Новоріччя завдовжки два роки

Чи випив злочинець за свою благодійницю?

 За збігом обставин саме в той час, коли в мене на робочому столі лежав вирок у справі, мова про яку піде нижче, я зайшов до приятеля, котрий працює охоронцем в одному із супермаркетів. При мені йому зателефонували з роботи й повідомили, що затримали злодія, який намагався повз касу пронести банку "Нутелли", сховавши під одягом. Приятель розказав, що такі випадки - не рідкісні. Як показує також судова практика, подібних злочинів коїться чимало, і всі вони назагал не відрізняються ("Місто" теж не раз писало про магазинних крадіїв). Однак є серед них випадки неординарні, які цілою низкою обставин виділяються з ряду схожих.

  Герой нашої сьогоднішньої історії Лаврін Аквавітенко (анкетні дані змінено) має специфічні особливості біографії: він раніше неодноразово був судимий, останній раз - у Запоріжжі у березні 2014 року за крадіжку до чотирьох років і одного місяця ув'язнення. Звільнили його умовно-достроково у жовтні минулого року з невідбутим терміном 9 місяців та 1 день.
Життєві дороги привели Аквавітенка до Вінниці. Описані нижче події розгортались поблизу залізничного вокзалу, оскільки злодій, як сам пояснював на слідстві, "там в цей час і жив".
Наразі цікавими є дати правопорушень.

  Матеріали судової справи розповідають, що 31 грудня 2016 року об 11 годині ранку наш герой зайшов до торговельного закладу "АТБ-Маркет" на вулиці Коцюбинського, де взяв літрову пляшку горілки марки "Хлібний Дар" та сховав до поліетиленового пакета. Потім з холодильного відділення витягнув шматок ковбаси марки "М'ясна Лавка" вагою 319 грамів і долучив до випивки. Відтак з поліетиленовим пакетом непомітно вийшов надвір, щоб у тихенькому місці причаститись краденим.

  Утім, коли звернути увагу на час скоєння наступних крадіжок, то мимоволі напрошується думка, що Лаврін провадив заготівлю продуктів до новорічної ночі. Вдруге до "АТБ-Маркета" він навідався вже за півтори години, о 12.29. На цей раз до пакета лягли пляшка горілки "Хортиця Платинум" місткістю 0,7 літра, ковбаса "М'ясна Лавка" сорту "Салямі болгарська" вагою 620 грамів, пляшка пива "Своя Лінія" місткістю 2 літри, пляшка вина "Lieblingswein" - загалом на суму 290 гривень. На цей раз при виході охорона впіймала нашого злодія і все відібрала.

 Гадаєте, він розгубився? Не на того напали! Уже через годину, о 14.00, Аквавітенко затарився в супермаркеті "Сільпо-Фуд" на вулиці Привокзальній, цебто по сусідству. Своїх уподобань Лаврін не міняв: знову літрова пляшка горілки "Медофф-класік" та ковбаса (на цей раз - "Московська"). Охорона й тут піймала ґаву, тому злодій безперешкодно покинув магазин.

  Однак ненадовго: вранці 1 січня Аквавітенку закортіло похмелитись, і він намагався в тому ж таки "Сільпо-Фуд" о 9.30 украсти горілку й ковбасу. Тепер уже не вдалося: охорона відібрала крадене.
Потинявшись півдня і зголоднівши та остаточно протверезівши, Лаврін подався до вже згаданого "АТБ-Супермаркету", де, окрім уже звичних горілки і ковбаси, спробував підсолодити життя батончиком "Снікерс". Не пощастило й на цей раз: охоронці все відібрали.

  Заключним акордом злодійських рейдів став візит знову до "Сільпо-Фуд" на Привокзальній через чотири дні. Мабуть, за цей час Лаврін уже в'ївся охоронцям гірше гіркої редьки. Тепер його передали з рук у руки поліції.

  Вінницький міський суд врахував у вироку невідбуту частину покарання від попередньої судимості, тому за сукупністю з покаранням, призначеним за нові злочини, присудив: Лаврін Аквавітенко мусить відбути в місцях позбавлення волі два роки. В колонії горілку йому точно не даватимуть, але годуватимуть справно (хоч, певно, і не "Салямі болгарською").
Насправді ув'язнення виявиться намабагато коротшим, бо суд постановив нашому героєві за так званим "законом Надії Савченко" час перебування у слідчому ізоляторі зарахувати за принципом "один день за два". Що ж, сподіваємось, він не забув у новорічну ніч перехилити чарчину за здоров'я своєї благодійниці?
 


Леонтій КраснопільськийКоментарі відвідувачів

НАЙБІЛЬШЕ ЧИТАЮТЬ

1980

Начальник Головного управління ДСНС Вінниччини про досвід Лозової, який знадобився під час гасіння пожежі на Калинівському арсеналі, ...

1222

14 жовтня Вінниця на день знову стане столицею УНР: які заходи заплановані у місті до Дня захисника України   14 жовтня в Україні ...

1134

Цими вихідними на Європейській площі Вінниці вирувало емоціями “Місто Професій”, де маленькі містяни пробували себе в ролі різних ...

268

Маленькій вінничанці Даші Мартинюк потрібна допомога - сім'я збирає гроші на лікування 8-річної дівчинки.   У Даші лікарі виявили ...

254

6-7 жовтня на Вінниччині перебував Святійший патріарх Київський і всієї Руси-України Філарет.   Візит Владики об’єднав дві знакові ...