Дитяча бібліотека імені Франка: У приміщенні буде єдиний у світі музей Української марки, а книгозбірні знайдуть нове місце

Дитяча бібліотека імені Франка: У приміщенні буде єдиний у світі музей Української марки, а книгозбірні знайдуть нове місце


У середу, 10 травня, кілька десятків вінничан прийшли у мерію на акцію протесту проти "закриття" обласної дитячої бібліотеки ім.І.Я.Франка.

  Хоча про закриття бібліотеки не йдеться - її планують перевести в інше приміщення, а те, що на Соборній, використати для розширення Музею української марки.
Серед протестувальників у мерії були й діти. Зокрема, донька вінницької активістки Таїсії Гайди, яка виступає проти перенесення дитячої книгозбірні в інше приміщення.

  - Ми прийшли сюди, аби попросити пана мера, щоб він не забирав частину приміщення у нашої бібліотеки, адже тоді не буде куди подіти 100 тисяч книг. Я вважаю, що дітям дуже потрібна ця бібліотека, там часто проходять якісь заходи. Нам не хотілося б, щоб її закривали. Я зараз рідше відвідую бібліотеку, адже багато інформації можна знайти в Інтернеті, а раніше - раз у два тижні точно, - розповіла донька активістки Юлія, яка навчається у школі №17.

  Проти переселення бібліотеки і бібліотекарі. Кажуть, про те, що після 31 липня їм не продовжують оренду приміщення, дізналися з листа виконкому.
- Ми не проти Музею марки, але хіба не можна знайти йому приміщення у іншому місці? Жодної альтернативи нам не запропонували, - розповіла заступник директора бібліотеки ім.Франка Ірина Рудковська.
У міській раді запевняють, що обласна бібліотека на вулиці не залишиться.

 - Сьогодні не стоїть питання про ліквідацію бібліотеки як закладу, - пояснював протестувальникам заступник мера Сергій Матусяк. - Я впевнений, що ми знайдемо рішення, яке задовольнить і дітей, і дорослих, аби дорослі не використовували дітей в подібних заходах. Виконком міської ради у питанні розміщення Музею марки виходить винятково із приміщень, які є в розпорядженні територіальної громади. Музей марки має бути розміщений в максимально зручному місці, в тому числі і для гостей міста.

  Намагався пояснити важливість Музею марки у Вінниці і директор департаменту культури Максим Філанчук.
- Уперше в Україні відкрився Музей української марки, колекцію до якого передав американець із вінницьким корінням Олександр Балабан - син власника колекції Якова Балабана. Ми хочемо розвивати музей, аби він був єдиний у світі. Музейний фонд Якова Балабана - це сотні тисяч примірників, - каже Максим Філанчук.

  Він також наголосив, що обласна бібліотека ім.Франка є унікальною, оскільки несе методичні функції, тож мови про її знищення чи закриття бути не може.
Палкі дебати між захисниками бібліотеки і представниками міськради тривали години зо дві. Зрештою присутні домовились зібратися за круглим столом, де будуть представники бібліотеки та влади, міської й обласної. Сама ж бібліотека є обласною, тож пошуки приміщення покладаються і на обласну владу.
- Є один гарний варіант, але поки ми не будемо наперед нічого говорити. Думаю, згодом я повідомлю усі деталі, - сказав "Місту" у понеділок 15 травня директор обласного управління культури і мистецтв Станіслав Городинський.
 

Коментар
Мер Вінниці Сергій Моргунов:
"Ми плануємо на Соборній шість різних музеїв"
- У нас дуже люблять на різних темах робити собі імідж. На сьогодні у Вінниці мережа - 17 бібліотек. На три бібліотеки цього року ми виділили уже по 2 млн грн., щоб провести капітальний ремонт. Щороку збільшується бібліотечний фонд. Тому вважаю, що закидати в бік міської влади, що ми ставимося негативно до бібліотечної системи, як мінімум, несправедливо. Ми маємо унікальний шанс отримати у Вінниці найбільший і єдиний у світі Музей української марки, найбільшу колекцію, яка перебуває у США. Ця колекція є безцінною для українців і України. У музеї Української марки ім.Якова Балабана, що по вул. Соборній, зараз розміщено лише 1% від колекції.
Ще рік тому ми звернулися до обласної державної адміністрації і департаменту культури щодо знаходження можливостей звільнення приміщення над музеєм, аби розмістити колекцію. Голова обласної адміністрації шукає ці можливості. Звичайно, виганяти чи виселяти (бібліотеку. - Авт.) ніхто не збирався. Але у цій ситуації знаходяться ті, які хочуть збурити людей і заробити собі імідж на дешевому популізмі. Що мені у цій ситуації не подобається як людині, це те, що використовують дітей.
Бібліотека ім.Франка не опиниться на вулиці - це 100%. Але ми маємо шукати альтернативні варіанти, щоб зберегти унікальну колекцію.
Ми плануємо на Соборній шість музеїв різного характеру.


Інна МАРТОНІКОВАКоментарі відвідувачів

НАЙБІЛЬШЕ ЧИТАЮТЬ

791

У Гайсині 14 жовтня сталась дорожньо-транспортна пригода за участі автомобіля Skoda та вантажівки Scania. У результаті автопригоди загинув ...

601

Помер Почесний Гетьман Українського козацтва і один із засновників Руху Володимир Мулява. Про це повідомив на своїй сторінці у ...

374

Через те, що ТОВ «ЕНЕРА ВІННИЦЯ» надіслала побутовим споживачам Вінниці листи-попередження щодо заборгованності за спожиту ...

351

Вінничани продовжують допомагати військовим, які беруть участь в ООС. Цього разу волонтери доставлять на схід країни продукти ...

341

Приїзд до Вінниці міністра оборони Андрія Загороднюка у рамках "Діалогів з Україною" був більше схожий на соціальний зріз суспільних ...