Новоріччя завдовжки два роки

Чи випив злочинець за свою благодійницю?

 За збігом обставин саме в той час, коли в мене на робочому столі лежав вирок у справі, мова про яку піде нижче, я зайшов до приятеля, котрий працює охоронцем в одному із супермаркетів. При мені йому зателефонували з роботи й повідомили, що затримали злодія, який намагався повз касу пронести банку "Нутелли", сховавши під одягом. Приятель розказав, що такі випадки - не рідкісні. Як показує також судова практика, подібних злочинів коїться чимало, і всі вони назагал не відрізняються ("Місто" теж не раз писало про магазинних крадіїв). Однак є серед них випадки неординарні, які цілою низкою обставин виділяються з ряду схожих.

  Герой нашої сьогоднішньої історії Лаврін Аквавітенко (анкетні дані змінено) має специфічні особливості біографії: він раніше неодноразово був судимий, останній раз - у Запоріжжі у березні 2014 року за крадіжку до чотирьох років і одного місяця ув'язнення. Звільнили його умовно-достроково у жовтні минулого року з невідбутим терміном 9 місяців та 1 день.
Життєві дороги привели Аквавітенка до Вінниці. Описані нижче події розгортались поблизу залізничного вокзалу, оскільки злодій, як сам пояснював на слідстві, "там в цей час і жив".
Наразі цікавими є дати правопорушень.

  Матеріали судової справи розповідають, що 31 грудня 2016 року об 11 годині ранку наш герой зайшов до торговельного закладу "АТБ-Маркет" на вулиці Коцюбинського, де взяв літрову пляшку горілки марки "Хлібний Дар" та сховав до поліетиленового пакета. Потім з холодильного відділення витягнув шматок ковбаси марки "М'ясна Лавка" вагою 319 грамів і долучив до випивки. Відтак з поліетиленовим пакетом непомітно вийшов надвір, щоб у тихенькому місці причаститись краденим.

  Утім, коли звернути увагу на час скоєння наступних крадіжок, то мимоволі напрошується думка, що Лаврін провадив заготівлю продуктів до новорічної ночі. Вдруге до "АТБ-Маркета" він навідався вже за півтори години, о 12.29. На цей раз до пакета лягли пляшка горілки "Хортиця Платинум" місткістю 0,7 літра, ковбаса "М'ясна Лавка" сорту "Салямі болгарська" вагою 620 грамів, пляшка пива "Своя Лінія" місткістю 2 літри, пляшка вина "Lieblingswein" - загалом на суму 290 гривень. На цей раз при виході охорона впіймала нашого злодія і все відібрала.

 Гадаєте, він розгубився? Не на того напали! Уже через годину, о 14.00, Аквавітенко затарився в супермаркеті "Сільпо-Фуд" на вулиці Привокзальній, цебто по сусідству. Своїх уподобань Лаврін не міняв: знову літрова пляшка горілки "Медофф-класік" та ковбаса (на цей раз - "Московська"). Охорона й тут піймала ґаву, тому злодій безперешкодно покинув магазин.

  Однак ненадовго: вранці 1 січня Аквавітенку закортіло похмелитись, і він намагався в тому ж таки "Сільпо-Фуд" о 9.30 украсти горілку й ковбасу. Тепер уже не вдалося: охорона відібрала крадене.
Потинявшись півдня і зголоднівши та остаточно протверезівши, Лаврін подався до вже згаданого "АТБ-Супермаркету", де, окрім уже звичних горілки і ковбаси, спробував підсолодити життя батончиком "Снікерс". Не пощастило й на цей раз: охоронці все відібрали.

  Заключним акордом злодійських рейдів став візит знову до "Сільпо-Фуд" на Привокзальній через чотири дні. Мабуть, за цей час Лаврін уже в'ївся охоронцям гірше гіркої редьки. Тепер його передали з рук у руки поліції.

  Вінницький міський суд врахував у вироку невідбуту частину покарання від попередньої судимості, тому за сукупністю з покаранням, призначеним за нові злочини, присудив: Лаврін Аквавітенко мусить відбути в місцях позбавлення волі два роки. В колонії горілку йому точно не даватимуть, але годуватимуть справно (хоч, певно, і не "Салямі болгарською").
Насправді ув'язнення виявиться намабагато коротшим, бо суд постановив нашому героєві за так званим "законом Надії Савченко" час перебування у слідчому ізоляторі зарахувати за принципом "один день за два". Що ж, сподіваємось, він не забув у новорічну ніч перехилити чарчину за здоров'я своєї благодійниці?
 


Леонтій КраснопільськийКоментарі відвідувачів

НАЙБІЛЬШЕ ЧИТАЮТЬ

770

У Гайсині 14 жовтня сталась дорожньо-транспортна пригода за участі автомобіля Skoda та вантажівки Scania. У результаті автопригоди загинув ...

575

Помер Почесний Гетьман Українського козацтва і один із засновників Руху Володимир Мулява. Про це повідомив на своїй сторінці у ...

354

Через те, що ТОВ «ЕНЕРА ВІННИЦЯ» надіслала побутовим споживачам Вінниці листи-попередження щодо заборгованності за спожиту ...

330

Вінничани продовжують допомагати військовим, які беруть участь в ООС. Цього разу волонтери доставлять на схід країни продукти ...

329

Приїзд до Вінниці міністра оборони Андрія Загороднюка у рамках "Діалогів з Україною" був більше схожий на соціальний зріз суспільних ...