Присутність незвичайного Коли ломбард справді ощасливлює…

  Судова справа, про яку наразі піде мова, мимоволі примусила згадати назву роману російського письменника Г.Березка "Присутність незвичайного", опублікованого ще наприкінці 1970-х років. І хоч наша історія далека від сюжету, викладеного в тому романі, назва його цілком може бути використана і в нашому випадку. Однак про все по порядку.

  Герой цього кримінального провадження Конон Грайченко (анкетні дані змінено) скоїв крадіжку. Як зафіксовано в документах, уперше в житті. Та й навіть якщо не вперше - жодної судимості досі принаймні не мав.
У самій крадіжці теж нічого надто оригінального (ми вже не раз описували подібні схеми): Грайченко наймав квартиру, оскільки на власне житло не спромігся, причому орендував він не голі стіни, а помешкання разом з деяким майном, що належало господареві.

  Коли настав час розраховуватись за квартиру, орендодавець зателефонував Кононові, але телефон не відповідав. Друга, третя та четверта спроби зв'язатися з квартирантом також не принесли результату, тому чоловік прийшов і відімкнув двері своїм ключем. У помешканні він не виявив ні квартиранта, ні своїх власних пральної машини та холодильника (обоє - марки "Indesit").
Тоді потерпілий звернувся із заявою у поліцію. Правоохоронці відреагували швидко, вже за кілька годин повідомивши, що викрадені Грайченком речі перебувають у ломбарді. Пральну машину та холодильник із ломбарда вилучили й передали власникові на відповідальне зберігання, а Конон Грайченко опинився під слідством.

  І ось тут настає момент для "присутності незвичайного". Річ у тім, що товарознавча експертиза оцінила пральну машину в 2788 гривень, а холодильник - у 4740 гривень, тобто разом вони вартують 7528 гривень.
Однак представник ломбарду в суді пояснила, що "коли обвинувачений здавав речі в ломбард, ними були надані за них кошти в сумі 13822 гривні" (цитата з матеріалів справи). Хто мав справу з таким "позикодавцем", як ломбард, то знає, що зазвичай клієнтам не платять справжньої ціни зданих речей. Знаю не один випадок, коли люди отримували половину або й третину реальної вартості, але жодного - коли б ломбард видавав удвічі більше грошей, ніж коштує застава! (Теоретично можливі ситуації, коли б клієнт "ділився" з працівником ломбарду, але наразі у нас немає підстав підозрювати наших дійових осіб у будь-якій змові.) Та як не крути, названі цифри суворо задокументовані, тому ризикну запропонувати власникам ломбарду перейменувати його, назвавши "Мрія клієнта".

  Куди ж пішла така відчутна сума? Конон Грайченко на суді відверто визнав факт крадіжки, щиро покаявся у скоєному і розповів, що "кошти потратив на ігрові автомати, так як у нього на роботі були труднощі із виплатою заробітної плати і він вирішив таким чином поліпшити своє матеріальне становище" (цитата з вироку).

  Закінчився судовий процес вельми мудрим вердиктом. Конона Грайченка засуджено до одного року і трьох місяців ув'язнення, а оскільки він половину цього терміну провів у слідчому ізоляторі, то чоловіка повинні випустити на волю. Пральна машина і холодильник залишаться у власника. Цивільний позов ломбарду до Грайченка суд задовольнив у повному обсязі, так що злодій мусить виплатити позичальній установі 13822 гривні, тобто майже вдвічі більше, ніж коштувало передане у заставу майно. А на додачу з нього стягнули ще й півтори тисячі за судово-товарознавчу експертизу.
 


Леонтій КраснопільськийКоментарі відвідувачів

НАЙБІЛЬШЕ ЧИТАЮТЬ

570

    Батьківщина «Щедрика» - Тульчин – цієї суботи чекає у гості всю Україну. 16 листопада пройде перший фестиваль мистецтв «Від Щедрика ...

485

Уже не перший рік мешканці будинку по вул.Ширшова, 3 у Вінниці скаржаться на одну із сусідок. Наразі двокімнатна квартира на другому ...

445

Вінницьку школу №10 утеплять, тут також замінять вікна і двері на енергозберігаючі. Про це повідомив на своїй сторінці у Фейсбук міський ...

426

12 листопада на вулиці Костянтина Василенка патрульні поліцейські затримали хлопця, в якого виявили наркотичні речовини. Правопорушник ...

411

Вінницька обласна дитяча клінічна лікарня Вінницької облради, громадська організація «Асоціація бібліотек Вінниччини» та Український...