соціальний зріз суспільних ...

145

Якщо у когось зупиниться серце десь у натовпі або транспорті, врятувати його зможуть лише ті, хто поруч. Про те, як правильно надавати ...

137

Вінничани продовжують допомагати військовим, які беруть участь в ООС. Цього разу волонтери доставлять на схід країни продукти ...