Субсидії почали нараховувати за новими правилами

Субсидії почали нараховувати за новими правилами


Із травня 2017 року розпочали діяти нові соціальні норми і відповідно - нові правила нарахування субсидій.

  Наприклад, опалювальний період тепер змінений, норми споживання стали нижчі, розмір самих субсидій також буде відрізнятися залежно від доходів і стану здоров'я споживача.

  Головна зміна - українцям скоротили соцнорми споживання тепло-, електро- і газової енергії. Так, якщо ще минулої зими субсидія покривала 330 кубів на опалення квартири площею 60 кв. метрів, то вже у наступному опалювальному сезоні знижку будуть нараховувати тільки на 300 кубів. Якщо сім'я буде споживати і далі 330 кубів, за 30 кубів уже доведеться платити (за чинним тарифом, це 204 гривні). Що стосується тепла, у квартирі із центральним опаленням площею 60 кв. м. субсидія буде покривати замість 3,28 лише 2,5 Гкал тепла.

  Раніше субсидія на опалювальний період призначалася всім українцям у період із 1 жовтня по 30 квітня і коригувалася органами місцевого самоврядування або органами виконавчої влади. У 2017 і 2018 роках громадянам із індивідуальним опаленням субсидія буде нараховуватися із 15 жовтня по 15 квітня.

  Протягом місяця тим, хто отримує субсидії, потрібно повідомити органи соціального захисту населення про: зміну складу зареєстрованих осіб у помешканні: якщо хтось виписався або прописався; зміну соціального статусу членів родини: якщо хтось звільнився або влаштувався на роботу, став пенсіонером; про здійснення одноразової покупки, що перевищує 50 тисяч гривень; про зміну набору комунальних послуг: якщо відмовилися від централізованого опалення і перейшли на індивідуальне або навпаки.

  Від 1 травня житлова субсидія не призначається на наступний період за наявності 2-місячної заборгованості із оплати за житлово-комунальні послуги. Якщо боржник упродовж двох місяців підтвердить сплату заборгованості або домовиться про її реструктуризацію, то субсидія нараховується із дати закінчення дії попередньої. Зазначений строк може бути продовжено на підставі рішення райдержадміністрації за наявності поважних причин.

  Тепер субсидії будуть надавати із урахуванням середньомісячного доходу осіб за чотири квартали, а не за календарний рік. При цьому субсидія на придбання скрапленого газу, твердого і рідкого пічного побутового палива буде призначатися, з урахуванням розміру доходу за попередній календарний рік.

  Для пенсіонерів, інвалідів і інших непрацездатних громадян, уряд збільшує соціальну норму, за якої надається субсидія. Наприклад, якщо у будинку проживають непрацездатні люди, то соціальна норма для розрахунку допомоги збільшиться із 49 квадратних метрів до 75 квадратних метрів.

  Раніше люди, які проживали у садових будинках або дачних кооперативах і оплачували комунальні послуги, не могли претендувати на субсидії, оскільки не були офіційно зареєстровані. Наразі ж мешканці садових будинків або дачних кооперативів також зможуть оформити субсидію.
 

"Місто" запитало у
вінничан: "Чи допомагає вам система субсидій?
Чи потребує вона змін?"

Вікторія Корвад, поштарка:

  - Звісно ж, без субсидій було б складно платити такі суми за комунальні. Але краще б ціни зменшили, а не субсидії збільшували.

Григорій Петрусь, водій:

 - Субсидії не отримуємо. А от матері без них було б не прожити. Добре, що є така підтримка для пенсіонерів.

Ніна Сіроштан, продавець:

- Колись думала, що із тими субсидіями буде одна морока. А виявилось, що ні. От тільки вона ж не все перекриває, платити доводиться ще багато.

 Марина Гелей, тимчасово не праює:

- Подавали на субсидію, але не отримали. Мені здається, цю систему ще треба багато у чому допрацьовувати.

Валерій Копецький, дизайнер інтер'єру:

- Субсидія - це, як кажуть, необхідне зло. Без них не прожити, але краще б економіку у країні налагодили, ніж розвивати це субсидування далі.

коментарі

Віце-прем'єр-міністр Павло Розенко:

- Всі ті - а це близько 7,5 мільйона українських родин, - хто оформив субсидії і перебувають у програмі системи субсидій, їм автоматично управління соцзахисту зобов'язані перерахувати субсидії на новий сезон.

Експертка Інституту суспільно-економічних досліджень Маріанна Онуфрик:

- Ще кілька років тому ПРООН проводили дослідження, відповідно до якого виявили, що лише трохи більше 13% громадян, які отримують допомогу від держави, а саме - у вигляді субсидій, можуть вважатися бідними. Тобто субсидії отримували не тільки бідні люди, а й середньо забезпечені і багато забезпечені. І якраз оці норми - розширення квадратури для пенсіонерів, норми щодо садового будиночка - якраз дозволяють отримувати субсидії людям, які є малозабезпеченими.

Експерт Держагентства із енергозбереження і енергоефективності Марія Яковлєва:

- Cистема субсидій не охоплює всі верстви населення, які дійсно потребують допомоги від держави. Наприклад, переселенців, яким вдалось продати своє єдине житло на окупованих територіях і придбали нове у інших областях України. Житло практично всюди коштує дорожче 50 тис. грн. Тому ці люди втрачають право на субсидію.


Максим ЗОТОВКоментарі відвідувачів

НАЙБІЛЬШЕ ЧИТАЮТЬ

604

У Гайсині 14 жовтня сталась дорожньо-транспортна пригода за участі автомобіля Skoda та вантажівки Scania. У результаті автопригоди загинув ...

458

Помер Почесний Гетьман Українського козацтва і один із засновників Руху Володимир Мулява. Про це повідомив на своїй сторінці у ...

240

Через те, що ТОВ «ЕНЕРА ВІННИЦЯ» надіслала побутовим споживачам Вінниці листи-попередження щодо заборгованності за спожиту ...

234

Приїзд до Вінниці міністра оборони Андрія Загороднюка у рамках "Діалогів з Україною" був більше схожий на соціальний зріз суспільних ...

223

Якщо у когось зупиниться серце десь у натовпі або транспорті, врятувати його зможуть лише ті, хто поруч. Про те, як правильно надавати ...