Кому монетизують субсидію

У міській раді розповіли про зміни у порядку надання цієї допомоги

  Кабмін України 26 квітня затвердив постанову, яка внесла зміни до порядку надання субсидій населенню. Вона введена в дію із 1 травня 2017 року і серед іншого передбачає "монетизацію", тобто грошове перерахування цієї державної допомоги.

  - Як і раніше, субсидія призначатиметься на 12 місяців, однак тепер для її перепризначення буде враховуватися дохід родини за попередні чотири квартали, - каже перша заступниця директора департаменту соціальної політики Вінницької міськради Наталія Паламарчук і додає, що раніше враховувався весь попередній календарний рік. - Починаючи з 1 травня будуть враховуватись доходи з 1 квітня 2016 року по 31 березня 2017 року, тобто більш актуальний дохід громадян, які звертаються за призначенням субсидії.

  За її словами, тим вінничанам, які отримували субсидію під час опалювального сезону, за її перерахунком звертатися до управлінь соціального захисту не потрібно - вона буде перерахована автоматично.
- Але там, де у домогосподарствах бажають користуватися твердим паливом, або проживають у домівках на підставі договору оренди, та тим, в кого відбулися зміни у складі сім'ї - їм потрібно знову надати заяву та декларацію, - говорить Наталія Паламарчук. - Так само до Прозорих офісів мають звернутися громадяни, в яких члени родини здійснили купівлю, чи оплатили послугу на суму, що перевищує 50 тис. грн.
Родини, які мають борги за сплату комунальних послуг більш, ніж за два місяці, на субсидію тепер розраховувати не зможуть.

  - Раніше для призначення та перепризначення субсидій ми не враховували чи має домогосподарство заборгованість, чи ні, - пояснює Наталія Паламарчук. - Але починаючи з першого травня перепризначення не буде тим домогосподарствам, у яких є заборгованість за лютий. Тобто, якщо власник домогосподарства не проплатив вартість спожитих комунальних послуг за лютий, йому потрібно здійснити це протягом двох місяців і надати відповідні документи управлінню соціального захисту населення. Тоді відбудеться перепризначення з травня. Якщо заявник здійснить оплату в липні чи серпні та надасть підтверджуючі документи - квитанцію про сплату боргу, то субсидія визначатиметься з місяця, у який надана така інформація. Тобто з того місяця, коли людина до нас звернеться.

  Окремо перша заступниця директора департаменту зупинилася на такому нововведенні як монетизація субсидій.
- На монетизацію зможуть розраховувати ті домогосподарства, які розумно споживали енергоносії, - говорить Наталія Паламарчук. - Вони зможуть отримати матеріальну допомогу у вигляді "живих коштів" в еквіваленті до 100 кубометрів газу, якщо використовувалося газове опалення, або 150 кВт електроенергії, якщо домогосподарство користувалося електроопаленням. Підприємства-надавачі послуг до 1 червня нададуть нам списки субсидіантів, у яких є невикористані суми субсидії. І вже починаючи з 1 липня до 1 вересня такі громадяни мають звернутися до управлінь соціального захисту і надати заяву, де вказано, яким чином вони хотіли б отримати ці кошти.

  За словами Наталії Паламарчук, гроші можна буде отримати на банківський рахунок або через найближче поштове відділення.
Зміни торкнулися й такого показника як соціальної норми житла.

  - Якщо раніше на одну людину соціальна норма житла була 48,87 кв. м, то тепер для непрацездатних громадян (домогосподарств, які складються з однієї чи двох осіб) вона становитиме 75 кв. м., - каже Наталія Паламарчук. - Це дасть можливість пенсіонерам, які проживають навіть у трикімнатних квартирах, без розгляду питання на спеціальній комісії, одразу призначати субсидію.
За її словами, в минулого опалювального періоду 60% домогосподарств міста Вінниці скористалися субсидіями.

  - Загалом ми опрацювали 80233 звернень, з них 78614 домогосподарств користувалися субсидією протягом опалювального періоду, - говорить Наталія Паламарчук. - Середній розмір субсидії - 1679 грн., максимальний - 9778 грн., мінімальний - 14 копійок.
 


Максим ЗОТОВКоментарі відвідувачів

НАЙБІЛЬШЕ ЧИТАЮТЬ

824

У Гайсині 14 жовтня сталась дорожньо-транспортна пригода за участі автомобіля Skoda та вантажівки Scania. У результаті автопригоди загинув ...

638

Помер Почесний Гетьман Українського козацтва і один із засновників Руху Володимир Мулява. Про це повідомив на своїй сторінці у ...

428

Через те, що ТОВ «ЕНЕРА ВІННИЦЯ» надіслала побутовим споживачам Вінниці листи-попередження щодо заборгованності за спожиту ...

372

17 жовтня у Будинку офіцерів відбудеться безкоштовний показ вистави, ролі у якій виконують учасники АТО, волонтери та члени їх родин.  ...

371

Вінничани продовжують допомагати військовим, які беруть участь в ООС. Цього разу волонтери доставлять на схід країни продукти ...