Дорога "халява", або Безплатний сир - тільки в мишоловці


Ідучи 12 грудня минулого року в своїх справах по вулиці Грушевського, Аделаїда Простофількіна (всі анкетні дані дійових осіб змінено) навіть на гадці не мала що її просто біля вежі чекає щастя. Не таке вже й велике, щоб на всеньке життя, та й навіть не середнє, але яке вже не є - все одно щастячко, хоч і маленьке.

  Провісником цього щастячка була молода вінничанка, яка підійшла до перехожої, відрекомендувалась "торговельним представником" комерційної фірми і запропонувала взяти участь в акції з розіграшу призів. Аделаїда нікуди не поспішала, тому пропозиція зацікавила: чому ж не спробувати одержати що-небудь "на халяву"?

  Побачивши, що "рибка" клюнула, "торговельний представник" підвела її до організаторки акції Юнни Брехунцової, яка ніби офіційно відповідала за проведення акції. Юнна запитала, чи погодиться Простофількіна отримати картку на знижки в мережі магазинів та аптек м.Вінниці. Як читач уже здогадався, майбутня потерпіла радісно погодилась, а в умі вже, мабуть, підраховувала очікуваний зиск.

  Заручившись згодою, Брехунцова дістала мобільний телефон і зателефонувала в офіс фірми (насправді, ясна річ, ніякої розмови не було - тільки її імітація). Відтак повідомила, що керівництво дало "добро" на те, щоб Аделаїда разом з карткою на знижку отримала цінний приз. От тільки для цього є додаткова умова: щаслива учасниця повинна "продемонструвати наявність в себе грошових коштів, які нададуть їй право на отримання зазначеної картки та подарунку" (цитата з матеріалів судової справи).

  У цей момент "торговельний представник" підвела ще одну "перехожу", яка погодилась отримати картку на знижку (як з'ясувалось пізніше, вона також була учасницею шахрайської оборудки, якій відводилась важлива психологічна роль). "Перехожа" відразу дістала чималу суму грошей. Юнна перерахувала купюри, на очах у всіх, поклала в конверт, заклеїла та віддала назад власниці. І сказала, куди їхати за призом.
"Рибка" заковтувала гачок все глибше. Проблема, правда, полягала в тому, що гроші в Аделаїди були не з собою, а лежали вдома, як прийнято казати, "в тумбочці".
"Це не проблема! - завірила Юнна. - У нас із собою службовий автомобіль, і ми готові разом з вами під'їхати туди, куди скажете. А потім ми відвеземо вас на фірму".
Вони сіли в автівку, що чекала неподалік з водієм, затим Брехунцова і Простофількіна поїхали додому до останньої. Машина чекала надворі, Аделаїда зайшла до помешкання і незабаром винесла з собою тисячу євро.

 Юнна при ній перерахувала гроші, поклала до конверта і заклеїла. Потім сказала водієві везти всіх до супермаркету "АТБ" на вулиці Пирогова. Дорогою вона віддала конверт Простофількіній і сказала підійти в торговельному закладі до кас, бо саме там видають призи.

  Коли "ощасливлена" вінничанка вийшла з автівки й зайшла до супермаркету, Брехунцова поїхала собі далі.
В приміщенні Аделаїда Простофількіна дізналась, що наразі в "АТБ" ніякі розіграші не проводяться і жодні призи не видаються. Коли вона розірвала конверт із своїми грішми, то побачила, що там лежать рекламні проспекти. Шахрайка в машині спритно підмінила конверт із грішми на точно такий самий, але набитий макулатурою.

  Злочинницю вирахували досить швидко. Однак і на стадії досудового слідства вона зуміла знайти психологічний ключик до потерпілої: вони підписали угоду про примирення, що помітно пом'якшувало становище шахрайки в судовому процесі. Вінницький міський суд затвердив цю угоду, обравши для Юнни Брехунцової вельми м'яке покарання - штраф у розмірі 1275 гривень.
Що стосується двох її спільниць, то матеріали щодо них виділено в окреме провадження.
 


Леонтій КраснопільськийКоментарі відвідувачів

НАЙБІЛЬШЕ ЧИТАЮТЬ

258

В Україні запускають " Електронну систему охорони здоров`я "   Міністерство охорони здоров'я скасовує застарілі форми паперової ...

257

Одні "організовували" проституток, другі - продавали інформацію   Двома гучними затриманнями ознаменувався минулий тиждень у Вінниці. І...

91

Пацієнти можуть обрати сімейного лікаря не за місцем реєстрації і змінювати його     Укладати декларації із сімейними лікарями ...

91

Первый поход? Выбирайте правильную палатку, по сезону и количеству мест.   Туристические палатки для любых походов – летние, зимние, ...

90

Останній етап міжнародного тендеру на постачання обладнання автоматизованої системи збору оплати за проїзд у громадському транспорті ...