Дитяча бібліотека імені Франка: У приміщенні буде єдиний у світі музей Української марки, а книгозбірні знайдуть нове місце

Дитяча бібліотека імені Франка: У приміщенні буде єдиний у світі музей Української марки, а книгозбірні знайдуть нове місце


У середу, 10 травня, кілька десятків вінничан прийшли у мерію на акцію протесту проти "закриття" обласної дитячої бібліотеки ім.І.Я.Франка.

  Хоча про закриття бібліотеки не йдеться - її планують перевести в інше приміщення, а те, що на Соборній, використати для розширення Музею української марки.
Серед протестувальників у мерії були й діти. Зокрема, донька вінницької активістки Таїсії Гайди, яка виступає проти перенесення дитячої книгозбірні в інше приміщення.

  - Ми прийшли сюди, аби попросити пана мера, щоб він не забирав частину приміщення у нашої бібліотеки, адже тоді не буде куди подіти 100 тисяч книг. Я вважаю, що дітям дуже потрібна ця бібліотека, там часто проходять якісь заходи. Нам не хотілося б, щоб її закривали. Я зараз рідше відвідую бібліотеку, адже багато інформації можна знайти в Інтернеті, а раніше - раз у два тижні точно, - розповіла донька активістки Юлія, яка навчається у школі №17.

  Проти переселення бібліотеки і бібліотекарі. Кажуть, про те, що після 31 липня їм не продовжують оренду приміщення, дізналися з листа виконкому.
- Ми не проти Музею марки, але хіба не можна знайти йому приміщення у іншому місці? Жодної альтернативи нам не запропонували, - розповіла заступник директора бібліотеки ім.Франка Ірина Рудковська.
У міській раді запевняють, що обласна бібліотека на вулиці не залишиться.

 - Сьогодні не стоїть питання про ліквідацію бібліотеки як закладу, - пояснював протестувальникам заступник мера Сергій Матусяк. - Я впевнений, що ми знайдемо рішення, яке задовольнить і дітей, і дорослих, аби дорослі не використовували дітей в подібних заходах. Виконком міської ради у питанні розміщення Музею марки виходить винятково із приміщень, які є в розпорядженні територіальної громади. Музей марки має бути розміщений в максимально зручному місці, в тому числі і для гостей міста.

  Намагався пояснити важливість Музею марки у Вінниці і директор департаменту культури Максим Філанчук.
- Уперше в Україні відкрився Музей української марки, колекцію до якого передав американець із вінницьким корінням Олександр Балабан - син власника колекції Якова Балабана. Ми хочемо розвивати музей, аби він був єдиний у світі. Музейний фонд Якова Балабана - це сотні тисяч примірників, - каже Максим Філанчук.

  Він також наголосив, що обласна бібліотека ім.Франка є унікальною, оскільки несе методичні функції, тож мови про її знищення чи закриття бути не може.
Палкі дебати між захисниками бібліотеки і представниками міськради тривали години зо дві. Зрештою присутні домовились зібратися за круглим столом, де будуть представники бібліотеки та влади, міської й обласної. Сама ж бібліотека є обласною, тож пошуки приміщення покладаються і на обласну владу.
- Є один гарний варіант, але поки ми не будемо наперед нічого говорити. Думаю, згодом я повідомлю усі деталі, - сказав "Місту" у понеділок 15 травня директор обласного управління культури і мистецтв Станіслав Городинський.
 

Коментар
Мер Вінниці Сергій Моргунов:
"Ми плануємо на Соборній шість різних музеїв"
- У нас дуже люблять на різних темах робити собі імідж. На сьогодні у Вінниці мережа - 17 бібліотек. На три бібліотеки цього року ми виділили уже по 2 млн грн., щоб провести капітальний ремонт. Щороку збільшується бібліотечний фонд. Тому вважаю, що закидати в бік міської влади, що ми ставимося негативно до бібліотечної системи, як мінімум, несправедливо. Ми маємо унікальний шанс отримати у Вінниці найбільший і єдиний у світі Музей української марки, найбільшу колекцію, яка перебуває у США. Ця колекція є безцінною для українців і України. У музеї Української марки ім.Якова Балабана, що по вул. Соборній, зараз розміщено лише 1% від колекції.
Ще рік тому ми звернулися до обласної державної адміністрації і департаменту культури щодо знаходження можливостей звільнення приміщення над музеєм, аби розмістити колекцію. Голова обласної адміністрації шукає ці можливості. Звичайно, виганяти чи виселяти (бібліотеку. - Авт.) ніхто не збирався. Але у цій ситуації знаходяться ті, які хочуть збурити людей і заробити собі імідж на дешевому популізмі. Що мені у цій ситуації не подобається як людині, це те, що використовують дітей.
Бібліотека ім.Франка не опиниться на вулиці - це 100%. Але ми маємо шукати альтернативні варіанти, щоб зберегти унікальну колекцію.
Ми плануємо на Соборній шість музеїв різного характеру.


Інна МАРТОНІКОВАКоментарі відвідувачів

НАЙБІЛЬШЕ ЧИТАЮТЬ

1088

 Title Первый поход? Выбирайте правильную палатку, по сезону и количеству мест.  Description Туристические палатки для любых походов – летние,...

580

Набутий досвід так вразив медика, що він змінив спеціалізацію   Добровольцем у зону АТО поїхав лікар-дерматолог лікарні ім.Пирогова ...

283

Сільська рада Шершнів Тиврівського району вирішила взяти на баланс "будинок Леонтовича". Будівля в аварійному стані, у частині ...

270

  Перехід на точну агронавігацію сьогодні – це не просто тренд, наразі це – необхідність, що створює ряд переваг для підвищення ...

248

До нарахувань за лютий додали нарахування за січень   Не всі вінничани минулого місяця здійснили оплату за спожитий газ. Причина - пусті...